Četníci z Luhačovic

• Česko Četnické trampoty (neoficiální název)
TV spot 1
Česko, 2017, 16 h 42 min (Minutáž: 82–86 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Epizody(12)

Recenze uživatele Dexter94 k tomuto seriálu (1)

Četníci z Luhačovic (2017)

Jsem optimista a proto dávám 3 hvězdy, Ty jsou ale za jednotlivé případy. Mnohdy byly velmi zajímavé a člověka dost šokovali. Tady všechno fungovalo. Osobní vztahy a nějaká dějová linka mezi případy naprosto nefungovala. Vůbec se nebudu vyjadřovat o finální homosexuální scéně. Zřejmě by autoři dostali pokutu, pokud by tam nějaká nebyla. Každopádně tenhle seriál měl obrovský potenciál ale pouze za určitých podmínek – nějaký silný osobní příběh. Story o tom jak si holka po válce a dvou četnících najde chlapa z Ameriky který ukradne věno – no to se na mě nezlobte ale to bylo fakt slabé a průhledné. Navíc ten příběh nijak neskončil a rozplynul se do prázdna – odjezd na Slovensko. Jako druhou věc – nechápu proč autoři tak skákali od velitele na velitele – z mého pohledu – kdyby byl celou dobu velitel Karel Dobrý a řekněme zemřel v předposlední díle – úplně špica. Postava, co hrál Langmajer – to jsem si myslel že si někdo dělá srandu. A jeho smrt tak to bylo něco tak strašně trapného, že jsem se za autory seriálu skutečně styděl. Takže jak říkám – Karel Dobrý + rozumná zápletka postav mimo případy a mohl z toho být mladší bratr četnických humoresek. Takhle je to jen hodně průměrný seriál z poválečné doby. Tři hvězdy jsou za případy. Pokud bude nějaký další četnický seriál doufám, že tyhle chyby opakovat nebude. ()