Tajemství jejich očí

Secret in Their Eyes

• Španělsko

El secreto de una obsesión

Tajomstvo ich očí

Psychologický / Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie / Španělsko / Jižní Korea, 2015, 111 min

Billy Ray

Billy Ray, Juan José Campanella (původní scénář), Eduardo Sacheri (původní scénář)

Daniel Moder

Matt Jackson, Mark Johnson

Jim Page

Scénografie:

Nelson Coates

Kostýmy:

Shay Cunliffe

Poslední dobou se nám nějak rozmohl takový nepěkný zlá věc nešvar a to obsazovat poměrně zvučná jména do příšerně laciných a profláknutých filmů.Scénář opět působí jako laciná televizní variace na xtý díl kriminálky Las Vegas a podobný televizní žumpy.Scénář nehodný jmen jako Roberts či Kidman a to i přes fakt, že jsem tyhle dvě herečky neměl nikdy v lásce a jejich dobré filmy bych spočítal na prstech jedný ruky...a to obou těchto hereckých ''hvězd''.Celý film se prakticky jenom mluví a vyšetřování celýho toho případu vlastně nedává vůbec smysl.Ejioforova postava je tu neskutečný trubec a chudák, který vlastně jen unyle přicmrndává slavnější ženské dvojici.Robertsový jsem nevěřil jedinou repliku, jediný výraz jejího zoufale ošklivého obličeje.Pointa filmu vás posadí na prdel a jak je sice možná nepředvídatelná, tak udělá ze všech zůčastněných naprosté čuráky, ze všech včetně diváků, že ste se na to 111 minut dívali jen ze setrvačnosti, aby ste teda jako prostě zjistili jak to je, jenže když to zjistíte chcete všechny tvůrce postřílet.50%.(26.6.2016)

Vyšeptalá Julia Roberts, chladná Nicole Kidman a jistota v podobě Chiwetela Ejiofora v pochmurném thrilleru, který si hraje na něco více, ovšem v konečném důsledku vyznívá naprázdno a nedokáže zcela pohltit. Zaujal mě trailer, ale přesně takový lehký nadprůměr jsem vlastně čekal, takže ok...6/10(2.7.2016)

Ani náhodou mi neskúšajte tvrdiť, že ste dopredu celý príbeh vedeli odhadnúť. Možno v prípade, že ste videli originálny film (ktorý je nepoznám). Pre mňa to bolo zaujímavé sledovať, len občas ma rušili niektoré flashbacky. Myslím si, že keby film takto neskákal, tak by ma to chytilo viac. Ale teraz k pozitívam. Julia Roberts, Nicole Kdiman a Chiwetel Ejiofor sú v tomto filme vynikajúci. Sú dobrou trojicou na riešenie prípadu. A plus trošku pomáha aj dobrý Dean Norris. Scénka, kde Jess plače nad svojou dcérou mi skutočne vohnala slzy do očí a to napriek tomu, že časť z nej už sme mali možnosť vidieť aj v traileri. Rovnako vynikajúca je aj scénka výsluchu mladého Marzina, ktorá skutočne má v sebe skvelú dávku vynaliezavosti ale aj napätia. Plus Alfred Molina ako Morales... povedzme si, že to čo má vo svojom priezvisku mu chýba najviac. Záver je vskutku prekvapivý vo filme sú skvelé zvraty a veľmi dobre vyprofilované postavy. A jednanie každého je absolútne pochopiteľné. Plus okrem iného ešte aj výborne stvárnený pocit viny. Ostal som prekvapený, že film mal trošku iný smer ako som čakal, no na druhú stranu je to len dobre. "The Secret In Their Eyes" je podľa mňa dobrou filmovou voľbou na túto zimu.(5.12.2015)

Nevim proc, ale z nejakeho iracionalniho duvodu jsem se na tenhle film strasne tesila, uplne jsem se tedy tetelila nadsenim kdyz jsme se na nej meli koukat. Ovsem dostavilo se mirne zklamani. Hlavne prvni pulka byla neskutecne unyla! Od prvni "sokantni" pointy uz to pak docela slo, ovsem nadsene jasani se nekona. Navic nechapu, proc jeste do nejakych filmu obsazuji Nicole Kidman. Ta ma z toho botoxu uz tak zprzneny ksicht a neexistujici miminku ze pro me uz jako herecka nema zadnou cenu. Ja doufam ze jestli se nekdy za par let na ten klobasovy jed take vrhnu ze to neprezenu jako Nicole! Ta bude za chvili vypadat jako Meg "Joker" Ryan. A takove to byly hezke zenske!(12.2.2016)

Trailer + herecka zostava vyzerali celkom slubne, ale nakoniec to bol dost priemer. Pekna zapletka, aj prelinanie casovych rovin (kua keby len ten cernoch nevyzeral v oboch rovnako :D ), no a aj zaver OK, leeen keby to cele nestalo na tak vela nahodach a tazko uvertitelnych situaciach… Mozno by stalo za to vyskusat toto. [#43/2015](8.1.2016)