Četníci z Luhačovic

• Česko Četnické trampoty (neoficiální název)
TV spot 2
Česko, 2017, 16 h 42 min (Minutáž: 82–86 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Epizody(12)

l.enik.c

Prvně jsem si říkala, jestli tomu můžu dát 5* jako mým milovaným Humoreskám, ale pak mi došlo, že se to přece naprosto nedá srovnávat! Tak proč to všichni srovnávají? Pojetí toho seriálu je úplně jiné a HLAVNĚ odehrává se to v úplně jiné době a v jiném prostředí a od toho se tudíž odvíjejí charaktery postav i případů, které jsou podle mě dobře zpracované. Přijde mi, že se tento seriál s ničím nepáře, některé případy dost hnusné, snad v každém díle mrtvola, scénáristi si nelámou hlavu se zbavováním se hlavních i vedlejších postav, které se občas pěkně vyvrbí... natočené dnešním typickým stylem české televize, na který už jsem si zvykla a nevadí mi, v hlavní roli dvou četníků na zkoušku jsou neokoukané tváře... Moc se mi líbí, že i de facto vedlejší postavy mají svůj prostor ve více dílech. Za mě prostě celkově spokojenost a upřímně nechápu, proč někdo hodnotí seriál jako celek, když viděl sotva pár dílů. ()

nula87

Úroveň seriálu dost kolísala, a to jednak v souladu s tím, kdo stanici zrovna velel, a jednak s případy, které někdy byly zajímavé a silné, jindy banální a nudné. Ale celkově průměrný seriál, na který se dá jednou podívat. 60% ()

pekas

Tyhle historické seriály nemusím, humoresky mě naprosto nebavily. Čest vyjímkám a tato je jednou z nich. Plejáda osazenstva byla velmi povedená, příběhy zábavné, atmosféra příjemná. Za mne je to na pět hvězd, bez problému. 84% ()

PlayEasy

Tyto četnické přihlouplé seriály nemáme rádi a je to dle nás jen ztráta času, je sledovat. No ale tento jsme zkoukli, protože bydlíme kousek od tohoto nádherného lázeňského městečka a často do něj jezdíme. Dokonce jsme jednou byli u natáčení! Ale jak říkáme, je to vlastně o ničem a až na pár povedených vtípků a případů je to úplně bez příběhu. 40% ()

ostravak30

Nemohu nesrovnat Četníky z Luhačovic, na které jsem se velmi těšil, protože tuto dobu mám i přes její nesporné zápory hrozně rád, a Četnické humoresky. U prvně jmenovaného seriálu šlo především o zobrazení stavu doby. Mluví se o počátcích Československa, problémech krátce po vzniku, ale též o přímých důsledcích první světové války. Humoresky naproti tomu zobrazovali více život obyčejných lidí, chudobu, problémy. A neopomněli na humor. Ten zde prakticky úplně chybí. Případy pak pokrývají více lidi z vyššího vrstev. Proč se na začátku střídají velitelé jak na běžícím páse těžko říct. Zřejmě tvůrci měli obavy o to, zda vedle kriminálních případů budou mít Četníci vůbec čím zaujmout. A strach to byl pádný. Charaktery jednotlivých četníků totiž jsou sice rozličné, ale jen málokomu skutečně přirostou k srdci. Zvláště, když jeden homosexuál nejprve jednoho mladého četníka svede a pak najednou dělá, že nic. S morálkou četnictva se neslučuje ani jeden z velitelů, který něco po mladících chce, ale zároveň sám koná jinak. Nakonec ale i na něj dopadne ruka spravedlnosti a hne se v něm svědomí. Je těžké se s četníky ztotožnit nebo si je nechal vlézt pod kůži. Četníci se ani nesnaží o sblížení nebo o otevření se nám divákům. Jedná se o filmový způsob seriálu a lze říct, že přes množství rádoby zábavných postav (Dana Batulková, Vica Kerekes, ale v závěru třeba i Radim Novák a Jiří Maryško - proč nedostali více prostoru, když jako jediní zastupovali humor, škoda, že až na konci a ne v celém seriálu) je seriál více výpovědí doby, která ale místy pude působit chladně a jen těžko si získá více diváků, kteří se budou k seriálu vracet opakovaně a rádi, aby jim seriál pomohl odlehčit a uvolnit se a který by častěji působil odlehčeně a pozitivně než opačně. V tom je hlavní rozdíl mezi Četníci z Luhačovic a Četnické humoresky. ()

