poster

Policejní dohled

 • USA

  Stakeout

Komedie / Krimi / Romantický / Thriller

USA, 1987, 113 min

 • boni
  ***

  Typická buddy movie, kterých v osmdesátých letech vznikalo přehršel. Asi právě proto upadla zrovna tahle v zapomnění. I když nám přináší pár zajímavých žánrových prvků, tak ji ve výsledku sráží fádní romance, které je tam věnováno prostoru více než by bylo zdrávo. Tvůrci měli raději častěji zabrnkat na tu pomyslnou krimi strunu. Na filmu oceňuji hlavně to, že i bez nějakých výraznějších dobových odkazů, jako je třeba hudba, z něj přímo tryská atmosféra osmdesátek, a taky strašně fajn herecké obsazení. Richard Dreyfuss a Madeleine Stowe do toho prostě sedli. Emilio Estevez tu je jen v roli jakéhosi sekundanta a ničím nezaujme. Dám tři hvězdy, a přesto je to lepší film, než 99% současné žánrové tvorby. Nevím, jestli to vypovídá tolik o kvalitě tehdejší kinematografie, nebo spíše o úpadku té dnešní. Každopádně ať je to jak chce, tak pokud se vám líbí tyhle typy filmů, tak s Policejním dohledem určitě nešlápnete vedle.(27.11.2017)

 • Kimon
  ***

  Inu, když se do CZ dabingu pustili v roce 1993 - 94 dva niemandové z Bohemia studio pod vedením Michala Pavlíka v roli režie CZ znění a rádoby zvukaře Antonína Němce, byla asi TV Nova, která si tento dabing objednala náramně překvapená a nebo totálně oslepená svými "úspěchy" na poli TV vysílání. Kolikpak těm dvěma výtečníkům ve svém oboru asi TV Nova vyplatila za odměnu? Já osobně bych jim nakopal zadek za tu jejich mizernou CZ dabingovou slátaninu. Mám možnost vidět záznam z TV Nova v tomto úchvatném CZ dabingu a mám k porovnání originál DVD v původním EN jazyku. To CZ huhňání bez zvuků a hudby v pozadí je dobré tak na výprask pro ty dva "umělce". Je mi z takové práce zle a rozhodl jsem se pro zhlédnutí originálu DVD. Jak si vůbec mohli tenkrát dovolit nabídnout takovou práci televizi s celorepublikovým dosahem?! Doufám, že se ti dva povedenci drží na trhu práce již pouze s lopatou v ruce ....(25.5.2012)

 • Kingjiri
  ****

  Určitě to sami znáte. Někdo vám dá tip na nějakej film, o kterym jste v životě neslyšeli, neni hvězdně obsazenej, distributorskej popisek ve vás vyvolává pocit, že vás nemá čim překvapit, takže byste si nikdy nic takovýho sami od sebe nepustili. Pak si to dílko přece jenom pustíte, parádně se bavíte od začátku do konce a jenom se nestačíte divit, jak je možný, že jste na něj nenarazili už dřív. A přesně tyhle pocity ve mně vyvoval Statekout po projekci. Skvělá oddychová zábava, čtyři silnější hvězdy.(26.3.2012)

 • genetique
  ****

  Naozaj pohodovú záležitosť sa podarilo vykúzliť vtedy ešte vo forme točiacemu Badhamovi za enormnej pomoci ústrednej dvojice, z ktorej vyčnieval hlavne Dreyfuss. Milé, dosť vtipné a keď treba, tak aj dosť dobre akčné. Autonaháňačka a záver sa podarili ako aj svieža Madeleine Stowe. 75%.(26.6.2008)

 • charge
  ***

  John Badham je sice zručnej režisér, ale kromě Čísla 5 žije, nebo Horečky sobotní noci málokdy pracuje s dobrým materiálem, Stakeout není vyjímkou a jedná se o další zbytečnej film v podstatě nesplňující svůj účel. Spousta trapných průpovídek, pokusů o vtipnou situaci a nežádoucí romantiky podráží tuto jinak pohodovou a na oko nenudící komedii, kterou pár rádiových odrhovaček 80. let opravdu nevyzdvihne. Dreyfuss zde má ke všemu naprosto dementně nasazenou kšiltovku, která je k jeho řepě přicuclá jak zvon na tlakový prošťouchnutí ucpanýho hajzlu. Tady opravdu do sebe nezapadá a nefunguje skoro nic, dialogy, humor, hudba, slabý ***.(19.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace