poster

Červená krčma

 • francouzský

  Auberge rouge, L'

 • slovenský

  Červená krčma

Komedie / Krimi

Francie, 1951, 98 min

 • Iggy
  ****

  Svižná, vtipná a nápaditá komedie, jejíž děj se točí kolem zájezdního hostince, jehož majitelé (manželský pár s dcerou) vraždí své zákazníky pro peníze. Manžel-vrah je skvěle zahrán mým oblíbeným Julienem Carettem (který na CSFD nevím proč chybí). Vše se provalí až když se v hostinci setká početná posádka z rozbitého kočáru, jejímž zavražděním se chtějí majitelé již nadobro zabezpečit na stáří a skončit tak se svým nebezpečným povoláním. To by však nesměl do krčmy náhodou zabloudit potulný mnich Fernandel. Strhává se mumraj ne nepodobný Renoirově Pravidlům hry. Film s rychlým spádem a spoustou zápletek (plných lásky, vražd a nečekaných setkání) rozhodně nezestárl a pobaví i dnes!(14.12.2005)

 • Javert
  ****

  Trocha černého humoru, o něco více bláznivých situací včetně překotných monologů i dialogů hlavních postav (zejména Fernandel se činí) a atmosféra jako z Polanského Plesu upírů. K tomu (alespoň pro mě) chytlavý hudební úvod a jsou to čtyři hvězdy jak vyšité.(12.9.2011)

 • Davered
  *****

  Na povrchu vytecna cerna komedie inspirovana cernou kronikou (s Balzacem to nema co delat), ale o to tu ani tak nejde. Je to totiz predevsim poradne jedovata a dodnes kousava satira berouci si na paskal katolickou cirkev. Vytecny Fernandel a hodne neocekavany konec. Idealni vanocni podivana, ke ktere se budu rad vracet i behem dalsich zimnich svatku.(2.1.2018)

 • StaryMech
  ****

  Černočerná satirická fraška, vzácná ve své důslednosti. Fernandel (který prý film neměl rád) vede zdatnou družinu kolegů a kolegyň včetně trpaslíka (?) převlečeného za opici, studiová zima v horách má až pohádkové kouzlo a na to, až znovu uslyším onen úvodní/závěrečný morytát v Montandově podání, jsem se těšil půl života.(22.2.2019)

 • kaylin
  ***

  Fernandel není můj oblíbený komik, vlastně ho teprve pořádně poznávám, ale musím říct, že mi více seděla estetika filmu než jeho hraní. I když je patrné, že je to hodně interiérové, i když je to v exteriérech, mělo to svoje kouzlo a mělo to něco do sebe. Ale i některé nápady dovedou diváka zaujmout.(10.8.2017)

 • - Snímek byl z části inspirován skutečným případem, který se stal roku 1830 ve francouzském okrese Ardéche několik kilometrů od vesnice Lanarce. Hlavní zápletka filmu je však převzata z románu Honoré de Balzaca "L´Augerg Rouge". (Terva)

 • - Interiéry a dekorace byly pro potřeby natáčení kompletně zrekonstruovány ve studiu. Venkovní záběru pak byly filmovány na francouzské hoře Revard v Savoie. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace