poster

Joker Game

 • Japonsko

  ジョーカー・ゲーム

 • Japonsko

  Džóká gému

 • Japonsko

  Joka Gemu

Thriller

Japonsko, 2015, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  ***

  Svizny spionazny film z obdobia 2. SV. Uvod, ktory sa venuje treningu ma uplne strhol svojim tempom. Ale akonahle sa rozbehne misia, tak sa dej nadalej tak zbesilo ponahla, ze sa nestihne vôbec venovat postavam a tak mi postupne zacalo byt uplne jedno ako to dopadne. Najnevyraznejsi je bohuzial halvny hrdina. Jeho charizmaticky protivnik z vycviku sa nahle z filmu vytrati. Hlavna zenska postava je mrcha, ktorej sa neda verit. No a zaporaci su prehnane komicki az to je trapne. Takze film zaujme len solidnou akciou a sviznym tempom. Bitky mi pripominali blbnutie Jackieho Chana. Viac ako prepracovanou choreografiou zaujmu humorom. Finale mi pripadalo uz dost otravne tym neustalym zajatim a naslednym utekom hlavneho hrdinu. Najviac sa mi pacila filozofia japonskych spionov, ze smrt je az uplne posledne riesenie, ktoremu sa treba vyhnut. Velmi osviezujuce oproti filozofii ostatnych japonskych vojakov, ktory sa snad na smrt za vlast tesia. Takze po skvelom uvode bohuzial kvality filmu postupne upadaju do celkoveho priemeru. 6/10.(22.8.2017)

 • Vavča
  ****

  Japonci si vybrali k adaptování zajímavý námět, fikční univerzum světa 2. sv., kde to císařství nemá ještě spočítané a naopak se snaží vyjít z války nějak se ctí. Agentura D má nový přírůstek, Kato Jiro se má jako bývalý voják stát špiónem, ukrást plány na výrobu atomové bomby. Kazuya Kamenashi ztvárňuje velmi zajímavou postavu, špion s city, který však dovede myslet pár tahů dopředu. Trochu kouzelnictví, Bonda, MacGywera, mladého Indiana Jonese v jednom. Tomu se prostě nedá odolat, ještě navíc, když druhá hlavní postava je Kyoko Fukada, které role špionky typově neskutečně sedí. Film si tyká s akčními scénami způsobem, že by se za ně nestyděl ani Hong Kong, neuvěřitelně dravé, výbušné, souboje na tělo. Navíc ve kterém filmu, Vám bude někdo USA a Velkou Británii prezentovat jako zlé soupeře? Tohle není jen guilty pleasure, ale zajímavé univerzum se silnými, charismatickými charaktery, památnými akcemi, velmi zdařilou technickou stránkou, včetně hudby. Žánr špionážního filmu, který mi vždy chyběl zvládli Japonci na výbornou, bravo! A pokračování příště…(31.10.2015)

 • kaylin
  ****

  Nemůžu si pomoct, ale celý tenhle film má výborný náboj. Člověk by si skoro myslel, že je to natočeno na základě mangy, nikoli jen na základě románu. Je zde akce, má to skvělý vizuál a celkově jsou jednotlivé scény propracovány tak, aby vypadaly dobře. A tohle se jim daří. Nenáročná zábava, ale příjemná.(10.11.2015)

 • MartinezZ
  **

  Japonský špionážní hopsa hejsa thriller by nemusel být špatný, kdyby v hlavní roli nebyl někdo, u koho po celou dobu pochybujete, zda-li je to skutečně chlap nebo jen divně namaskovaná herečka, kdyby všechno nejaponské, co tu je, nebilo do očí svoji patetičností a kdyby akce nepřerůstala v přestřelenou CGI blbost a kdyby si film ujasnil, zda má být historickým špionážním thrillerem nebo odvazovou akční koninou pouze zasazenou do historického období, ale ono období naprosto ignorující a snažící se být spíše více hollywoodskou akční ztřeštěninou, kterou to ale právě ve výsledku ani není, protože to neví, co to chce být. začátek ještě dobrý, ale jakmile nastoupí mise, začne se to zvrhávat, nikdo to nestačí chytnout a ani se o to nesnaží, takže se to zvrhne, rozlije a rychle hloupě uschne. Neuschne to ani zajímavě, ani tragicky, prostě jen uschne. Zíííííív.(12.9.2015)

 • Fr
  ***

  „POKUD CHCEŠ ŽÍT, MÁŠ JEN JEDNU MOŽNOST. ŠPIONÁŽ!“ /// Po Eggsym, po Kuryakinovi, tady máme šikmovokýho superšpióna. Japonskej „Žolík“ jde po zápiskách jistýho vědce, kterej vynalezl novou bombu. Jakou? No nevím, je to zasazený do doby ke konci 2. světový války… Kató je chytrej, umí se rvát, bleskově převlíkat… bohužel není vtipnej. Dlouho se mi to zdá bejt zajímavý. Nakonec z toho vyleze taková teen špiónská filmařina, ve který není nouze vo akci, která se ovšem stejně jako to vostatní (i Japka ve školní uniformě? To nééé…) vočumákuje. Voceňuju snahu pobavit překvapivejma zvratkama, který mě ale stejně na prdel neposadili. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou novelu, kterou napsal Koji Yanagi, číst nebudu. 2.) Thx za titule „Belete“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(4.2.2016)