Policejní dohled

Stakeout

Komedie / Krimi / Romantický / Thriller

USA, 1987, 113 min

John Badham je sice zručnej režisér, ale kromě Čísla 5 žije, nebo Horečky sobotní noci málokdy pracuje s dobrým materiálem, Stakeout není vyjímkou a jedná se o další zbytečnej film v podstatě nesplňující svůj účel. Spousta trapných průpovídek, pokusů o vtipnou situaci a nežádoucí romantiky podráží tuto jinak pohodovou a na oko nenudící komedii, kterou pár rádiových odrhovaček 80. let opravdu nevyzdvihne. Dreyfuss zde má ke všemu naprosto dementně nasazenou kšiltovku, která je k jeho řepě přicuclá jak zvon na tlakový prošťouchnutí ucpanýho hajzlu. Tady opravdu do sebe nezapadá a nefunguje skoro nic, dialogy, humor, hudba, slabý ***.(19.11.2015)

Reziser John Badham /Letajici Oko, Vitezove/ natocil celkom prijemny buddy movie s mne nesympatickym Emiliom Estevezom a Richardom Dreyfussom /Jaws, Absolvent/. Dialogy su obcas blbe a pribeh nudi, ale ta zaverecna autonahanacka na konci zabrala, takze film sa vysplhal do znesitelneho priemeru : 57 %(23.5.2015)

Určitě to sami znáte. Někdo vám dá tip na nějakej film, o kterym jste v životě neslyšeli, neni hvězdně obsazenej, distributorskej popisek ve vás vyvolává pocit, že vás nemá čim překvapit, takže byste si nikdy nic takovýho sami od sebe nepustili. Pak si to dílko přece jenom pustíte, parádně se bavíte od začátku do konce a jenom se nestačíte divit, jak je možný, že jste na něj nenarazili už dřív. A přesně tyhle pocity ve mně vyvoval Statekout po projekci. Skvělá oddychová zábava, čtyři silnější hvězdy.(26.3.2012)

Inu, když se do CZ dabingu pustili v roce 1993 - 94 dva niemandové z Bohemia studio pod vedením Michala Pavlíka v roli režie CZ znění a rádoby zvukaře Antonína Němce, byla asi TV Nova, která si tento dabing objednala náramně překvapená a nebo totálně oslepená svými "úspěchy" na poli TV vysílání. Kolikpak těm dvěma výtečníkům ve svém oboru asi TV Nova vyplatila za odměnu? Já osobně bych jim nakopal zadek za tu jejich mizernou CZ dabingovou slátaninu. Mám možnost vidět záznam z TV Nova v tomto úchvatném CZ dabingu a mám k porovnání originál DVD v původním EN jazyku. To CZ huhňání bez zvuků a hudby v pozadí je dobré tak na výprask pro ty dva "umělce". Je mi z takové práce zle a rozhodl jsem se pro zhlédnutí originálu DVD. Jak si vůbec mohli tenkrát dovolit nabídnout takovou práci televizi s celorepublikovým dosahem?! Doufám, že se ti dva povedenci drží na trhu práce již pouze s lopatou v ruce ....(25.5.2012)

Dreyfuss a Estevez hrají dva poldy, co musí hlídat jednu holčinu, bývalou od uprchlého kriminálníka. Aby to nebylo tak snadný, Dreyfuss se do ní zamiluje, což samozřejmě nesmí a tak se první dvě třetiny filmu nesou v komickém duchu hašteření dvou poldů, naschválů s druhou dvojicí sledovačů, nebo Dreyfusovy snahy vše utajit. Ke konci pak přichází napínává akce. Celkově perfektní policajtskej film tak jak mám rád.(26.7.2009)

• Aidan Quinn