Doktor? A safra… Pavelka byl vtipnej. Že neuměj na kole? Jakto? Vzácný návštěvy, no ni? Jo podstav, to je problém. Akcie? Vrah? Tak jednoduchý to nebude… Dyť se Hájek na tom kole málem zabil. Nehraje blbě… Jinej hotel! Oni toho Hájka nemít, tak jsou v koncích. Jáj, nečekané. Takový munice! Snoubenka mrtvoly měla docela peška. Hájku, asi je to na tobě. Opět se ptá četnictvo. Veiglová si řezala větev. Eliška „mluvila“ ? A nedělala něco jinýho? Křiváci! Chytrej je ten Čmaňa. Mladší Veigl něco věděl… Pánové Hájek s Veiglem piklili. A starej Veigl do želez. Choďte mi do Pulp Fiction s ‚boží vůlí‘. Gebrtův sentimentální výlev by bejt nemusel. Volavka? Nenápadnej. Zdržovačka. III 382 „Ony se holky chlapům v bordelu nepředstavujou. Vy jo?“ Ale to se podívejme… No, tak mu ruply nervy, no. „Mlčet! Obě!“ Takže Kučera udával? Díra suchá dáseň… Vaňková zabíjela? Ale ale, vždyť Cmíral s Hájkem byli taková supr dvojka. No toto!(18.3.2017)

Výprava dokonalá jako vždy, ale myslím, že to scénáristé už kapku přehání, tohle vyvraždění Luhačovic začíná připomínat Vraždy v Midsomeru. Kdo bude příště, soudce? A rozvinutím gay linie je zřejmě připraven rychlý konec některých hlavních postav, protože sodomie v té době byla trestným činem. Uvidíme v posledním díle.(18.3.2017)

Další sledovatelný díl, nicméně výrazně slabší než předchozí. Nešlo jen o méně napínavý příběh. Ale "udavač" je od začátku koncipován jako nesympatická postava, emocionální stránka četníka Polívky je také lehce průhledná, nový strážník je ukázán jako totální pako, v případě kandidátek na nové hospodyně lze jen nostalgicky vzpomínat na starou Hekalovou a jejího manžela. Na druhé straně - otevřený závěr má ode mne plus. Mám rád otevřené konce, kdy mohu koncipovat vlastní pokračování :-)(17.3.2017)

Ach jo, na mě to dnes působilo takovým roztříštěným dojmem. Jakoby autorům došel dech. Zavražděný doktor a celý jeho příběh byl dobrý, ale ten Vítek - nezdárný pacholek, Maďaři, zbraně, tatínek mlčící býk... no a pak ty lidské city, to už je fakt na hraně. Tady se přece dříve gájové ženili a měli děti, aby TO zamaskovali, a ne otevřeně otlapkávali svého parťáka, notabene před kamerou...Nová Hejkalka je dobrá, hlavně, že corpus delicti vyprala v tom hypermangánu. No, jsem zvědavá na grand finále...(18.3.2017)

• honajz

Mno, jednoho homosexuála bych na tu dobu zkousnul. Ale dva? Navíc jeden je bigotní katolík? Moderní ekumena a moderní politické správné postoje implementované na tuto historickou dobu jsou zcela mimo mísu. Jezdit na kole v té době uměl každý z venkova, včetně babek. A jinak mne příběh hodně nudil, spousta prázdných dialogů nerozvíjejících děj, pro mne nezajímavé postavy. A z Luhačovic ani jeden záběr.(18.3.2017)

• - Natáčelo se v Tovačově, Prostějově, Praze Karlíně, Jimramově, brně, zámku Lesní Hluboké. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)