Tajemství jejich očí

• USA Secret in Their Eyes (více)
Trailer 1

V roce 2002, krátce po 11. září, se Ray Kasten, agent FBI v protiteroristickém oddělení a jeho přítelkyně Jessica "Jess" Cobbová, vyšetřovatelka úřadu okresního státního zástupce v LA, setkávají s novou posilou návladního Claire Sloanovou, která nastupuje na jejich oddělení. Zakrátko Jess a Ray obdrží hlášení o mrtvém ženském těle, nalezeném v popelnici, poblíž místní mešity, která je vyšetřována, kvůli možné teroristické podpoře. Na místě činu jsou oba zdrceni, když zjistí, že obětí je Jessina 18letá dcera Carolyn a důkazy ohledně DNA o znásilnění i vraždě jsou zničeny. Ray, který se měl s Carolyn setkat, aby pro Jess naplánoval večírek s překvapením, se cítí zodpovědný za to, co se stalo, zatímco Jess cítí stále větší potřebu odstěhovat se z města. Zatímco pomáhá Jess s balením věcí, Ray si všimne obrázků z pikniku, pořádaného pro orgány činné v trestním řízení, na kterých je vidět mladý muž, jak zírá na Carolyn. Ray naskenuje fotografii a porovná ji s Anzorem Marzinem, který je informátorem protiteroristického. Detektiv Martin Morales se zdráhá po Marzinovi jít, protože se obává, že by to ohrozilo vyšetřování teroristů napojených na mešitu. Policista Reggie Siefert přivádí podezřelého z vraždy, Abana Ghazala, o kterém Ray ví, že to není jejich vrah. Ray donutí Sieferta přiznat, že Ghazala je jen nastrčený, aby chránil Marzina. Ray a detektiv Bumpy Willis vystopují a zatknou Marzina, ale Claire se hádá s Rayem kvůli jeho vyšetřovacím metodám. Zdánlivě brání Marzina a říká, že nebyl schopen zločinu, posmívá Marzinovi, provokuje ho a on to neustojí, dá jí pěstí a v podstatě se přizná... (TV Nova)

Trailer 1

choze

"Vášeň vždycky zvítězí." Průměrný thriller s otravným přeskakováním mezi dvěma časovými liniemi - vyšetřováním čerstvého znásilnění a vraždy a vyšetřováním téhož po 13 letech. Ejiofor charizmatický sympaťák jako vždy, Kidmanka tam má dobrou scénu, kde provokuje vraha (a líbila se mi romantika mezi ní a Ejioforem), Roberts jako zničená matka kromě štkaní nad mrtvou dcerou v popelnici nemá moc co hrát. Finále překvapí, ale do kolen nepošle. ()

verbal

Když jsem tehdy sledoval argentinský originál, usnul mi had a z toho kómatu se už neprobral. Navíc jsem si po skončení málem vydrápal oči, když jsem si z nich urputně vytíral ten sekret, abych mohl nevěřícně zírat, jak taková otravná, užvaněná a velenudná pičovina s dementní pointou mohla získat Osrala. Po Birdmanovi se už ale nedivím ničemu. Když jsem teď sledoval rymejk, nový had jen tak poklimbával a sem tam pouze nasraně zasyčel, z čehož usuzuji, že to američtí soudruzi udělali kapku záživnější. Vyměnili Peróna za Usámu a sekret v očích tentokrát mají Robrtska s Kidmenkou, jimž ho tam nacákal rasově kvotující ebenový milovník Číjejetel Unprofor. No a je z toho ve srovnání s argentinskou rohypnoliádou kapku snesitelnější, kapku učesanější a kapku méně otravná skvěle zahraná unylá detektivka, dokonce i se smysluplným vyvrcholením, po které by obě ústřední štěrbiny měly rozhodně žalovat maskéra. Jsou už sice pomalu zralé na balzamování, ale při některých záběrech jsem myslel, že se mi to přeplo na Zombí apokalypsu. ()

T2

Rozpočet $19,5miliónaTržby USA $20,180,155Tržby Celosvetovo $32,189,727Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,150,847Tržby za predaj DVD v USA $1,877,676║ na také zaujímavé obsadenie až príliš nevýrazní všedný thriller s vyblednutou starenou Juliou Roberts /50%/ ()

Morien

Zajímalo by mě, jestli si režisér uvědomuje, že v jeho přepracované verzi příběhu vůbec nedává smysl nechávat tam románek mezi agentem a státní zástupkyní. V původní verzi je tento nenaplněný vztah dáván jako světlý protiklad temné posedlosti, která se zmocní zbytku příběhu, a který jako jediný nabízí možnost vykoupení. V tomto filmu to nevyřčené neodbytné naléhání Ejiofora na odtažitou a zřetelně nezainteresovanou Kidmanku maximálně zdvojuje chorobnou posedlost hlavního úchyláka a i Robertsky, a nevím, jestli to je zrovna paralela, kterou tam chtěli tvůrci budovat. Nedává to smysl ani proto, že emocionální finále filmu se odehraje právě mezi Ejioforem a Robertskou a to Kidmankovské "co by, kdyby" zůstane úplně nevyužité. Také tam nejspíš zařádil střihový skřítek, protože v jedné scéně se zničehož nic policajt se zástupkyní drží za ruku, aniž by to bylo jakkoliv připraveno ze strany filmu předtím. Film má mnohem víc problémů a smysl tam nedává i další spousta věcí, ale tohle mě štve nejvíc. Ale musím uznat, že atmosférou a zledovatěním tónu se mi Amíci zalíbili víc než Argentinci v původním filmu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já jsem ten, kdo Vám vzal comics." A já jsem ten, komu to bylo úplně jedno, i když to byla pekelně drsná hláška. Jsem totiž nekonečně inteligentní, neboť se inteligencí v noci až odkopávám, ale tohle jsem nějak nepobral ani při zapojení obou svých mozkových buněk. Ale přesto mne pobavilo zlaté pravidlo boje s terorismem: "Chraň práskače!" Vždyť je to jedno, jestli někomu z vyšetřovatelů zabil příbuzného, to chce nadhled. A ten jsem já při sledování tohoto snímku celkem spolehlivě ztratil, stejně jako přehled o tom, ve kterém jsem čase. Alespoň pointa se mi líbila, ale přesto mne mrzí, že Jess neotevřela zobák o 13 let a pár mrtvol dřív, protože pak bych nemusel zmatenýma očima koukat na obrazovku a zoufale hledat záchytný bod. ()

• Kvôli časovému harmonogramu hlavných aktérov sa natáčanie filmu presunulo z mesta Boston do Kalifornie. (MikaelSVK)
  • Postava, která se musí vyrovnat s těžkou osobní ztrátou, byla původně mužská. Ovšem ve chvíli, kdy o roli projevila zájem Julia Roberts, vrátil se Billy Ray (režisér a scénárista) k psacímu stolu, hotový scénář ještě překopal a roli změnil na ženskou. (Zdroj Bontonfilm)