Tajemství jejich očí

Secret in Their Eyes

• Španělsko

El secreto de una obsesión

• Jižní Korea

시크릿 인 데어 아이즈

Tajomstvo jej očí

Tajomstvo ich očí

• Austrálie

Secret in Their Eyes

Psychologický / Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie / Španělsko / Jižní Korea, 2015, 111 min

Originál jsem neviděl, takže srovnání nemám. Nicméně to působilo hlavně ze začátku jako slušnej krimi-thriller, záhadou mně je, proč je tady ještě napsáno mysteriózní. Nic takovýho jsem tam neviděl. Casting je povedenej, nacpali tam známých ksichtů dostatek, takže se na to celkem dobře dívá, i když teda musím říct, že J. Roberts tady vypadá příšerně (ale to byl nejspíš maskérskej záměr). Zápletka je víc než slušná, ovšem celý to tak nějak pluje a kroutí se až do konce. No a když pak zjistíte, jak to vlastně dopadlo, řeknete si jenom "aha, tak jo". Teda aspoň takovej efekt to mělo na mě. Wow efekt se nedostavil. Takovej obyčejnej průměr, kterej stál asi jenom hodně peněz kvůli obsazení. Toť vše.(8.5.2016)

Opět musím konstatovat, že by bylo více než dobré a mnohem férovější, těch 5 hvězd zde rozdělit a moci tedy dávat např. 3,5*, což tomuto snímku dávám. Jinak budu stručný. Místy to působí sice trochu utahaně, ale jak se později ukáže, svůj důvod to má, tak vydžte, jako já a budete vlastně odměněni vcelku dobrým scénářem, dobrým herectvím a také poučením a připomenutím, že tam, kde selhává právo a spravedlnost, není nemístné si připomínat slova "Vyššího Principa" - "Z hlediska vyššího principu mravního, vražda na tyranu není zločinem."(25.6.2016)

Solidní detektivní napínavá podívaná, která mě sice nijak výrazně neohromila, ale i tak jsem spokojený. Podle zdejších hodnocení a komentářů jsem očekával ten nejhorší možný scénář, ale film mě vcelku překvapil. Kvalita filmu je jasně určena skvělým hereckým ansáblem. Slavná jména se zde střídají jedno za druhým. Nejlepším ze všech byl asi Ejiofor, který mě svým výkonem překvapil. Film je sice plný klišé, ale já osobně jsem si zde také našel i světlejší momenty. A mezi tyto momenty určitě patří závěr, který na vás vytasí neočekávané zvraty. Na dnešní poměry nadstandardní detektivka. Za mě dávám 70 %(3.9.2016)

• verbal

Když jsem tehdy sledoval argentinský originál, usnul mi had a z toho kómatu se už neprobral. Navíc jsem si po skončení málem vydrápal oči, když jsem si z nich urputně vytíral ten sekret, abych mohl nevěřícně zírat, jak taková otravná, užvaněná a velenudná pičovina s dementní pointou mohla získat Osrala. Po Birdmanovi se už ale nedivím ničemu. Když jsem teď sledoval rymejk, nový had jen tak poklimbával a sem tam pouze nasraně zasyčel, z čehož usuzuji, že to američtí soudruzi udělali kapku záživnější. Vyměnili Peróna za Usámu a sekret v očích tentokrát mají Robrtska s Kidmenkou, jimž ho tam nacákal rasově kvotující ebenový milovník Číjejetel Unprofor. No a je z toho ve srovnání s argentinskou rohypnoliádou kapku snesitelnější, kapku učesanější a kapku méně otravná skvěle zahraná unylá detektivka, dokonce i se smysluplným vyvrcholením, po které by obě ústřední štěrbiny měly rozhodně žalovat maskéra. Jsou už sice pomalu zralé na balzamování, ale při některých záběrech jsem myslel, že se mi to přeplo na Zombí apokalypsu.(25.2.2016)

Nesnášim filmy,kdy od začátku filmu znáte pachatele.Většinou pak přijde nějaký překvápko,a pokud je dost překvapivý,a šokující,tak to alespoň částečně zlepší můj pocit z filmu.Herecky poměrně dobrý,zejména Ejiofor hraje výborně,jenom mě serou ty tvůrci s neustále vraženou nohou na brzdě.Množství pomalejch scén v tomhle filmu je až neuvěřitelně vysoký.Naopak akce nikde,ani maličkej náznak.Jenom taková jednohubka,a do popisku bych spíš než thriller napsal drama.Bavilo,ale jít pod voknem Blake Lively,už stojim na parapetu.50%.(15.7.2016)

• - Kvôli časovému harmonogramu hlavných aktérov sa natáčanie filmu presunulo z mesta Boston do Kalifornie. (MikaelSVK)

• - Film se kompletně celý natočil v Los Angeles, v Kalifornii. (herr_carter)

• - Pôvodne mala postavu Claire Sloane namiesto Nicole Kidman stvárniť herečka Gwyneth Paltrow. O obsadenie prvej menovanej sa osobne pričinila aj Julia Roberts. (MikaelSVK)