Národ Z

• USA Z Nation
USA, (2014–2018), 48 h 56 min (Minutáž: 41–85 min)

Kellita Smith, DJ Qualls, Keith Allan, Anastasia Baranova, Pisay Pao, Nat Zang, Russell Hodgkinson, Michael Welch, Tom Everett Scott, Harold Perrineau (více)

Série(5) / Epizody(68)

Skupina se vydává na nebezpečnou misi: musí přes celé USA přepravit jediného člověka, který přežil smrtící zombie virus, protože doufají, že právě on je klíčem k vakcíně. (Netflix)

KevSpa odpad!

The Asylum, nechvalně proslulá výrobna braků všeho druhu, útočí se svými zombíky na televizní diváky vlastní variací na The Walking Dead. Doufejme, že si nevybere moc obětí na vkusu seriálových diváků. Tupost na entou, která je sice místy nechtěně zábavná, ale čas tímhle rozhodně ztrácet nehodlám. Pilot - 10% ()

LIVINGDEAD odpad!

Když jsem viděl, že seriál točila společnost THE ASYLUM, bylo mi už předem jasné, že to bude SRAČKA. A taky, že jo. Šedé barvy, hrozná kamera a hlavně, děsné herecké - HNUSNÉ obsazení. ()

Davies182 odpad!

Zrušení stanice SyFy zachrání naše mozky. Vítejte u The Walking Dead naruby, kdy mi po dvou minutách došlo, že bych se tomuto rádoby znepokojivému post-apo dramatu měl raději smát, abych to vůbec přežil. Po čtvrt hodině však již nešlo ani to. Takže ano, účel splněn. Vskutku to je učiněná katastrofa. ()

playboxguest

Není to tak zlé, za mě určitě koukatelnější než Fear the WD, což ale neznamená, že to hodlám dokoukávat do konce. Prostě béčková zombiárna, v níž se děj nijak výrazně neposouvá, jen se kydlí mrtváci. Obsazení mizerné a Qualls je vyloženě parodií sama na sebe, do teen komedií budiž, ale tady je jeho "herectví" snad ještě horší jak to Prachařovo. Po třech dílech končím, čas mohu ztrácet i záživněji. ()

HAL

Jednoznačně nejzábavnější zombie věc od Zombielandu, která je plná nápadů, má dobrou postapo atmosféru se světem který po Mad Maxovském způsobu dává smysl (kam se hrabe Walking Dead), má koule, a hlavně má parádní nadhled - člověk musí být naprostý debil, aby si myslel že zombie seriál ve kterém padají věty jako: "I didn't tell him: Go and get eaten by the baby!", "Forgive me lady, but you have a finger in your hair", a "Amish zombies? Really?!" se chce brát vážně. Ale alespoň je vidět kdo si dokáže vychutnat i poloamatérskou tvorbu jako byly staré Evil Dead, a kdo jen tupě žere mainstreamovou nudu. Mé hodnocení není guilty pleasure nadsázka, ten seriál prostě JE dobrý a zábavný. Navíc v dalších sériích rozvíjí ten vesmír tak neskutečným způsobem (občas do parodie, občas víc do sci-fi), že dokáže konkurovat vyloženě seriozním Ačkovým seriálům. Škoda že většina lidí tady okolo hodnotila jen po prvním díle, který navíc totálně nepochopila. 9/10 ()

Kothy

Tak tohle se Syfy vážně nepovedlo. Ne každý zombie seriál může být jako Walking Dead... Atmosféra je nulová a postavy se chovají naprosto nelogicky. Děj je nudný a postavy jsou dost nesympatické. No prostě hrůza. I ti zombíci mi přišli nepřirozeně chytří a vynalézaví. A ten armádní hlasatel byl pěkně trapný. Hraje tam Michael ze Ztracených. Ani se nedivím hodnocení, víc si to snad ani nezaslouží. I když vždycky jsem chtěl vidět zombie mimino. :D "Tenhle chlap přežil 8 zombie kousnutí." ()

rikitiki

Citovka! Společnost Asylum využila všechny své dosavadní vykrádačské zkušenosti i bezohlednost, s jakou se její scénáře neohlížejí na zažitá pravidla a pořádně to roztočila! Dokázali z toho natočit seriál, který je originální (je, na tom si trvám, Walking Dead nejsou první film o zombie světě, taky by se jim mohlo vyčítat, že to vykradli), cynický a neskutečně zábavný. ___ Připravte se na absolutně všecho: smrt dětí, smrt hlavních hrdinů, ironické obrázky správných amerických rodin (chvíle klidu a pohody, kterou hrdinové prožijí v malebném domečku s bílým plotem, ke kterému je ale připevněný drát s proudem, na kterém se smaží desítky zombie). Nenápadné pomrkávání na diváka - v zástupu zombie jedna v klobouku a pruhovaném svetru jak Freddie Kruger nebo poslední žijící a velmi zodpovědný zaměstnanec jaderné elektrány jménem Homer. Obří bochník sýra valící se ulicí a nalepující na sebe zombie jako mucholapka, zombie medvěd, zombie Abraham Lincoln, radioaktivní zombie. Scénář předhazuje divákovu lačnému zraku jeden skvělý nápad za druhým. _____ Takže, i když je svět, ve kterém hrdinové žijí, velice ponurý a beznadějný, divák se bude bavit. Už třeba jen kvůli tomu, že hlavní hrdinové nasazují život a někdy ho i obětují pro totálně nesympatického sobeckého hajzla, kterému by v době před zombie leda vrazili facku, aby jim šel z cesty. A můj oblíbenec Citizen Z, který z chladné arktické základny vysílá posední rádiový pořad na celé Zemi, tak opuštěný, tak ztracený a přitom se nevzdávající. Díl, který se zaměřil jen na něj a jeho nečekané setkání s ruským kosmonautem, patří k nejlepším v série. Tohle je prostě bomba. ____ Přiznávám, kdybych na začátku věděla, že to natočilo Asylum, tak o to ani nezavadím. Což by byla škoda! Takže se nenechte odradit a přistupte k seriálu bez předsudků. ()

