Policejní dohled

Stakeout

Komedie / Krimi / Romantický / Thriller

USA, 1987, 113 min

Typická buddy movie, kterých v osmdesátých letech vznikalo přehršel. Asi právě proto upadla zrovna tahle v zapomnění. I když nám přináší pár zajímavých žánrových prvků, tak ji ve výsledku sráží fádní romance, které je tam věnováno prostoru více než by bylo zdrávo. Tvůrci měli raději častěji zabrnkat na tu pomyslnou krimi strunu. Na filmu oceňuji hlavně to, že i bez nějakých výraznějších dobových odkazů, jako je třeba hudba, z něj přímo tryská atmosféra osmdesátek, a taky strašně fajn herecké obsazení. Richard Dreyfuss a Madeleine Stowe do toho prostě sedli. Emilio Estevez tu je jen v roli jakéhosi sekundanta a ničím nezaujme. Dám tři hvězdy, a přesto je to lepší film, než 99% současné žánrové tvorby. Nevím, jestli to vypovídá tolik o kvalitě tehdejší kinematografie, nebo spíše o úpadku té dnešní. Každopádně ať je to jak chce, tak pokud se vám líbí tyhle typy filmů, tak s Policejním dohledem určitě nešlápnete vedle.(27.11.2017)

Určitě to sami znáte. Někdo vám dá tip na nějakej film, o kterym jste v životě neslyšeli, neni hvězdně obsazenej, distributorskej popisek ve vás vyvolává pocit, že vás nemá čim překvapit, takže byste si nikdy nic takovýho sami od sebe nepustili. Pak si to dílko přece jenom pustíte, parádně se bavíte od začátku do konce a jenom se nestačíte divit, jak je možný, že jste na něj nenarazili už dřív. A přesně tyhle pocity ve mně vyvoval Statekout po projekci. Skvělá oddychová zábava, čtyři silnější hvězdy.(26.3.2012)

Ani nevim,kolik filmů od Badhama mám,ale asi dost.Krimi a akčních komedií natočil nespočet,tahle mu ale hodně přetekla do žánru komedie.Toho krimi materiálu,natož akce je tam hodně málo,ale to slovní jiskření mezi Estevezem a Dreyfusem,který shodou okolností ani moc nemusím,je ale naprosto skvělý,navíc i další obsazení je doslova prvoligový.Jako komedie podle mě už klasika žánru,jako krimi nebo akční spíš slabší průměr,v tomhle ranku natočil John lepší kusy.70%.(8.8.2019)

Dreyfuss a Estevez hrají dva poldy, co musí hlídat jednu holčinu, bývalou od uprchlého kriminálníka. Aby to nebylo tak snadný, Dreyfuss se do ní zamiluje, což samozřejmě nesmí a tak se první dvě třetiny filmu nesou v komickém duchu hašteření dvou poldů, naschválů s druhou dvojicí sledovačů, nebo Dreyfusovy snahy vše utajit. Ke konci pak přichází napínává akce. Celkově perfektní policajtskej film tak jak mám rád.(26.7.2009)

Další zapomenutá krimikomedie, která měla zůstat ve své době. Je zde akorát kapka akce na začátku, kapka na konci a zbytek tvoří unylá romance. Kvůli ní nefunguje ani vzájemné popichování mezi Chrisem a Billem, koření to všech buddy movies. Přednost bohužel dostávají Chrisovy city k Marii. Ústřední nápad není rozvíjen tak, jak by si zasloužil, nebýt pár lepších vtípků, Dreyfussova charismatu a jedné geniálně natočené scény (sen), opravdu by nebylo oč stát. 60%(2.10.2006)