poster

Karolína, domácí kuchařka (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2014, 26 min

Režie:

Jiří Charvát

Kamera:

Adam Kruliš

Střih:

Jan Turek ml.
(další profese)
 • ppospisil
  **

  No tak obecenstvo, co to je za kritiku... Reklama na Billu? měla by vařit "svoje" recepty? Zamyslete se, kuchařské pořady musí z něčeho žít, a kolik, i velmi dobrý kuchař, může za život vymyslet "svých" receptů? Ale pozor.Nechci paní Karolínu a pořad obhajovat, protože je to teda síla! (jen jsem se opřel do některé "kritiky" zde) ."Domácí" recepty z Itálie a Španělska, moderní vesnická kuchařka, proboha za co? Prezentace jídla děsná, rádoby po domácku dělaná. Na druhou stranu, vzorované košilky jsou pěkné.(29.11.2014)

 • Lukoboss
  *

  Už ten popisek k tomuhle pořadu mluví za vše: "Pořadem provází přirozená, charismatická a praktická moderní žena Karolína. Není profesionální kuchařkou, ale vaření je její láskou a vášní." To je takový to "Pojďte s námi do pohádky o vaření". Ta bába je neskutečně nesympatická, furt zírá do kamery a tváří se rádoby chytře, mele a mele a ještě nespisovně s otřesným přízvukem a hlavně to vykládá jak naučenou básničku. A když už tady někteří zmiňujou Zdendu, tak ten nejen, že vařit umí (jasně, je to taky profík z restauračního prostředí), ale když o tom mluví, tak naprosto přirozeně, jde to prostě z něho. Tady je to naprostej opak. Hvězdu dávám za ne úplně blbý recepty, přece jenom Hruška a Babica jsou víc na blití.(7.11.2015)

 • Ydrosten
  ****

  Já vařím rád. Tyto pořady vyloženě nevyhledávám, ale občas se na nějaký rád podívám. Problém je v tom, že valná většina je dělána jako velká šou a tento typ programu Já osobně nemusím. Kluci v akci vypadají zase moc " nuceně " a jde vidět, že ten scénář několikrát nacvičovaly, Ano, šéfe, zase nemám rád kvůli Pohlreichovy a co se zahraničí týká, je to všechno strašně umnělé a neosobní a v mnoha případech i " studiově " nezáživné. Zajímavou vyjímkou budiž vaření z Italem ( nevím jak se to přesně jmenuje ) která zase dojíždí na to, že vaří většinou z ne zrovna dostupných ingrediencí, které by si běžný člověk kupoval 20x do měsíce ( pokud nechce zkončit v dluzích ) <<< >>> " Karolína, domácí kuchařka " tak mezi těmito všemi pořady docela vyčnívá, a přijde mi že aktérka je víc přirozená, než všichni ti ostatní dohromady + je sympaťanda už od pohledu a působí jako hodná mamka, kterou by chtěl mít asi doma každý. Takže za mně z osobního a soukromého pohledu to má Karolína za 4. Je příjemná, nekecá půl hodiny o kravinách, nemáchá rukama a netváří se jak pětikačka v kanále a vaří normální jídla - teda zatím ( a doufám že u toho i zůstane )(27.9.2014)

 • pop.z.pop
  odpad!

  Proboha, který debil to dělal? Karolína pořád vykuleně čumí přímo do kamery a něco k nám sladce promlouvá otřesně nespisovnou češtinou. Neustálý rychlý střih, kdy žádný záběr nezabírá celek v kterém by se opravdu vařilo, výřezy obrazu na hlavu střídají záběry na vykulenou hlavu s výřezem těsně pod prsa schované v kostkované košili, pak střih na nějaké ruce jak sypou něco do hrnce, znovu střih na vykulenou hlavu, která nám říká, že to promíchá, střih na nějaký míchač, střih na vykulenou hlavu, střih, střih, střih, střih, vykulená usměvavá hlava, střih, střih, kostkovaná košile přes celou obrazovku, střih, střih, střih....atd. Žádný záběr není delší než 3 vteřiny, hnus na entou. http://www.sdilej.net/di-1613804980611.jpg(22.11.2014)

 • viax
  ****

  Mamka, co se snaží nakrmit rodinu zdravějšími moderními jídly. Nemá profesionální průpravu, na práci v kuchyni je to znát, vaří z dostupných surovin, snaží se nazdobit talíře běžným způsobem, prostě holka odvedle. A že mluví, jak jí zobák narost? No a co? Bez vulgarismů, bez logopedických chyb, bez plkání typu Prásk, bez kašpařin se ráda obejdu. A že nevypadá jako modelka? No, jednomu chlapovi na světě se líbila, tak co? :-) Pro mě jedno velké plus má - nepoužívá polotovary. A jedno minus - nemá přípravu jídla časově sesynchronizovanou.(22.12.2015)