Tajemství jejich očí

Secret in Their Eyes

• Španělsko

El secreto de una obsesión

• Jižní Korea

Secret in Their Eyes

Psychologický / Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie / Španělsko / Jižní Korea, 2015, 111 min

• kocik1

Uvzdychaná původní argentinská telenovela ode mě dostala za 2* jako že za originalitu. Od remaku jsem čekala, že ubyde fňukání a jakože významných dlouhých pohledů a zaměří se na myšlenku. Ale kdeže! Vzdychání zůstalo, myšlenka se rozplizla a i přes přítomnost Juli Robertsové vypadající konečně jako žena středního věku, tak nezbývá než ocenit film 1*.(15.10.2016)

Konec byl dobrý, hodně dobrý. Ale jinak to bylo celkem vlažný. Pouštěla jsem si to nadvakrát a do druhého dne jsem jaksi vypustila, že se tam prolíná minulost s přítomností. Takže to pro mě bylo celkem zmatečný. Mohli trochu víc rozlišit mladší a starší já hlavních postav. Jenže Ejiofor měl trošinku prošedivělé kotlety, Kidman o něco kratší vlasy, no a Roberts... tak ta byla hnusná předtím a hnusná potom.(3.6.2016)

Ani náhodou mi neskúšajte tvrdiť, že ste dopredu celý príbeh vedeli odhadnúť. Možno v prípade, že ste videli originálny film (ktorý je nepoznám). Pre mňa to bolo zaujímavé sledovať, len občas ma rušili niektoré flashbacky. Myslím si, že keby film takto neskákal, tak by ma to chytilo viac. Ale teraz k pozitívam. Julia Roberts, Nicole Kdiman a Chiwetel Ejiofor sú v tomto filme vynikajúci. Sú dobrou trojicou na riešenie prípadu. A plus trošku pomáha aj dobrý Dean Norris. Scénka, kde Jess plače nad svojou dcérou mi skutočne vohnala slzy do očí a to napriek tomu, že časť z nej už sme mali možnosť vidieť aj v traileri. Rovnako vynikajúca je aj scénka výsluchu mladého Marzina, ktorá skutočne má v sebe skvelú dávku vynaliezavosti ale aj napätia. Plus Alfred Molina ako Morales... povedzme si, že to čo má vo svojom priezvisku mu chýba najviac. Záver je vskutku prekvapivý vo filme sú skvelé zvraty a veľmi dobre vyprofilované postavy. A jednanie každého je absolútne pochopiteľné. Plus okrem iného ešte aj výborne stvárnený pocit viny. Ostal som prekvapený, že film mal trošku iný smer ako som čakal, no na druhú stranu je to len dobre. "The Secret In Their Eyes" je podľa mňa dobrou filmovou voľbou na túto zimu.(5.12.2015)

Dobře natočené krimi drama, které je možná trochu pomalejšího rázu, ale hodně rychle vtáhne. Julii Roberts, která bez make-upu vypadá jak naše uklízečka na úřadě, jsem tu skoro nepoznal a skoro těžko uvěřit, že zrovna ona byla před lety supreme leader pomalu všech hollywoodských romantických slaďáků. Finální odhalení je sice hodně neprůhledné, ale osobně jsem asi čekal ucelenější, logičtější a ne tak praštěné rozuzlení. Řada motivů ve finále vyšuměla úplně do prázdna.(18.9.2020)

Nesnášim filmy,kdy od začátku filmu znáte pachatele.Většinou pak přijde nějaký překvápko,a pokud je dost překvapivý,a šokující,tak to alespoň částečně zlepší můj pocit z filmu.Herecky poměrně dobrý,zejména Ejiofor hraje výborně,jenom mě serou ty tvůrci s neustále vraženou nohou na brzdě.Množství pomalejch scén v tomhle filmu je až neuvěřitelně vysoký.Naopak akce nikde,ani maličkej náznak.Jenom taková jednohubka,a do popisku bych spíš než thriller napsal drama.Bavilo,ale jít pod voknem Blake Lively,už stojim na parapetu.50%.(15.7.2016)