The Blackcoat's Daughter

• USA February (více)

Dej tohto hororu sa odohráva na súkromnej katolíckej škole v Bramforde, ktorá je určená len pre dievčatá. Dve dievčatá zostávajú počas prázdnin v škole s dvoma vychovávateľkami, pretože pre nich nemá kto prísť. Ich rodičia sa neozvali a zrejme sa nemohli dostať do školy kvôli zlému februárovému počasiu. Riaditeľ školy rozkázal staršej Rose, aby dala pozor na mladšiu Kat, ale tá hodlá stráviť večer úplne inak. Kat tak v budove školy zostáva úplne sama a ešte netuší, že ju sprevádzajú temné sily, ktoré čoskoro vyjdú na povrch. (Marceloo)

bourec

The blackkokot daughter(dcera s černym ptákem) je taková nezáživná píčovina podkreslená klavírním koncertem člověka na mol,že sem to ani nemohl dokoukat.10%. ()

dubinak

Řekla bych, že snímek tohoto dosud neznámého režiséra je zde trochu podceněný, což bude určitě proto, že je opravdu obtížné udělat si k němu svoji teorii a odhalit skrytá pojítka, pokud nějaké vůbec jsou. I já jsem zkusila odhadnout pointu, ale jestli je správná se asi nikdy nedozvím. Co je ale velmi silnou stránkou February je jeho absolutní hustá atmosféra, která nepoleví od začátku do konce stopáže a nabídne velmi kvalitní hororový zážitek. Ke všemu přispívají také dobře vybrané herečky. Shipka, Roberts i Boynton se do svých charakteristických rolí náramně hodily. Těžko bych ale někomu slovy popsala děj , natož úděl postav, které se chovají většinu času opravdu všeljak. Vlastně je docela nelehký úkol i přesně určit subžánr, spíš to byl takový mix. V každém případě se mi trefil do chuti a Oz Perkins se mi postaral o velmi nevšední hororový večer a dlouhé poprojekční rozjímání. A lidi, aspoň to dokoukejte do konec, než to hodíte do odpadu! ()

HorrFi

Tohle jsem nějak vůbec nepochopil a brutálně jsem se u toho nudil.. divnější horor jsem ještě neviděl a myslim, že nejsem sám.. 1* za Emmu ()

Cedr

Komorní horor s povedenou atmosférou. Scénář mohl být o kapku míň průhledný a bylo by to dokonalé. Tak jako tak se z mála podařilo udělat až překvapivě hodně a to i díky hereckým výkonům v čele s Kiernan Shipka. ()

uiu

Nejdříve jsem filmu dala jednu hvězdu, ale jak jsem nad ním přemýšlela - a sakra, že to je jeden z těch filmů, nad kterými po shlédnutí musíte dumat, co jste to zas viděli za volovinu - a na základě toho, že Neon Demon jsem taky dala 4 hvězdy (podobná atmosféra a WTF efekt), tak musím i zde jít na vyšší příčky. SPOILER: Příběh je vyprávěn šíleně zamotaným způsobem, ale v jednoduchosti jde o to, že na jedné dívčí škole posedl ďábel jednu holku, která tam všechny vyvraždila spolu s holkou, která tam na ni měla dávat pozor (a místo toho šla na rande). Posléze z dívky ďábla vyženou (asi nejsilnější scéna, kdy tmavé postavě - ďáblovi - říká, aby neodcházel) a o několik let později se ďábel vrací z těle Emmy Roberts a chce se vrátit zpátky do té dívčí školy, protože tam má nějakou svou základnu, kde se modlí ke kamnům - bez prdele. Na své cestě potká shodou okolností rodiče té dívky, kterou tenkrát na tom internátě zabil, což jej velmi pobaví, když mu ukážou fotku své dcery, která za záhadných okolností zemřela (když je řečeno, že hlava nepasovala k tělu, je to fakt cool). ()

bizz_mjc

Majngot. Divím se, že jsem to vůbec dokoukal. Chladná, několikrát až dusivá atmosféra, které docela napomáhá "hudba" (spíš zvukový podkres), ale děj je nulový a film stojí nonstop na místě. Sázka na atmosféru, dlouhé záběry a takřka absenci dialogů se v tomto případě vůbec nevyplatila, protože zlo je tu tak titěrné, že ho sotva zaznamenáte. ()

Brain-D odpad!

