poster

Džóká gému

 • Japonsko

  Joker Game

 • Japonsko

  ジョーカー・ゲーム

 • Japonsko

  Joka Gemu

Thriller

Japonsko, 2015, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vavča
  ****

  Japonci si vybrali k adaptování zajímavý námět, fikční univerzum světa 2. sv., kde to císařství nemá ještě spočítané a naopak se snaží vyjít z války nějak se ctí. Agentura D má nový přírůstek, Kato Jiro se má jako bývalý voják stát špiónem, ukrást plány na výrobu atomové bomby. Kazuya Kamenashi ztvárňuje velmi zajímavou postavu, špion s city, který však dovede myslet pár tahů dopředu. Trochu kouzelnictví, Bonda, MacGywera, mladého Indiana Jonese v jednom. Tomu se prostě nedá odolat, ještě navíc, když druhá hlavní postava je Kyoko Fukada, které role špionky typově neskutečně sedí. Film si tyká s akčními scénami způsobem, že by se za ně nestyděl ani Hong Kong, neuvěřitelně dravé, výbušné, souboje na tělo. Navíc ve kterém filmu, Vám bude někdo USA a Velkou Británii prezentovat jako zlé soupeře? Tohle není jen guilty pleasure, ale zajímavé univerzum se silnými, charismatickými charaktery, památnými akcemi, velmi zdařilou technickou stránkou, včetně hudby. Žánr špionážního filmu, který mi vždy chyběl zvládli Japonci na výbornou, bravo! A pokračování příště…(31.10.2015)

 • Lacike
  ***

  Svizny spionazny film z obdobia 2. SV. Uvod, ktory sa venuje treningu ma uplne strhol svojim tempom. Ale akonahle sa rozbehne misia, tak sa dej nadalej tak zbesilo ponahla, ze sa nestihne vôbec venovat postavam a tak mi postupne zacalo byt uplne jedno ako to dopadne. Najnevyraznejsi je bohuzial halvny hrdina. Jeho charizmaticky protivnik z vycviku sa nahle z filmu vytrati. Hlavna zenska postava je mrcha, ktorej sa neda verit. No a zaporaci su prehnane komicki az to je trapne. Takze film zaujme len solidnou akciou a sviznym tempom. Bitky mi pripominali blbnutie Jackieho Chana. Viac ako prepracovanou choreografiou zaujmu humorom. Finale mi pripadalo uz dost otravne tym neustalym zajatim a naslednym utekom hlavneho hrdinu. Najviac sa mi pacila filozofia japonskych spionov, ze smrt je az uplne posledne riesenie, ktoremu sa treba vyhnut. Velmi osviezujuce oproti filozofii ostatnych japonskych vojakov, ktory sa snad na smrt za vlast tesia. Takze po skvelom uvode bohuzial kvality filmu postupne upadaju do celkoveho priemeru. 6/10.(22.8.2017)

 • EvilPhoEniX
  ****

  V letošním roce Špiónů nezůstává pozadu ani Japonsko a svým příspěvkem rozhodně nedělá ostudu, ba naopak si zaslouží chválu. Joker Game vtáhne diváka do děje od úvodních minut a nechává ho kochat se pestrou, chytře napsanou a zábavnou výpravou. Hlavní hrdina Kamenaši je sympaťák, velmi bystrý, snaživý, precizní a detailní špión, který vše zvládá na jedničku a sekunduje mu překrásná Fukada, která patří mezi nejkrásnější ženy Asie. Akce je zde sice méně a samotné souboje příliš nevyniknou, za to zaujmou všelijaké naháněčky, které jsou okořeněny atraktivním převlékáním a různými vychytávky, což já osobně dost můžu. Finále bylo sice přitažené za vlasy, ale pousmál jsem se a vůbec mi Lol moment nevadil. Japonský Mission Impossible se vydařil a Vděk patří Zíze za fajn titulky. 75%(5.9.2015)

 • Zíza
  ****

  Takový trochu Bond po Japonsku smíchaný s Lupinem III. Kamenaši vůbec nebyl špatný, natož Iseja. Fukada průměrná jako vždy, ale také jako vždy pěkná. Myslím, že když Japonci ještě trochu zapracují na akčních scénách, bude to paráda. Ale aspoň jde vidět, že se někam posouvají. Mělo to slabší scény, ale celkově to hodnotím jako jeden z těch povedenějších pohádkových špionážních filmů. I přes LOL konec. A moc se mi líbila práce s kamerou. Titulky.(20.8.2015)

 • Fr
  ***

  „POKUD CHCEŠ ŽÍT, MÁŠ JEN JEDNU MOŽNOST. ŠPIONÁŽ!“ /// Po Eggsym, po Kuryakinovi, tady máme šikmovokýho superšpióna. Japonskej „Žolík“ jde po zápiskách jistýho vědce, kterej vynalezl novou bombu. Jakou? No nevím, je to zasazený do doby ke konci 2. světový války… Kató je chytrej, umí se rvát, bleskově převlíkat… bohužel není vtipnej. Dlouho se mi to zdá bejt zajímavý. Nakonec z toho vyleze taková teen špiónská filmařina, ve který není nouze vo akci, která se ovšem stejně jako to vostatní (i Japka ve školní uniformě? To nééé…) vočumákuje. Voceňuju snahu pobavit překvapivejma zvratkama, který mě ale stejně na prdel neposadili. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou novelu, kterou napsal Koji Yanagi, číst nebudu. 2.) Thx za titule „Belete“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(4.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace