Kriminální komedie, v níž si dva policisté a dobří přátelé kladou neustále zásadní otázky: "Je to legální, nelegální, anebo je to zcela jedno?" Film vypráví příběh, v němž zločinec Richard "Stick" Montgomery uteče z vězení. A právě v té chvíli jsou policisté Chris Lecce a Bill Reimers nasazeni na zločincovu někdejší přítelkyni Marii McGuireovou. Oba muži zákona mají vystopovat, zda ji bude Montgomery po útěku kontaktovat. Pod záminkou výměny telefonu se dostane Chris do Mariina domu a zamiluje se do ní až po uši. (oficiální text distributora)

Matty

Další zapomenutá krimikomedie, která měla zůstat ve své době. Je zde akorát kapka akce na začátku, kapka na konci a zbytek tvoří unylá romance. Kvůli ní nefunguje ani vzájemné popichování mezi Chrisem a Billem, koření to všech buddy movies. Přednost bohužel dostávají Chrisovy city k Marii. Ústřední nápad není rozvíjen tak, jak by si zasloužil, nebýt pár lepších vtípků, Dreyfussova charismatu a jedné geniálně natočené scény (sen), opravdu by nebylo oč stát. 60% ()

Jara.Cimrman.jr

"Jdi domů a pořádně si voraž. Až mi bude líp, zpřerážím ti hnáty." Špičkování mezi parťáky mě vždycky bavilo. Tady je to o to lepší, že jsou tu dvě dvojice parťáků, který si uprostřed "vyčerpávající" služby dokážou najít chvilku k vytočení kolegů. Taky vztahovka mezi sledovanou a šmírákem měla svý zábavný chvilky, i když jich nebylo zase tak moc. Ovšem jako kriminálka to vůbec nefunguje. Vždycky jsem věděl o krok dopředu, co padouch udělá a to jsem to viděl teprve popátý. Nemá to nějakou souvislost? Asi ne. Prostě mám jen skvělý deduktivní myšlení a to mě pravidelně připravuje o překvapení. ()

choze

John Badham (Číslo 5 žije, Pták na drátě) je profík přes kvalitní rodinnou zábavu a tady vystřihl pohodovou buddy movie. Dreyfuss a Estevez si sedli a jejich krotké klukoviny a špičkování baví, Stowe je ženská, kterou byste taky s chutí šmírovali, a Quinnovi násilnického psychopata taky bez problému věříte. ()

genetique

Naozaj pohodovú záležitosť sa podarilo vykúzliť vtedy ešte vo forme točiacemu Badhamovi za enormnej pomoci ústrednej dvojice, z ktorej vyčnieval hlavne Dreyfuss. Milé, dosť vtipné a keď treba, tak aj dosť dobre akčné. Autonaháňačka a záver sa podarili ako aj svieža Madeleine Stowe. 75%. ()

Xmilden

Vyšší hodnocení zkresluje tuto ryze osmdesátkovou záležitost, ve které je dnešní optikou možné úplně vše. Honičky, krásná žena, zamilovaný polda, občas akce, semtam vtípek nebo hláška. Zklamal mě nevyužitý Estevezův potenciál. 55% ()

Indiana

Docela solidní snímek, stojící především na Richardu Dreyfussovi, bez něj by to bylo o poznání nudnější. I tak je to ale takový film, který nemá čím moc zaujmout. ()

nash.

Romantická krimi komedie o poldovi, který to sledování vzal až příliš vážně.... když se do sledované osoby zamiloval a nehodlal zůstat jen u platonického šmírování... zdařilá romantická komedie se sympatickou dvojicí Dreyfuss-Stowe, které jako garde přihrává poněkud bezradný Estevez... ()

korbitch22

bože!!!!kde to tv prima vyhrabala????o tejhle věcičce jsem nikdy neslyšel,tuhle sedim u týfky dost pozdě v noci a najednou čtu:estevez,drefyus,stone,quin.tak sem to prubnul a paráda!!!!!klasická krimi komedie osmdesátých let,která asi nezaslouženě nemá své místo mezi klasikou!!!! ()

