October Gale

Scénografie:

Gordon Barnes

Kostýmy:

Alex Reda

Príjemné vidieť Patriciu Clarkson v hlavnej úlohe. Očividne natočené za málo peňazí... Pár pekných scenérií, menej napätia ako sa od thrilleru očakáva (a to ma na tom baví), málo strihov, veľa statickej kamery, niekoľko niekedy aj trápne vyznievajúcich dialógov. A tak to len pomaly plynie a dve stratené duše sa nachádzajú... Fajn.(21.2.2015)

• RobLord

Lékařka zdrcená tragickou ztrátou manžela odjíždí na ostrovní chatu, kde s mužem trávila společné víkendy. Voda vyplaví postřeleného cizince, kterého doktorka Helen Matthewsová ošetří. Blíží se bouře (která si loňského roku vyžádala život Helenina muže) a s ní i střelec, který hodlá dokončit svou práci. Zní to téměř jako thriller podle knihy Stephena Kinga, jenže tomu tak divákůmžel není. NUDA BEZ JAKÉHOKOLIV NAPĚTÍ umístěná do nádherného prostředí. Peníze na tento zbytečný film měly být raději rozdány dětem, které umírají hlady a žízní, protože tohle je vulgární plýtvání financemi!(2.3.2015)

Bol som zvedavý čo z tohoto filmu vznikne, no výsledok je dosť veľké sklamanie. Netvrdím, že je ten film hrozný ani nič podobné, no jednoznačne potreboval inú réžiu. Neviem ako to celé vznikalo, no chcelo to väčšiu dávku dynamiky alebo aspoň väčšiu dávku romantiky. Celý čas máte pocit, že niečo filmu chýba. Nespochybňujem hercov, snažia sa tomu dávať maximum, ale akosi to nefunguje. Aspoň podľa mňa. Film totiž ide príliš pomaly na to, aby si ho človek dokázal užiť (alebo by som mal povedať - ja). Flashbacky sú často zbytočné, dalo sa to celé spraviť inak a možno by to viac vybudovalo dynamiku. Takto to len zlyháva a stráca nádych, aký to mohlo mať. Obdivujem film za to, čo sa nám snažil priniesť, ale v závere to akosi nefunguje. Nemyslím si, že by som si to pozrel znovu, ale aspoň som rád, že som to videl raz.(15.3.2015)

• zolo23

Najnudnejšia hovadina akú som kedy videl! A to fakt. Pozeral som to s priateľkou, ktorá je totálny "antifilmový fanúšik", takže filmy na večer vyberám jedine ja a keďže sa po polhodine začala na gauči prekrúcať, vedel som, že je zle. A ja somár som jej dohováral, že sa to o chvíľu rozbehne! To som si teda dal...zaspala o 21.15 a ja som tak prišiel o dve veci. O filmový zážitok a o sex, ktorý mohol byť, ale keďže som idiot a neviem vyberať filmy pre spoločný večer tak mi neostávalo nič iné ako tento "klenot" dopozerať a darček si "vyzdvihnúť" na WC. Ďakujem Ruba (Nuda) Nadda a prajem ti všetko dobré v tvojej režisérskej kariére. S úctou nespokojný divák Zolo. P.S. Speedman utekaj hrať radšej toho vlka.(25.3.2015)

Smútiaca vdova si ide oddýchnuť do prírodnej chaty, kde jej však pokoj naruší postrelený chlapík čo sa objaví predo dvermi. Poskytne mu úkryt, no onedlho sa blíži aj jeho prenasledovateľ a masívna búrka, ktorá ich izoluje od zvyšku sveta. Príjemný drama-thrill, v pomalšom tempe a melancholickej atmosfére, na pozadí pôsobivej októbrovej scenérie. Komorný príbeh pekne ťahajú herci; Patricia Clarkson sa veru nezdá, Speedman je v pohode a Roth tam so svojim večným výrazom zazerajúceho trpaslíka našťastie špatí až v poslednej 20-minútovke. Mne sa to značne páčilo, takže tomu tie 4* dám, napriek slabšiemu finále, ktoré trochu kazilo nevýrazné zúčtovanie a účasť opičiaka Rotha. Ale rozhodne to nie je film pre akcie chtivých, adolescentných expertov z csfd.(6.2.2015)