Španělská královna

The Queen of Spain

Španielska kráľovná

Komedie / Drama

Španělsko, 2016, 128 min

Španělský bizár, jehož název do puntíku odpovídá tomu, kdo v něm hraje první housle. Nepodařilo se mi sice přijít na to, co to všechno dohromady mělo znamenat, ale zase jsem film viděl na plátně, což vzhledem k většinové ignoraci našich kin považuji za výrazný úspěch. Beru Španělskou královnu jako trefnou satiru filmařského světa a jako oázu v mainstreamové tlačenici multiplexů.(21.8.2017)

Nechcem byť zlý, ale tento snímok je podobne zbytočný, akým bol ten spred 18-tich rokov, v ktorom sa prakticky nič zásadné nedeje, akurát si tvorcovia sem-tam vystrelia napríklad aj sami zo seba. Otázka je, či na to bol vôbec niekto v kine a ak áno, aké boli pohnútky, lebo takéto snímky podľa mňa dokážu plnohodnotne zaplniť televíznu tvorbu. 50 %(25.4.2019)

I ve Francově fašistickém Španělsku se dá rozehrát velice vtipná komedie(5.8.2017)

• LEFTFLANK

Toto pokračovanie nemalo ani výjsť na svetlo sveta. Je to zbytočné, Trueba vykráda sám seba vo veľmi nevydarenom prevedení. Nostalgia? pre štáb z prvotiny áno, pre diváka utrpenie(15.9.2020)

Vôbec netuším o čom ten film bol, ale dalo sa na to pozerať.(1.10.2017)