Kimon

Inu, když se do CZ dabingu pustili v roce 1993 - 94 dva niemandové z Bohemia studio pod vedením Michala Pavlíka v roli režie CZ znění a rádoby zvukaře Antonína Němce, byla asi TV Nova, která si tento dabing objednala náramně překvapená a nebo totálně oslepená svými "úspěchy" na poli TV vysílání. Kolikpak těm dvěma výtečníkům ve svém oboru asi TV Nova vyplatila za odměnu? Já osobně bych jim nakopal zadek za tu jejich mizernou CZ dabingovou slátaninu. Mám možnost vidět záznam z TV Nova v tomto úchvatném CZ dabingu a mám k porovnání originál DVD v původním EN jazyku. To CZ huhňání bez zvuků a hudby v pozadí je dobré tak na výprask pro ty dva "umělce". Je mi z takové práce zle a rozhodl jsem se pro zhlédnutí originálu DVD. Jak si vůbec mohli tenkrát dovolit nabídnout takovou práci televizi s celorepublikovým dosahem?! Doufám, že se ti dva povedenci drží na trhu práce již pouze s lopatou v ruce .... ()

5150

Velmi příjemná krimi-komedie, která má jednak dobrý příběh, dále kvalitní herecké obsazení (nej byl Richard Dreyfuss) a v neposlední řadě fajnový písničkový doprovod v rytmu 80. let. Tohle bylo prostě dobrý. ()

Padme_Anakin

Příjemný žánrový mix komedie-romance-krimi a v závěru i akce, sedlo mi to jako dětská prdelka na nočník.. Madeleine Stowe je půvabná i podmanivá, Richard Dreyfuss je ohromný sympaťák, Aidan Quinn zvládnul záporáka hezky a Emilio Estevez nic nekazí.. Příběh o sledování bývalé partnerky zločince, který uprchl z vězení, se mi zamlouval a taky jsem se dost nasmála.. ()

Martin741

Reziser John Badham /Letajici Oko, Vitezove/ natocil celkom prijemny buddy movie s mladym Emiliom Estevezom a Richardom Dreyfussom /Jaws, Absolvent/. Dialogy su obcas blbe a pribeh nudi, ale ta zaverecna autonahanacka na konci zabrala, takze film sa vysplhal do nadpriemeru : 80 % ()

bourec

Tenhle film jsem už dlouho neviděl. Měl jsem ho v mladším věku na vhs. Teď sem si ho připomněl, stejně jako Ptáka na drátě a  nebo Poldovi v patách. Film pochopitelně  táhne Dreyfuss. Jeho ksichty, hlášky jsou kořením filmu. Naštěstí Badham, jak je jeho zvykem, nezůstal jen u komedie, ale podstatnou složkou filmu je krimi motiv, a nějaká akce. A atmosférou filmu na vás dýchne look osmdesátek. Příjemný připomenutí v dnešní zmrzačený filmový době. 80%. ()

Juto

Myslím si, že toto je jeden z nedocenených filmov z 80. rokov. Kombinuje dobre realistickú akciu a komédiu bez toho, aby sa brala príliš vážne. 7/10 ()

charge

John Badham je sice zručnej režisér, ale kromě Čísla 5 žije, nebo Horečky sobotní noci málokdy pracuje s dobrým materiálem, Stakeout není vyjímkou a jedná se o další zbytečnej film v podstatě nesplňující svůj účel. Spousta trapných průpovídek, pokusů o vtipnou situaci a nežádoucí romantiky podráží tuto jinak pohodovou a na oko nenudící komedii, kterou pár rádiových odrhovaček 80. let opravdu nevyzdvihne. Dreyfuss zde má ke všemu naprosto dementně nasazenou kšiltovku, která je k jeho řepě přicuclá jak zvon na tlakový prošťouchnutí ucpanýho hajzlu. Tady opravdu do sebe nezapadá a nefunguje skoro nic, dialogy, humor, hudba, slabý ***. ()

Stegman

Docela povedená komedie, akorát to nesmíte vzdát předčasně. Z mého pohledu se dlouho rozjíždí, ale potom to stojí za to. ()