Další sledovatelný díl, nicméně výrazně slabší než předchozí. Nešlo jen o méně napínavý příběh. Ale "udavač" je od začátku koncipován jako nesympatická postava, emocionální stránka četníka Polívky je také lehce průhledná, nový strážník je ukázán jako totální pako, v případě kandidátek na nové hospodyně lze jen nostalgicky vzpomínat na starou Hekalovou a jejího manžela. Na druhé straně - otevřený závěr má ode mne plus. Mám rád otevřené konce, kdy mohu koncipovat vlastní pokračování :-)(17.3.2017)

• Antal89

Tento díl byl, co se týče dějového spádu jeden z těch náročnějších. Některé věci tam budily hodně velké rozpaky (např. homo-vztah Cmírala se strážmistrem, který absolutně nedává smysl a působí jako offtopic na objednávku GLBT historikům), dále pak neuspořádanost děje. Postupný vývoj příběhu je ještě horší než vývoj v Harry Potterovi (když skoro v každém díle odejde či umře jedna nebo více osob, které utvářely děj) a neustálé výměny a změny diváka spíše unaví než zaujmou. Z celkové série dávaly mně výrazný smysl cca dva, při lepší úvaze tři díly. Tento je ale už počátek katastrofy a zvažuji, že se na ten poslední možná už ani nepodívám. Tvůrčí duo Bebjak-Arichtev nezklamali, opět nám dali na obrazovku seriál, který může být ještě zrůdnější než První republika či cokkoli jiného.(18.3.2017)

Výprava dokonalá jako vždy, ale myslím, že to scénáristé už kapku přehání, tohle vyvraždění Luhačovic začíná připomínat Vraždy v Midsomeru. Kdo bude příště, soudce? A rozvinutím gay linie je zřejmě připraven rychlý konec některých hlavních postav, protože sodomie v té době byla trestným činem. Uvidíme v posledním díle.(18.3.2017)

Gay lina příběhu by mi zas tak nevadila... Za to mě pořádně rozčilovaly některé rádoby komické (spíše trapné) scény spojené zejména s postavou nového strážníka a jeho matkou. Fakt nechápu, proč je třeba v tomto seriálu tak často míchat hrušky z jablky (detektivku s quasi komedii)... V Četnických humoreskách to sice bylo trošku taky, ale tam to nebyl tak nucený humor jako zde. Detektivní příběhy úplně špatné nebyly.. jen je škoda, že se člověk zcela nedozví, jak to bylo doopravdy pokud jde o ten obchod se zbraněmi.(20.3.2017)

Dějová linka se dobře zamotala před koncem. Aspoň, co se hlavních postav týče. Případy jako takové docela normálka, ale zpracováno dobře. Jen mě překvapuje, jak ke konci mizí postavy, co se pohybovali celou dobu v seriálu pravidelně. Pokud na něj budou chtít navázat druhou řadou půjde spíš o nový seriál.(17.3.2017)