Leonora

Znělkou počínaje to nápadně připomíná ty nejpodřadnější adaptace Agathy Christie. A nelepší se to. A co hůř, čím známější herec, tím horší výkony. Naprosto zbytečnej seriál. ()

jungewolf

Do 9. dílu se úroveň zvedla. Pravda, Četnické humoresky to nejsou, ale přesto : po 9. dílu zvyšuji na 4,5 - 5 hvězd a 70-75 % - K.Dobrý v roli nového velitele-italského legionáře zvednul laťku ... . Hodnocení celého seriálu - Viz poslední, 12.díl . ()

carl.oesch

Zázrak to není, ale ti, co povykují jaká je to slabota oproti těm "pravým" četníkům a četnickým humoreskám jsou asi na stejné úrovni jako ti, co se rozčilují, jak ti Němci zbastlili toho Winnetoua oproti tomu "skutečnému" z šedesátých let. Tohle má z těmi z brněnské pátračky společné především to, že se jedná taky o četníky a odehrává se to za první republiky, tedy na jejím počátku. Celkově to je nějak tak drsnější, kauzy rozhodně moc komické nejsou, navíc bylo po válce a ta se na chování a mentalitě lidí podepsala rovněž dost negativně. Sestava je sice menší, ale případy jsou plus kompaktnější a mají věcí "detektiovnější" charakter. Vadí mně vlastně jen dvě dvě věci - proč jsou z Luhačovic, když z tohodle krásného městečka je tam jenom jeden hotel (i to nádraží je jinde...) a největší rozkvět tyhle lázně zažily až později, byť základ byl dán ještě na konci Rakouska a pokud jsme díkybohu zůstali tentokrát ušetřeni nesnesitelně vlezlého a herecky už zcela vyčpělého Miroslava Donutila, znamená to, že nás bude otravovat ten neherec stejného jména, který se vesměs mezi dost neokoukanými a zajímavými herci vyjímá jako plechová konvička mezi míšeňským porcelánem? Zajímavá figura je pan Gebert a tvrzení, že si tam Zedníček dělá, co chce, je totální nesmysl....neméně skvělí byli Robert Jaškow v prvních třech dílech a Karel Dobrý, jako jeho zástupce. Osobně bych tomu dal přednost před těmi vzývanými četníky z pátračky Brno-venkov, které byly ve skutečnosti daleko větší exhibicí nejrůznějších pražských "superhvězd" na čele s Toepfrem, Donutilem (ten nesměl od půlky taky chybět), ale i dneska už vyloženě odpornou Bohdalkou a řadou dalších. Tady jsou to v daleko větší míře herci z Brna a ostatních oblastí na Moravě a především to nejsou provařené figury z řady stupidních seriálů. Rozhodně tohle (byť v náznacích a nějak tak na okraj) ukazuje aspoň něco ze začátků té první republiky. Po shlédnutí všech dvanácti dílů musím bohužel konstatovat (aniž bych měnil cokoliv na hodnocení, nebo předchozích větách), že jsem pochopil, co tvůrci "chtěli" natočit, ale co se jim absolutně nepovedlo. Připadá mně, že zejména čeští scénáristé se chopí příležitosti a snaží se do scénáře narvat všechno možné, jen aby dokázali, jak jsou in. Nechám stranou linku homosexuality mladého Donutila, která byla zcela zbytečná, ale seriál na rozdíl humoresek asi měl ukázat, jak vznikalo četnictvo ve vazbě na to, jak vznikala první republika. A asi chtěli ukázat, že to rozhodně jednoduché nebylo a nebylo to u mávání dvou barevnými (tehdy...) vlajkami ani kutálkách v ulicích, jako 28. října v Praze. Nicméně první zcela nezvládnutá byla časová linka, kdy z těch dvanácti dílů není zřejmé, v jakém časovém úseku se to vlastně odehrává a určitý časový posun reprezentují vlastně jen měnící se mundury četníků. Tradičně dobře zvládnuté prostředí, oblečení, exteriéry i interiéry bohužel sráží to nejdůležitější - děj. Na jedné straně je třeba pochválit některé detektivní linky (ona banda zelených kádrů, jejíž maďarský "šéf" zavraždí Karla Dobrého, kanibalismus nebo už tehdy - a bylo tomu tak - obchod s narkotiky. Na druhou stranu autoři scénáře a tvůrci osob zapomněli, že první republika přes všechny nedostatky vznikala v úplně jiném prostředí a hlavně s jinými lidmi, než se pod Havlovou taktovkou "obrozující" demokracie v roce 1989. Lidé měli v té době daleko víc nadšení a byli morálně více na výši, než stbáčtí šíbři, kteří se dohodli snadno s novým establishmentem (nakonec tvořeným především bývalými komunisty, odstavenými po roce 68 od lizu na čele s psychopatem s mesiášským komplexem), veksláky a přitroublým davem, jehož povrchní neznalost a naivita zaráží leckde až dodnes. Lidé "starého" Rakouska byli vychováni přece jen (zejména na místní úrovni) v demokracii, měli daleko lepší rozhled a i když je hluboce zasáhla válka (což je nakonec ve filmu dost naznačeno), byli prostě mravně (slovy Masaryka) na podstatně vyšší úrovni, než tomu bylo po roce 1989. Takže zase naivní až přisprostlé představy na téma "všeci kradnů" - zde snad mezi místní honorací není nikdo, kdo by nebyl lump. Od starosty až po přednostu místního nádraží. A tak z toho nejlépe z hlediska uvěřitelnosti vychází dobře třeba hvězdná rodinka Pavly Tomicové, či zrovna ona andělíčkářka Aleny Mihulové nebo baronka v podání Terezy Bebarové. Prostě aktualizace (podobnosti čistě náhodné...) typu privatizací, kádrování, zlodějiny na nejvyšších místech i třeba uprchlíků kvalitě a vyznění rozhodně neprospěla. První republika zas tak dokonalá nebyla, pro její vznik to platí neméně, ale taková žumpa, jak si to představovali tvůrci scénáře, to nebyla ani náhodou. Platí stále to samé - herci jsou nás průměrní až mizerní, filmoví řemeslníci špička, ale katastrofou je (velká čest výjimkám Svět pod hlavou nebo Pustina) scénář. Ale nedivme se, když člověk vidí, jaké mají tito lidé znalosti, které psaní zejména historických látek vyžaduje, jak rozumí psychologii, jaký mají fantazijní potenciál a přitom jak umí fantazii usměrnit, tak nemají na víc než na seriály, které ocení tak leda v zemi Manuel nebo Šeherezád.... () (méně) (více)

