poster

Joker Game

 • Japonsko

  ジョーカー・ゲーム

 • Japonsko

  Džóká gému

 • Japonsko

  Joka Gemu

Thriller

Japonsko, 2015, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ****

  Nemůžu si pomoct, ale celý tenhle film má výborný náboj. Člověk by si skoro myslel, že je to natočeno na základě mangy, nikoli jen na základě románu. Je zde akce, má to skvělý vizuál a celkově jsou jednotlivé scény propracovány tak, aby vypadaly dobře. A tohle se jim daří. Nenáročná zábava, ale příjemná.(10.11.2015)

 • Zíza
  ****

  Takový trochu Bond po Japonsku smíchaný s Lupinem III. Kamenaši vůbec nebyl špatný, natož Iseja. Fukada průměrná jako vždy, ale také jako vždy pěkná. Myslím, že když Japonci ještě trochu zapracují na akčních scénách, bude to paráda. Ale aspoň jde vidět, že se někam posouvají. Mělo to slabší scény, ale celkově to hodnotím jako jeden z těch povedenějších pohádkových špionážních filmů. I přes LOL konec. A moc se mi líbila práce s kamerou. Titulky.(20.8.2015)

 • sniper18
  ***

  K filmom so špionážnou tématikou a obzvlášť v tom odľahčenejšom prevedení vždy pristupujem s určitým odstupom, keďže sa to podľa mňa málokedy podarí, no na Joker game som bol kvôli japonskej produkcii a zaujímavému námetu celkom zvedavý, no nebolo treba, dopadlo to vlastne presne tak, ako väčšina podobných filmov. Najväčšiu pochvalu si zaslúži vizuálna stránka a atraktívne prostredie, takže v tomto ohľade sa na to pozerá viac, než dobre, chválim aj svižné tempo, keďže tu sa stále niečo deje a sadol mi aj výber vedľajších kladných postáv. No inak toho moc chváliť nemôžem, potenciál fiktívnej minulosti mi prišiel úplne nevyužitý, takže je to vlastne len ten štandardný odľahčený špionážny film, ktorý navyše šiel dejovo úplne mimo mňa. Herecky ma to tiež sklamalo, hlavný hrdina ma prakticky vôbec nebavil, pričom snáď ktokoľvek z vedľajších kladných postáv, kde sa nájde dostatok známych tvárí by ma v hlavnej úlohe zaujímal viacej a záporáci mi prišli úplne mimo, ako zo žánroviek starých niekoľko dekád, kedy mi tí špióni a zabijaci v služnách tajných služieb prišli úplne trápni. A akcia nestojí vôbec za nič, je úplne komorná, tu sa nič veľkolepejšie nenájde, čo by určite nemusel byť problém, aj tak skôr uprednostňujem tú poctivejšiu akciu, lenže tu majú všetky súboje tak mizernú choreografiu a aj celkové prevedenie, že som bol vždy radšej, keď už bolo po nich. Takže celkovo ma to ani moc nebavilo, ale nejaké klady sa tu nájdu a dalo sa na to pozerať, preto nebudem úplne kritický. 51%(14.11.2015)

 • EvilPhoEniX
  ****

  V letošním roce Špiónů nezůstává pozadu ani Japonsko a svým příspěvkem rozhodně nedělá ostudu, ba naopak si zaslouží chválu. Joker Game vtáhne diváka do děje od úvodních minut a nechává ho kochat se pestrou, chytře napsanou a zábavnou výpravou. Hlavní hrdina Kamenaši je sympaťák, velmi bystrý, snaživý, precizní a detailní špión, který vše zvládá na jedničku a sekunduje mu překrásná Fukada, která patří mezi nejkrásnější ženy Asie. Akce je zde sice méně a samotné souboje příliš nevyniknou, za to zaujmou všelijaké naháněčky, které jsou okořeněny atraktivním převlékáním a různými vychytávky, což já osobně dost můžu. Finále bylo sice přitažené za vlasy, ale pousmál jsem se a vůbec mi Lol moment nevadil. Japonský Mission Impossible se vydařil a Vděk patří Zíze za fajn titulky. 75%(5.9.2015)

 • Vavča
  ****

  Japonci si vybrali k adaptování zajímavý námět, fikční univerzum světa 2. sv., kde to císařství nemá ještě spočítané a naopak se snaží vyjít z války nějak se ctí. Agentura D má nový přírůstek, Kato Jiro se má jako bývalý voják stát špiónem, ukrást plány na výrobu atomové bomby. Kazuya Kamenashi ztvárňuje velmi zajímavou postavu, špion s city, který však dovede myslet pár tahů dopředu. Trochu kouzelnictví, Bonda, MacGywera, mladého Indiana Jonese v jednom. Tomu se prostě nedá odolat, ještě navíc, když druhá hlavní postava je Kyoko Fukada, které role špionky typově neskutečně sedí. Film si tyká s akčními scénami způsobem, že by se za ně nestyděl ani Hong Kong, neuvěřitelně dravé, výbušné, souboje na tělo. Navíc ve kterém filmu, Vám bude někdo USA a Velkou Británii prezentovat jako zlé soupeře? Tohle není jen guilty pleasure, ale zajímavé univerzum se silnými, charismatickými charaktery, památnými akcemi, velmi zdařilou technickou stránkou, včetně hudby. Žánr špionážního filmu, který mi vždy chyběl zvládli Japonci na výbornou, bravo! A pokračování příště…(31.10.2015)