Snad nejnudnější horor, který se rozběhne snad po hodině a stejně vám nedá vůbec nic. Úplná ztráta času. 5% ()

Tft

Meditační horror, který pomalým, skličujícím budováním atmosféry natahuje diváka na skřipec do úplného vyčerpání. Oz Perkins to má v genech a povedlo se mu vykouzlit film s naprosto unikátní atmosférou odlehlosti a samoty. Film šikovně tají svou ústřední zápletku a drží to všechno "záhadno" pod pokličkou, a že to pod ní pekelně bublá až do samotného finále. February se odehrává až na výjimky v prostředí odlehlé dívčí školy, kde právě probíhají prázdniny, na škole tak zůstávají pouze dvě dívky, pro které si nepřijeli rodiče a zaměstnanci školy, kteří na dívky dohlížejí. Nic víc bych neprozrazoval a ani si před shlédnutím nezjišťoval, protože přesně takhle jsem šel do filmu já a věřím, že právě takhle funguje nejlépe a jak bylo zamýšleno. Je potřeba se obrnit proti postupnému a pomalému rozplétání příběhu, který nedá nic zadarmo, k tomu ale skvěle napomáhá vizuální stránka snímku. Ta je naprosto skvostná a hraje stejnou notu jako pomalu plynující děj, vychází z toho tak náročnější, ale o to víc nervy drásající snímek. Trojice hereček v hlavních rolích Emma Roberts (na to jak jí moc nemusím velmi slušný výkon), Kiernan Shipka a Lucy Boynton, předvádí velmi povedené herecké výkony, každá z jejich postav má svoje tajemné pozadí a film z nich těží až na dřeň kosti. Mrazivý film, který požaduje trpělivost, velmi vděčně se za ní však odvděčí. 80% ()

Jaro.Krafcik

Keď už je ten február. A prvé spoločné kino doma, lebo pandémia, na nový rok nám nevyšlo podľa predstav. Rozhodli sme sa piatkové popoludnie s overeným fanúšikom filmov a seriálov ktorý ma pomaly ale isto dobieha. Stráviť a zároveň osláviť takto na dialku jeho narodeniny. Mladá sabrina, teda herečka ktorá ju hrala sa aj tu celkom dobre predviedla. Ale to je asi jedine veľké pozitívum tohto hororu. Dodatočne ale ešte raz, všetko najlepšie a hlavne veľa zdravíčka.. vďaka tomu aj zlepším hodnotenie filmu. Záver sa aj celkom vydaril. 3* ()

Hanys_

Nepobral jsem to. Dobrou hodinu se nic neděje, závěr už je sice o dost zajímavější, ale to zklamání a pronudění celým filmem bylo prostě moc velké. ()

J.F.B.

"Get your hands off me, cunt!" Musím se přiznat, že film/jeho děj jsem sám nepochopil ani na té elementární úrovni a k částečnému prozření došlo až po přečtení komentáře od uiu, ovšem mnohé otázky stále zůstávají. Jenom si nejsem jist, zda mám úplně chuť se tím více zabývat. Pro tento snímek jsem se rozhodl hlavně proto, že je v něm Kiki (Shipka, ne Camarena), která nezklamala a scény s ní byly velmi dobré. Stejně tak Lucy Boynton, kterou jsem stejně jako Kudly4 notně dlouho považoval za Emmu Roberts a dokonce přemítal nad tím, proč si obarvila vlasy... pak jsem naštěstí poznal, jak se věci mají. Ani mi vlastně nevadila ta cca. 50 minut dlouhá expozice, která měla celkem fajn atmosféru a zajímavé zimní prostředí. Ovšem velmi mne (nejen) tam mátl střih. Blíže k finále došlo na několik krvavých a skutečně tísnivých/strašidelných scén, jenže pak přišlo to zvláštní "rozuzlení". A i když teď rozumím filmu o něco víc, stejně mi k němu ty tři hvězdy nesedí a stále úplně nechápu nadšení mnoha uživatelů. Což mne dost mrzí, protože jsem před jeho zhlédnutím doufal, že to na ně vyjde. Ale možná je to kvůli tomu, že jsem očekával nenáročné oddychové béčko, což toto zrovna nesplňuje (hlavně ohledně té náčnosti na šedé buňky mozkové). (♪♫/♪♫/♪♫/OST) A ještě jedno video vysvětlující konec, které objasnilo ještě více z toho, co jsem měl asi pochopit sám, ale nedokázal to, takže jsem teď z toho lehce v šoku. ║1. 7. 2020 (!!SPOILERY!!) S časovým odstupem a poté, co jsem se dozvěděl více o tom, jak to autoři zamýšleli a pochopil většinu děje, musím říci, že se mi hlavní myšlenka moc líbí. Jenže to nic nemění na tom, že mne prostě irituje to castingové rozhodnutí, které sice umožňuje ty dvě dějové linky, ale je strašně matoucí. Protože tolik se snad lidé po devíti letech v psychiatrické léčebně nemohou změnit. (x) ()

