• honajz

Mno, jednoho homosexuála bych na tu dobu zkousnul. Ale dva? Navíc jeden je bigotní katolík? Moderní ekumena a moderní politické správné postoje implementované na tuto historickou dobu jsou zcela mimo mísu. Jezdit na kole v té době uměl každý z venkova, včetně babek. A jinak mne příběh hodně nudil, spousta prázdných dialogů nerozvíjejících děj, pro mne nezajímavé postavy. A z Luhačovic ani jeden záběr.(18.3.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Strážmistr Polívka bude připravený na druhé straně náměstí. I s bicyklem, kdyby se to nějak zvrtlo." Což o to, plán to byl geniální, ale jeho zvrtnutí bylo tak nějak samozřejmé. Jenže mě to zase tak moc nebavilo a s homočetníky to mělo jen málo společného. Mě totiž pobavila jen tlačenka s červeným vínem k obědu a "božské" jmenování nového městského strážníka. Jinak jsem se spíše nudil, překvapivě jsem zjistil, že v případě uniforem nemám pochopení pro lidské touhy a jsem dost rád, že jezdit na kole mě učil můj táta.(21.3.2017)

• Antal89

Tento díl byl, co se týče dějového spádu jeden z těch náročnějších. Některé věci tam budily hodně velké rozpaky (např. homo-vztah Cmírala se strážmistrem, který absolutně nedává smysl a působí jako offtopic na objednávku GLBT historikům), dále pak neuspořádanost děje. Postupný vývoj příběhu je ještě horší než vývoj v Harry Potterovi (když skoro v každém díle odejde či umře jedna nebo více osob, které utvářely děj) a neustálé výměny a změny diváka spíše unaví než zaujmou. Z celkové série dávaly mně výrazný smysl cca dva, při lepší úvaze tři díly. Tento je ale už počátek katastrofy a zvažuji, že se na ten poslední možná už ani nepodívám. Tvůrčí duo Bebjak-Arichtev nezklamali, opět nám dali na obrazovku seriál, který může být ještě zrůdnější než První republika či cokkoli jiného.(18.3.2017)

• DAPDO

Že je Cmíral teplej jsem už tak nějak překousnul. Říkal jsem si, proč s tím vůbec tvůrci seriálu vylezli ven. Teď už je to jasný, přece nenecháme Cmírala na ocet, když má Láska svou lásku a najdeme mu taky jednu, nejlepší když bude taky četník...Tím pro mě Četníci z Luhačovic končí, velmi vydařenej seriál s kvalitním hereckým obsazením tahle gay story degradovala k něčemu, co mě už nezajímá a v posledním díle si může dát Cmíral a Polívka klidně trojku s Gebrtem, bude to totiž beze mě.(17.3.2017)

Gay lina příběhu by mi zas tak nevadila... Za to mě pořádně rozčilovaly některé rádoby komické (spíše trapné) scény spojené zejména s postavou nového strážníka a jeho matkou. Fakt nechápu, proč je třeba v tomto seriálu tak často míchat hrušky z jablky (detektivku s quasi komedii)... V Četnických humoreskách to sice bylo trošku taky, ale tam to nebyl tak nucený humor jako zde. Detektivní příběhy úplně špatné nebyly.. jen je škoda, že se člověk zcela nedozví, jak to bylo doopravdy pokud jde o ten obchod se zbraněmi.(20.3.2017)

• - Natáčelo se v Tovačově, Prostějově, Praze Karlíně, Jimramově, brně, zámku Lesní Hluboké. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)