Kriminální komedie, v níž si dva policisté a dobří přátelé kladou neustále zásadní otázky: "Je to legální, nelegální, anebo je to zcela jedno?" Film vypráví příběh, v němž zločinec Richard "Stick" Montgomery uteče z vězení. A právě v té chvíli jsou policisté Chris Lecce a Bill Reimers nasazeni na zločincovu někdejší přítelkyni Marii McGuireovou. Oba muži zákona mají vystopovat, zda ji bude Montgomery po útěku kontaktovat. Pod záminkou výměny telefonu se dostane Chris do Mariina domu a zamiluje se do ní až po uši. (oficiální text distributora)

bourec

Ani nevim,kolik filmů od Badhama mám,ale asi dost.Krimi a akčních komedií natočil nespočet,tahle mu ale hodně přetekla do žánru komedie.Toho krimi materiálu,natož akce je tam hodně málo,ale to slovní jiskření mezi Estevezem a Dreyfusem,který shodou okolností ani moc nemusím,je ale naprosto skvělý,navíc i další obsazení je doslova prvoligový.Jako komedie podle mě už klasika žánru,jako krimi nebo akční spíš slabší průměr,v tomhle ranku natočil John lepší kusy.70%. ()

choze

John Badham (Číslo 5 žije, Pták na drátě) je profík přes kvalitní rodinnou zábavu a tady vystřihl pohodovou buddy movie. Dreyfuss a Estevez si sedli a jejich krotké klukoviny baví, Stowe je ženská, kterou byste taky s chutí šmírovali (a nejen to), a Quinnovi násilnického padoucha bez problému věříte. ()

Matty

Další zapomenutá krimikomedie, která měla zůstat ve své době. Je zde akorát kapka akce na začátku, kapka na konci a zbytek tvoří unylá romance. Kvůli ní nefunguje ani vzájemné popichování mezi Chrisem a Billem, koření to všech buddy movies. Přednost bohužel dostávají Chrisovy city k Marii. Ústřední nápad není rozvíjen tak, jak by si zasloužil, nebýt pár lepších vtípků, Dreyfussova charismatu a jedné geniálně natočené scény (sen), opravdu by nebylo oč stát. 60% ()

Kimon

Inu, když se do CZ dabingu pustili v roce 1993 - 94 dva niemandové z Bohemia studio pod vedením Michala Pavlíka v roli režie CZ znění a rádoby zvukaře Antonína Němce, byla asi TV Nova, která si tento dabing objednala náramně překvapená a nebo totálně oslepená svými "úspěchy" na poli TV vysílání. Kolikpak těm dvěma výtečníkům ve svém oboru asi TV Nova vyplatila za odměnu? Já osobně bych jim nakopal zadek za tu jejich mizernou CZ dabingovou slátaninu. Mám možnost vidět záznam z TV Nova v tomto úchvatném CZ dabingu a mám k porovnání originál DVD v původním EN jazyku. To CZ huhňání bez zvuků a hudby v pozadí je dobré tak na výprask pro ty dva "umělce". Je mi z takové práce zle a rozhodl jsem se pro zhlédnutí originálu DVD. Jak si vůbec mohli tenkrát dovolit nabídnout takovou práci televizi s celorepublikovým dosahem?! Doufám, že se ti dva povedenci drží na trhu práce již pouze s lopatou v ruce .... ()

genetique

Naozaj pohodovú záležitosť sa podarilo vykúzliť vtedy ešte vo forme točiacemu Badhamovi za enormnej pomoci ústrednej dvojice, z ktorej vyčnieval hlavne Dreyfuss. Milé, dosť vtipné a keď treba, tak aj dosť dobre akčné. Autonaháňačka a záver sa podarili ako aj svieža Madeleine Stowe. 75%. ()