Tajemství jejich očí

Secret in Their Eyes

• Španělsko

El secreto de una obsesión

Tajomstvo jej očí

Tajomstvo ich očí

• Austrálie

Secret in Their Eyes

Psychologický / Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie / Španělsko / Jižní Korea, 2015, 111 min

Billy Ray

Billy Ray, Juan José Campanella (původní scénář), Eduardo Sacheri (původní scénář)

Daniel Moder

Matt Jackson, Mark Johnson

Jim Page

Scénografie:

Nelson Coates

Kostýmy:

Shay Cunliffe

Film, který vás v začátku slušně rozseká, v jeho průběhu dokonce řádně pobaví, abyste na jeho konci dostali palicí rovnou mezi oči, a pak měli o čem přemýšlet ještě následující den. Docela mě pobavil komentář mého velmi oblíbeného uživatele, Vančury, který psal o tom, že Julia Roberts by měla jít už do hereckého důchodu, neboť vypadá příšerně. Tomu jsem se musela jen smát, protože aby vypadala příšerně, byl přece záměr, a po tom, co její postava musela prožívat, se ani není čemu divit. Dost by mě zajímalo, jak by ten zástup mladých a talentovaných hereček ztvárňoval role ztrápených matek, tetiček a babiček. Dobře zvoleným protikladem jí byla Nicole Kidman, kterou tady upravili tak perfektně, že vedle ní jinak půvabná Julia ještě tím spíš vypadala jako nějaká bezdomovkyně. Naproti tomu i sama Nicole v některých rolích vypadá tak, že by to podle výše zmíněného uživatele asi také měla rovnou zabalit. Nesmíme však zapomínat, že to je přece pro roli. Stejně, jako by někdo řekl o Charlize Theron, když hrála ve Zrůdě, že by měla zhubnout, a opatřit si obočí, protože jí to už vůbec nesluší. Slušný počin, který rozhodně stojí za zhlédnutí, hlavně pro ty, kteří jsou až příliš humánní. Budou mít rozhodně o čem přemýšlet.(24.2.2016)

Tenhle film je pro mě nadprůměrný ze dvou důvodů. Jedním z nich je herecké obsazení, protože dobří herci v mých očích dokáží zvýšit úroveň téměř čehokoliv. Druhým z nich je ale určité morální dilema, které se tady nastoluje, a pociťovala jsem dost silný vděk, že v tomhle filmu nejsou některé věci tak samozřejmé, jako v jiných podobného ražení.(22.6.2018)

Napriek neustálemu prelínaniu dvoch časových období, musím uviesť, že žiadny chaos divákovi počas sledovania tohto thrilleru nehrozí. Samotný príbeh pomerne uveriteľný, avšak od tohto žánru očakávam omnoho viac, ako len nápadité rozuzlenie. Atmosféra nulová pričom akcie bolo taktiež pomenej. Každopádne, pozerať sa to dalo a vyslovená nuda nehrozí.(26.2.2016)

• dyfur

...bol som na tomto v kine,sľubný začiatok ,čakal som ako sa to rozbehne ...ako skončí....po hodine som vedel všetko...nie preto,že som tak extra inteligentný,ale preto,že som to vlastne už videl ...inokedy,inak.............. POZRITE SI http://www.csfd.cz/film/266045-tajemstvi-jejich-oci/prehled/?collectionForm=1 ....... a zistíte kde soudruzi z USA udělali chybu....pre tých natvrdlých: je to po 6-tich rokoch nanovo natočený pôvodný argentínsky film....scénaristická impotencia v Holywoode pokračuje.....(12.2.2016)

Příběh se odehrává v době nedlouho po útocích z 11. září, ale je to vlastně úplně jedno, protože klima ve společnosti příběhu nijak nepomáhá. Solidní námět, nakonec ale rutinní příběh, dost mizerné tempo vyprávění i nedostatečně působivé rozuzlení. Dva protiterorističtí agenti hlídají jednu losangeleskou mešitu, a když se u ní objeví tělo znásilněné a zavražděné dívky, jedou na místo. Jenže mezi odpadky najde agentka-matka svou dceru. Zhroutí se jí svět, tragédie obrátí naruby životy i jejích kolegů. Po letech má každý svá tajemství, svá traumata, jenže tvůrci s nimi zacházejí prachbídně. Chaotické poskakování z přítomnosti do minulosti příliš nevychází, zlomená matka Julia Roberts ani chladná kariéristka Nicole Kidman překvapivě nestrhnou. Potěší snad jen Chiwetel Ejiofor, ani on však nedokáže zacelit autorskou nemohoucnost. Způsob, jakým Kidman přiměla podezřelého k přiznání, byl přinejmenším úsměvný a mluví, myslím, za vše. Nepříjemně tuctová a hodně unavená detektivka!!(25.2.2016)