koho13 odpad!

škoda vyhozenejch peněz za kulisy.... koncesionářský poplatník to asi unese...už aby byla veřejnoprávní televize minulostí, jako doba, kterou má tento seriál ukazovat...vydržel jsem obdivuhodný první díl :( ()

Marquis

Bez Zedníčka bych dal odpad. Mladej Donutil hraje vsude stejne ve vsech filmech- predcita text. Jedinej co v tomto serialu hraje je z nich Zednicek. kterej to za tuto roli nevim proc schytal od vsech. Jeho cechonemcina je skvele zvladnuta. Proste pan herec. To je ten rozdil- donutil je za donutila, zednicek je rakusak. Otresne zapletky, "nenapadna" propagace potratu, v poslednim dile LGBT, romove jsou ti citlivi, ktere tenkrat nepravem prisne vyhaneli a dalsi srandy. V kazdem dile je jedno takove tema. Nedivim se, TV v kazdem rezimu slouzi k ovladani mas- kontrole toho co si maji myslet. A vyuziva se k tomu i dobrosrdecni serial. Nic se nezmenilo. Delali to fasisti, komunisti...proc by se to melo menit. Jen ted uz tlaci cim dal vic na pilu. Moc bych si pral mluvit s dnesnimi scenaristy, kteri se tomuto museji podrizovat, jinak si nevrznou. Na malomeste se vrazdi, prepada, krade, strili jak nekde v Bronxu. ale to je detail. Serial si mel vybrat- bud byt naivni a hloupost by nevadila, nebo si hrat na tehdejsi realitu. Tady se snazili oboje skloubit a tak nelogicnosti a nesmysly vadi a biji do oci. Hadam, ze za to muzou Cetnicke humoresky, kde se to ale nejak podarilo vybalancovat. Tu se to prelava zleva doprava. Meli se priklonit vic k jednomu nebo druhemu. ()