F.W.Colqhoun

Don't go. Jeden nemůže nebýt zvědavý, když se dozví, že syn Normana Batese točí horory. Oz Perkins se ve své prvotině ale nekráčí ve šlépějích tvůrců, kteří udělali z jeho otce ikonu taxidermie. Jestliže se v něčem zhlédl, potom ve temných filmech Davida Lynche s jediným rozdílem - totiž že jeho filmy nejsou interpretačně otevřené dokořán zcela. Sledujeme osudy dvou až tří dívek - Rose, Joan a Kat v prostředí katolické školy, v okamžiku krátce před zimními prázdninami. Rose řeší podezření na neplánované těhotenství, Kat má zlé - věru zlé - tušení, že její rodiče se neobjeví na jejím klavírním recitálu. A Joan jen tak projíždí okolo. Film se štítivě distancuje od teenagerských vyvražďovaček a satanistických filmů i temptem, není ale ani tupým emitorem estetizovaně gotické atmosféry atmosféry a přehlídkou satanistických scének, i když některé stojí zato. Když do sebe všechno zapadne, divák se stává příjemcem zajímavé hypotézu o posedlosti ďáblem a vůbec vztahu s čerty v tom smyslu, že nejhorší to začne být v okamžiku úspěšně zvládnutého exorcismu. Hail Satan! ()

janesX

Mrazivo-chladný, depresívny a pomalý, psychologický horor o tom, kde všade sa môže nachádzať zlo, aké je nákazlivé, na akých miestach sa môže zrodiť a odkiaľ môže (podľa režiséra) pochádzať. No, v niečom má režisér-scénarista určite pravdu, ale (asi) si on sám nebol celkom istý, preto je možno ten film tak "ťažký"..V celku silný film ale nemôžem hodnotiť viac než troma, keďže som dal Noci s nabrúsenou britvou päť. ()

aLPaC

Jako co měl znamenat ten konec? Celou dobu to vůbec není horor. Je to takové drama, ve kterém se točí dva příběhy a ani jeden z nich není nějak extra zajímavý. Posledních pár minut hrdinkám obou příběhů přepne a konečně je tu něco s hororovými prvky. Třeba jsem to nepochopil, ale mě to zkrátka vůbec nedávalo smysl a proto nemůžu dát více než 2 hvězdičky. ()

Silviaxx

February je veľmi ťahavý, miestami až trošku nevýrazný, pomalý, no o to tiaživejší kúsok, a práve to je na ňom geniálne. Precízne si pripravuje diváka dlhými scénami a pomalými dialógmi na finále, ktoré vďaka tejto predpríprave pôsobi o to mrazivejšie a emotívnejšie. Prostredie opustenej internátnej školy pre dievčatá podškrtáva už aj tak znepokojivú atmosféru. Na deji oceňujem, že samotný exorcizmus alebo posadnutie bolo riešené len okrajovo, celý čas divák tuší, sleduje, vzrastá napätie, no napriek tomu exorcizmus nie je primárne najdôležitejším prvkom a deje sa skôr len na pozadí celého mysterična a dramatičnosti. Ako bolo spomenuté u ostatných - February vôbec nie je pre každého, nemožno od neho očakávať akciu a neustále tlačenie na pílu, či predvídateľné desenie, celé je to postavené na atmosfére a skvelej zápletke. ()

Standic1

Hodně zajímavý kousek, kterému lze vytknout jen možná až příliš zdlouhavě působící scény. Jinak atmosféra se velmi vydařila, a to nejen prostředím ve kterém se odehrává, ale hlavně hudbou. Celkový styl vyprávění a finální rozuzlení se povedl a Emma Roberts začíná zapadat mezi mé oblíbené herečky a musím říct, že horory ji svědčí. Nečekejte klasický exorcistický kousek, protože February se od ostatních dost liší, ale i tak stojí za to se na něj mrknout. ()