poster

Tajemství jejich očí

 • USA

  Secret in Their Eyes

 • Španělsko

  El secreto de una obsesión

 • Slovensko

  Tajomstvo ich očí

Psychologický / Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie / Španělsko / Jižní Korea, 2015, 111 min

Režie:

Billy Ray

Scénář:

Billy Ray, Juan José Campanella (původní scénář), Eduardo Sacheri (původní scénář)

Kamera:

Daniel Moder

Producenti:

Matt Jackson, Mark Johnson

Střih:

Jim Page

Scénografie:

Nelson Coates

Kostýmy:

Shay Cunliffe
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Příběh se odehrává v době nedlouho po útocích z 11. září, ale je to vlastně úplně jedno, protože klima ve společnosti příběhu nijak nepomáhá. Solidní námět, nakonec ale rutinní příběh, dost mizerné tempo vyprávění i nedostatečně působivé rozuzlení. Dva protiterorističtí agenti hlídají jednu losangeleskou mešitu, a když se u ní objeví tělo znásilněné a zavražděné dívky, jedou na místo. Jenže mezi odpadky najde agentka-matka svou dceru. Zhroutí se jí svět, tragédie obrátí naruby životy i jejích kolegů. Po letech má každý svá tajemství, svá traumata, jenže tvůrci s nimi zacházejí prachbídně. Chaotické poskakování z přítomnosti do minulosti příliš nevychází, zlomená matka Julia Roberts ani chladná kariéristka Nicole Kidman překvapivě nestrhnou. Potěší snad jen Chiwetel Ejiofor, ani on však nedokáže zacelit autorskou nemohoucnost. Způsob, jakým Kidman přiměla podezřelého k přiznání, byl přinejmenším úsměvný a mluví, myslím, za vše. Nepříjemně tuctová a hodně unavená detektivka!!(25.2.2016)

 • Agent006
  ****

  Po zhlédnutí jsem stejně spokojená, zároveň vystresovaná přesně tak, jak to má bejt (né-li víc, než po X jiných filmech, který jsou schématově stejný/obdobný), za mě film svůj účel splnil a vážně doufám, že se hodnocení ještě trochu vyšplhá - byla by škoda, aby tenhle svižnej a napínavej snímek, s tak hutnou atmosférou, zapadl do modrý šedi průměru.(14.2.2016)

 • corpsy
  ***

  Divák nezvyklý na, či rovno odsudzujúci nechronologické filmové rozprávanie ( v tomto prípade budú mať maličký problém zorientovať sa aj znalci ) budú hromžiť. Vlastne ide o dosť sterilný thriller, ktorý má minimum gradácie a nedokáže poriadne zaujať. Taká herecká zostava, si snáď takto odfláknuté dielo ani nezaslúžila.(10.7.2016)

 • Wallis3
  *

  Mysteriózní? U bezmakeupové Julie, co tam bylo mysteriozního? Zdlouhavě obkecávaný podprůměrný krimi, kde se vyšetřovatel honí za vrahem dcery své kámošky celých 13 let. Ta kámoška je hnusná Robertsová, kvůli ní musí zemřít hrdinou smrtí další policeman, než vyleze tajemství jejich hnusných oči. Tak tu máme kašpárkovo divadlo omylu, a Kidmanové roztrhnou blůzku, no... :)(22.1.2017)

 • gegina31
  ***

  Konec byl dobrý, hodně dobrý. Ale jinak to bylo celkem vlažný. Pouštěla jsem si to nadvakrát a do druhého dne jsem jaksi vypustila, že se tam prolíná minulost s přítomností. Takže to pro mě bylo celkem zmatečný. Mohli trochu víc rozlišit mladší a starší já hlavních postav. Jenže Ejiofor měl trošinku prošedivělé kotlety, Kidman o něco kratší vlasy, no a Roberts... tak ta byla hnusná předtím a hnusná potom.(3.6.2016)

 • - Film se kompletně celý natočil v Los Angeles, v Kalifornii. (herr_carter)

 • - Postava, která se musí vyrovnat s těžkou osobní ztrátou, byla původně mužská. Ovšem ve chvíli, kdy o roli projevila zájem Julia Roberts, vrátil se Billy Ray (režisér a scénárista) k psacímu stolu, hotový scénář ještě překopal a roli změnil na ženskou. (Zdroj: Bontonfilm)

 • - Při výrobě filmu zemřela matka herečky Julie Roberts, která se vrátila k natáčení 5 dní po její ztrátě. (Spidey3)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace