Policejní dohled

Stakeout

Komedie / Krimi / Romantický / Thriller

USA, 1987, 113 min

Naozaj pohodovú záležitosť sa podarilo vykúzliť vtedy ešte vo forme točiacemu Badhamovi za enormnej pomoci ústrednej dvojice, z ktorej vyčnieval hlavne Dreyfuss. Milé, dosť vtipné a keď treba, tak aj dosť dobre akčné. Autonaháňačka a záver sa podarili ako aj svieža Madeleine Stowe. 75%.(26.6.2008)

Určitě to sami znáte. Někdo vám dá tip na nějakej film, o kterym jste v životě neslyšeli, neni hvězdně obsazenej, distributorskej popisek ve vás vyvolává pocit, že vás nemá čim překvapit, takže byste si nikdy nic takovýho sami od sebe nepustili. Pak si to dílko přece jenom pustíte, parádně se bavíte od začátku do konce a jenom se nestačíte divit, jak je možný, že jste na něj nenarazili už dřív. A přesně tyhle pocity ve mně vyvoval Statekout po projekci. Skvělá oddychová zábava, čtyři silnější hvězdy.(26.3.2012)

Inu, když se do CZ dabingu pustili v roce 1993 - 94 dva niemandové z Bohemia studio pod vedením Michala Pavlíka v roli režie CZ znění a rádoby zvukaře Antonína Němce, byla asi TV Nova, která si tento dabing objednala náramně překvapená a nebo totálně oslepená svými "úspěchy" na poli TV vysílání. Kolikpak těm dvěma výtečníkům ve svém oboru asi TV Nova vyplatila za odměnu? Já osobně bych jim nakopal zadek za tu jejich mizernou CZ dabingovou slátaninu. Mám možnost vidět záznam z TV Nova v tomto úchvatném CZ dabingu a mám k porovnání originál DVD v původním EN jazyku. To CZ huhňání bez zvuků a hudby v pozadí je dobré tak na výprask pro ty dva "umělce". Je mi z takové práce zle a rozhodl jsem se pro zhlédnutí originálu DVD. Jak si vůbec mohli tenkrát dovolit nabídnout takovou práci televizi s celorepublikovým dosahem?! Doufám, že se ti dva povedenci drží na trhu práce již pouze s lopatou v ruce ....(25.5.2012)

John Badham je sice zručnej režisér, ale kromě Čísla 5 žije, nebo Horečky sobotní noci málokdy pracuje s dobrým materiálem, Stakeout není vyjímkou a jedná se o další zbytečnej film v podstatě nesplňující svůj účel. Spousta trapných průpovídek, pokusů o vtipnou situaci a nežádoucí romantiky podráží tuto jinak pohodovou a na oko nenudící komedii, kterou pár rádiových odrhovaček 80. let opravdu nevyzdvihne. Dreyfuss zde má ke všemu naprosto dementně nasazenou kšiltovku, která je k jeho řepě přicuclá jak zvon na tlakový prošťouchnutí ucpanýho hajzlu. Tady opravdu do sebe nezapadá a nefunguje skoro nic, dialogy, humor, hudba, slabý ***.(19.11.2015)

Další zapomenutá krimikomedie, která měla zůstat ve své době. Je zde akorát kapka akce na začátku, kapka na konci a zbytek tvoří unylá romance. Kvůli ní nefunguje ani vzájemné popichování mezi Chrisem a Billem, koření to všech buddy movies. Přednost bohužel dostávají Chrisovy city k Marii. Ústřední nápad není rozvíjen tak, jak by si zasloužil, nebýt pár lepších vtípků, Dreyfussova charismatu a jedné geniálně natočené scény (sen), opravdu by nebylo oč stát. 60%(2.10.2006)