Lacike

_1. SERIA_: Ach boze, ono to produkoval Asylum, tak to musi byt neskutocna sracka, si povie kazdy zaslepeny debil, ktory tomu da odpad. Pritom to je ovela lepsie ako preceneny Walking Dead, ktory sa tvari ambiciozne, ale nakoniec sa z neho vyklula natahovana telenovela tociaca sa v kruhu bez akehokolvek napätia, ktora sa nahodou odohrava v zombii apokalypse. Z Nation sa od prvej chvili tvari beckovo, co sa tyka postav. Nesnazi sa ist nejak extra do hlbky, ale chce iba bavit akciou. A to sa mu dari dokonale. Akcia je spickovo prevedena, krvava a dokonale prehladna. Po dejovej stranke tu nasa ustredna skupinka celu sezonu putuje z bodu A do bodu B, ale jednotlive epizody su väcsinou dostatocne zaujimave a rôznorode. Tvorcovia sa vtipne navazaju do roznych skupin (feministky, nabozensky fanatici atd) a prichadzaju casto aj s originalnymi nápadmi. Napriklad zombie tornado. Slabinou su komorne epizody, ktore sa snazia viac psychologicky prekreslit niektore postavy. Tie boli dost nudne. Samotne postavy su tak akurat zaujimave. Hlavny hrdina je zbabelec a mix zombieka a cloveka, ktory postupne ziskava rôzne zaujimave schopnosti. Prave tie ponukaju najväcsi potencial do budúcna. Trochu otravne a vlastne aj celkom zbytocne pôsobi linia s manikom na zakladni, ktory sleduje cely svet. Ani samotny herec neovplyva velkou charizmou. Zvysok postav je v pohode a tvorcovia sa neboja po case zabit aj hlavne postavy, takze nemate istotu kto z nich to prezije a kto nie. Zaver serie ponukol nejake to odhalenie pôvodu zombie nakazy a zaroven tak velky cliffhanger, ze som rad, ze si druhu seriu môzem pustit hned bez dlhej prestavky. 6/10. _2. SERIA_: sa dost podoba tej prvej jak kvalitou, tak bohuzial aj zapletkou. Stale sa cestuje s Murphym z bodu A do bodu B a uz ma to prestava bavit. Pokial bude aj zvysok serialu jedna velka cestovka, tak sa na to asi vykaslem. Monotonne mi zacali pripadat aj epizody v ktorych nasi hrdinovia navstivia nejake male spolocenstvo chudakov, ktori akotak slusne prezivali az kym im to nasa parta vsetko neprevratila hore nohami a potom zase rychlo zmizla prec. Pokracuje aj likvidacia hlavnych hrdinov. Tentokrat dvoch a prilis velka skoda ich nie je. Patrili k tym menej vyraznym. na druhu stranu jeden novy clen pribudol. Akoze drsniak, ale celu seriu toho vela nenahovoril, takze ked sa neobjavi v dalsej serii, tak mi chybat nebude. Potesilo ma, ze ovela mensi priestor v tejto serii dostal smirak na zakadni. Aj tak mi jeho postava pripadala zbytocna. Trochu sa zmenilo ladenie serialu, ktore je uz znatelne Asylumacky komedialne. Niekedy to je zabavne ako napriklad epizoda so zberatelom zombie, ale niekedy to uz prilis prepískli a vysledok je trapny - epizoda s mimozemstanmi. Jednotlive epizody su neraz inspirovane nejakym kokretnym filmom, ktory bud napodobnuju alebo paroduju. Znova s premenlivym uspechom. Z postav som si definitivne oblubil 3. Murphyho, Doca a Warrenovu. Zvysok môze kludne chcipnut. Akcie je dost a je stale kvalitne natocena, ale uz mi zacala pripadat trochu monotonna. Chcelo by to viac pestrosti ako bol ten napad s kotulajucim megasyrom. Z hviezdnych hostovaciek potesila Gina Gershon. Sice uz nie je najmladsia, ale zahrala si tu zaujimavu postavu. Takze dufam, ze dalsia seria uz konecne ponukne nejaku novu hlavnu zapletku, pretoze to zacina byt prilis stereotypne. 6/10. _3. SERIA_: Tak som sa konecne dockal novej zapletky bez neustaleho cestovania. Murphy zoberie zalezitost ohladom lieku do vlastnych ruk a postupne si vybuduje svoju vlastnu komunitu. Ale nebojte sa. Nasi hrdinova sa rozdelia a cast z nich predsalen bude putovat, takze navstivia dalsie rôzne sialene komunity, ktore boli ocividne inspirovane nejakym filmom. Do hlavneho timu pribudne polepseny Escorpion a jedna akoze drsna aziatka, ktora sa hned pri prvom poriadnom strete so zombiekmi psychicky zruti. Mame tu aj noveho zaporaka drsneho holohlaveho Muza. Neprekvapilo by ma, keby sa v dalsej serii pridal k nasim hrdinom. Ale najlepsia je rodinka neskutocne vtipnych eskimakov, ktora sa prida k tomu vychudnutemu manikovi na zakladni a vdaka tomu ma konecne zacala bavit aj jeho linia. Samozrejme dôjde aj na redukciu nasich hrdinov. Z postav sa u mna na vrchol oblubenosti dostal Doc nasledovany Murphym. Zato Warrenova u mna klesla na uplne dno a v poslednych dieloch som jej prial smrt. Uplne zdegenerovala. Addy mi pripada stale nezaujimava a 10K konecne dostal okrem pocitania mrtvych zombiekov aj nejaku zmysluplnu liniu. Za velky zapor tejto serie povazujem to, ze prilis vela dielov sledujeme dej z pohladu par hlavnych postav a ostatne v nich absentuju. Takze epizody s Docom som si vychutnaval (epizoda v style Preletu nad kukucim hniezdom je skvela a odkaz na seriu Navrat do buducnosti je dokonca genialny) a pri epizodach niektorych postav (Addy) som trpel nudou. Celkovo sa mi zdalo, ze asi serialu znizili rozpocet. Je tu menej velkolepej akcie a uz nie je tak vynaliezavo natocena. Na tejto serii sa vôbec nepodielal John Hyams a akcia tym dost utrpela. Finale je doslova komorne a dost slabe. Cakanie na dalsiu seriu nebude az tak velmi bolestne. Co ma mrzi. Ked uz sa serial niekam pohol po dejovej stranke, tak kvalita spracovania utrpela. P.S: uvodny spominaci dvojdiel serie mal trvat len klasickych 40 minut, pretoze to bolo strasne roztahane a hlavne by ma zaujimalo, preco tam nebol Vasquez? 6/10. _4. SERIA_: Otvoreny koniec predoslej serie ponukal prilezitost pre poriadny posun serialu, ktory sa absolutne vôbec nenaplnil. Behom uvodnych dielov sa narychlo znovu dala nasa preriedena parta dokopy, aby sa nasledne znova vydala na vandrovku z bodu A do bodu B. Tentokrat bez toho, aby tusili kam a preco putuju. Proste len tak bez logiky sa riadia psychoviziami, ktore dostala zrazu do vienka Warrenova. Samostatne epizodky postradaju vynaliezavost a hlavne humor predoslych serii. Akcia je uplne sterilna a nudna a tak sa mi z celej serie ani jedna nezaryla do pamäte. Jedina novinka s ktorou tvorcovia prisli su nadZetka, cize uz zombikom nestaci prehnat gulku hlavou, ale treba ich doslova rozsekat na cimprcampr. Samotne postavy mi tentoraz tiez pripadali strasne nevyrazne. Warrenova ziskala otravne vidiny, blond preliv a aspon je celu seriu oblecena v sexy obtiahnutych kostymoch z ktorych jej takmer vypadli dudy. Z Murphyho sa stal obycajny clovek a uplne stratil vyznam, mimo kratkej dramatickej epizodky s dcerou, ktora vo mne nevzbudila ziadne emocie. Doc tam niekde bol, ale prisiel o hlasky. 10K sa vratil k pocitaniu. Nova postava serzantky Lilley je nezaujimava. A ostatni sa tam mihnu len na kratko. Jedina linia, ktora fungovala jak po dramatickej tak po komedialne stranke bola ta s eskimakmi na opustenej zakladni. Ale trvala len par dielov a tiez aj tu boli postavy preriedene. Jak keby na celej serii este viac setrili. Vo finale sa dockame sokujucej pointy, ktora prekvapi snad len nejakeho momentalne zaostaleho divaka, pre ktoreho je Z Nation prvym serialom, ktory sleduje. Kvalita tejto serie podliezla priemer a stala sa z nej nezmyselna nuda. Na dalsiu seriu nemam vôbec chut. 4/10. _5. SERIA_: Behom prvej minuty sa nastastie uplne vykasle na udalosti nepodarenej stvrtej serie. Stylom je to navrat k predoslym trom seriam a najviac sa podoba tretej serii. Zase tu mame obrovsku komunitu vdaka comu sa väcsina epizod odohrava na jednom mieste. Riesi sa demokracia a snaha vybudovat novu civilizovanu spolocnost. Ale cele je to podane typicky beckovym stylom ako cely serial. Dockame sa navratu viacerych postav z predoslych dielov. Warrenova je konecne zase trochu znesitelnejsia. Aj ked par chujovin si neodpusti ani v tejto serii. Murphy zmeni farbu a znova ziska schopnosti ovladat Z-ka a znova sa stane dôlezitym pre vyriesenie apokalypsy. 10K pride o nejaku tu cast tela ale konecne naplni svoj vysnivany pocet umrti. No a bez mihnutia oka nahradi Lilly za svoju staru lasku. Doc mi v tejto serii stale pripadal nevyrazny. Eskymaci su sice uz zredukovany ale zakazdym potesia. Z novych postav je navyraznejsia namakana George, ktora sa snazi viest novu komunitu, ale chamtivi zaporaci jej to zneprijemia. Su celkom zaujimavi. Hlavne Pandora. Z novych napadov je najzaujimavejsi ten, ze tu mame Z-tka, ktore po uzity tajomnych suseniek znova hovoria a spravaju sa ako ludia. Len musia mat pravidelny prijem suseniek. Zaver serie je celkom uzatvoreny na to, aby vas nesralo, ze dalsie diely nebudu, ale je evidentne, ze tvorcovia este mali v plane pokracovat dalej. Tato serie je u mna znova za 6/10. Ziadny svetoborny serial to nie je, ale naslo sa tu viacero zabavnych uchylnych napadov o ktorych som si nemyslel, ze ich niekedy uvidim. Takze nelutujem, ze som serial pozeral a 5 serii bolo tak akurat. () (méně) (více)

McClane

Hodnocení pilotu: Zombíci frčí, ale tyhleti, doufám, odfrčí z televizních obrazovek velmi brzo. SyFy se snaží svézt na vlně Walking Dead a vůbec se jí to nepovedlo. 30%. ()

evilmind

Zombie seriál SyFy, na CSFD hodnocený množstvím odpadů, povětšinou rovnou po pilotu - což asi vypovídá spíš o hodnotitelích, než o hodnoceném. Srovnání s The Walking Dead se samozřejmě nelze vyhnout, a mám pocit, že si to uvědomovali i tvůrci - a možná proto je Z Nation všechno, co TWD ne. Což myslím jako lichotku! Pokud hledáte dokonalé masky, propracované příběhy, logiku děje, nebo složitě formované charaktery, jste tady špatně. Z Nation je čistá akční zábava, která se nenechá omezovat žádnými pravidly. Chcete létající zombie dítě? Máte ho mít! Když můžou z tornáda pršet žraloci, proč ne zombie? Najdeme bezpečnou farmu? Nevšímáme si jí a jdeme dál! V té samé episodě! Skoro v každém díle je nějaký skvělý, šílený, a relativně originální nápad. Občas pravda ambice tvůrců předběhnou jejich schopnosti/rozpočet (třeba ta episoda ala Na hromnice o den více), ale pořád je to dostatečně zábavné, aby se člověk těšil na další díl. Jen se to prostě děje jiným způsobem než v TWD, kde se nic vtipného nevyskytuje. Za mě tak hodnotím silných 4/5, leč tady na ČSFD nakliknu maximum, ať se trochu vyrovnají po pilotu hodnotící pitomci. ()

Kryton odpad!

V okamžiku zobrazení jmén THE ASYLUM a SYFY by měl každý vypnout televizi,stopnout přehrávač a raději těch zbylých 44 minut začít vyrábět z kaštanů a tyček zvířátka. Tohle je totálně odporný parazit na WALKING DEAD a vše s tématikou zombie. Příšerný herci, dementní scénář a otřesné triky. Je s podivem, že Romero natočil před téměř padesáti lety Noc oživlých mrtvol http://www.csfd.cz/film/7810-noc-ozivlych-mrtvol/ za pár dolarů a vymačkal z toho atmosféru a lepší výkony než SYFY+ASYLUM v 21.století. Dokonce i triky měl daleko lepší. Doufám, že tohle skončí po pár dílech. ROMERA na vás vy hnusní paraziti!!!!!!!!!!!! Hodnocení OST: Utrpení bylo to vidět natož slyšet. Hudba nic! 0/10 ()

maddy odpad!