Fíma

Těžko se seriál hodnotí jako celek, když jím procházejí různí velitelé a jiní režiséři. Ze začátku jsem byl trochu zklamán, ale zejména prostřední epizody s velitelem v podání Karla Dobrého mě přímo nadchly a jeho smrt jsem nesl skoro tak těžce jako smrt Toníčka v humoreskách :-D Pro mě je to někde mezi čtyřmi a pěti, ale když tu vidím ty odpadovce po prvním díle, tak tomu tu jednu přihodím. ()

Sakulnikov

Ten seriál má spoustu špatných vlastností, ale dobře se u něj odpočívalo. Autorům se těžko míchaly žánry - komedie, krimi, historický - takhle to spolu nefunguje. Komedie nucená, historie nevěrohodná, krimi vcelku zajímavé. Zase se ale nebojí vyměňovat postavy. Jednotliví velitelé byli vždy příjemnou změnou. ()

natalanka

Pavel Zedníček, Robert Jaśków, Karel Dobrý, Pavla Tomicová... jej já si ten herecký koncert a kostýmy a to vše úplně vychutnala. Pavel Zedníček je nesmírně sympatický... ta role mu nádherně sedla. A Karel Dobrý, charismatický, každým pohybem opravdová autorita. To je prostě taková odpočinková úžasná filmařina. Za mě děkuji. Chápu , že je určeno pro nás gurmány :-) :-) :-) ()

anti.rybka

To jsou zase plnohodnotné komentáře, které odůvodňují proč někteří odborníci dali odpad. Po prvním dílu musím říct, že jsem spokojená. Nevykrádá to Četnické humoresky, poukazuje to na první kroky četnictva a hlavně československé republiky a herci nehrají jako amatéři. Suma sumárum prozatím 3 hvězdičky, jelikož se nechci ukvapit a uvidí se kam to povede, ale myslím, že pod tři to nepůjde. ()

EddieIron

Inu, hanět to nebudu, ale chválit nějak moc taky ne. Žádný malér to zatím není, ale taky to není nic do zlatého televizního fondu. Slušná atmosféra a tragický Zedníčkův pokus o českoněmeckou hatmatilku. Takhle se lámanou češtinou nemluví... ()

fafejt001

ZATÍM po prvním díle, není mnoho co hodnotit . Snad se to jěště vystříbřííí . Pěkné lokace , to každopádně . A Vica , rozhodně . Na ni se my klucííí , tak nějak těšíme .. . . VČÍÍÍL po šestém díle je třeba říci , že je to vcelku vydařené . Mladí klucííí dobrý , Karel Dobrý velmi dobrý i Zedníček solidní . Prostě vydařený seriál .Takže hvězda navíc . Jen tak dále . Jen škoda , že Dobrý už tam nebude hrát , když jej zastřelili . ŠKODA . Ten tam ,, sednul ,, nejlépe . Tož tak . ()

brasek

Seriál nastúpil s veľkým očakávaním... lenže niekde je chyba. Seriál nebaví, kriminálna podstata niekde uniká a postavy zrovna nenabrali u diváka na sympatiách - postava Pavla Zedníčka je absurdná kvôli reči, dvaja noví četníci ako chytrolíni zlyhávajú... nuž a nejaký ten komediálny charakter je skôr negatívum, ovšem ak sa chceme zasmiať tak je to skôr trápny humor. ()

Dawe2

Přemýšlel jsem i o odpadu, ale jednu hvězdu dám, hlavní herci se snaží hrát. Jinak nuda, chybí slušný příběh, neschopnost udržet pozornost, celé o ničem, některé vedlejší role by zahrál student lépe. Takhle ne tedy. Dal jsem tomu dva díly, víc ani ťuk. ()