Shit Nation. Zombies sú teraz in a tak nestačí, že sa točí plno amatérskych zombie filmov, ktoré sa chcú priživiť na úspechu, už aj treťotriedna televízna stanica by chcela svoj vlastný The Walking Dead. Na Z Nation je však toho zle oveľa viac ako je bežné pri podpriemernej produkcii z dielne Syfy (viď tohtoročný Helix). Úplne bez preháňania by sa dalo povedať, že kompletne všetko. Pilot som pozrel len zo zvedavosti, či Syfy môže skutočne klesnúť až tak hlboko. A veru môže, ešte hlbšie! Tu totiž nefunguje vôbec nič, obohraná zápletka, otrasný vizuál, zlá kamera, lacné triky, strašní herci, nesympatické postavy, debilní scenár ... jednoducho nad týmto amaterizmom sa už nedá ani zámerne smiať a nebodaj hlbšie pozastavovať. Evidentne tu totiž nemal nikto ani len štipku snahy. Pokiaľ to Syfy myslí skutočne vážne a nie len akúsi formu recesie (ale to skôr nie), tak by tú stanicu mali nekompromisne zrušiť. So Z Nation by nemalo zmysel strácať minútu času ani v prípade, že by sa na svete vynašiel liek na nesmrteľnosť a mali sme času na rozdávanie. Ale keď už nič iné, tak Z Nation presvedčí aspoň tých pár hundrošov, ktorým vadí, že Walking Dead je občas až príliš „veľká ukecaná rodinná telenovela“, že pred sebou majú kvalitnú produkciu. Lámanie rekordov v sledovanosti tu síce hrozí podobné, akurát v prípade Z Nation sa budú určite trhať spodná hranica NEsledovanosti. Nedokážem si predstaviť kto si k tomu sadne druhý krát dobrovoľne. Ukážková definícia odpadu. PILOT: 0* (0/10) ()

vegetol.mp

Hodnocení místních přechytrálků vypovídá spíš o nich samotných, než o tomhle seriálu. Na základě pilotu hodnotí seriál jen debil. Jinak je vtipný, jak často se tu zmiňuje TWD. A jak ten hype kolem něj pořád funguje. Přitom pokud se člověk podívá, kdo píše nebo režíruje oba seriály, zjistí, že ani jeden z nich nedělají žádný hvězdy, ale normální televizní řemeslníci, z nichž většina točí a píše jenom pro televizi. Z Nation je po herecký, scenáristiký i režijní stránce naprosto v pohodě srovnatelnej s TWD. Navíc se to v něm hemží super nápady. V kterým zombie filmu se dá vidět zombie batole, zombie tornádo nebo zhulenej zombík? Herci jsou navíc sympatický a Doc nebo pacient 0 Muphy jsou skvělý postavy. Troufám si tvrdit, že Z Nation je skvělej seriál, kterej se nebere moc vážně. A v tom je zřejmě ten problém. Většina místních diváků jsou mainstreamový břídilové, co nesnesou, když je něco trochu odlišnýho. TWD je intenzivnější a temnější, tohle je vtipnější a akčnější. Po řemeslný stránce jsou si ty seriály rovný. Jo nehraje tu Carl, takže další plus. ()

fmash

Od prvního pohledu béčko, nápady posbírané všude možně v hrách i televizi, herci na levačku, zombíci jednou sprintují a jsou neporazitelní, podruhé je stačí propíchnout násadou od smetáku, s atmosférou a propracovaností Walking Dead nesrovnatelné. Na druhou stranu je to docela sranda a příjemné osvěžení. Doktor je prima čípek, Murphy zrovna tak. Vlastně si není tak moc na co stěžovat, přinejmenším od třetího dílu nahoru. ()

sir-dave

Pokud si někdo stěžoval na málo akčních zombie scén v TWD, tak tady si jich užije dost a ocení jak je původní bratříček propracovanější. Má to laciný šedý filtr vzbuzujíc katastrofické následky a profláklou zápletku "on je lék, dostaňme ho do řídícího střediska". DJ Qualls to na můj vkus celé zesměšňuje, nemám ho rád v dramatických rolí a Harold byl asi jen tahák na lidi a měli ho dát na konec seznamu herců. Postupem času se dívat se na to dá. Místy to je taková sranda parodie. (hodnocení za 1. - 3. sérii) ()

Mr.Ripley

Pilot: V době, kdy na televizních obrazovkách řádí zbytečně přeceňované Walking Dead, přichází stanice Syfy s vlastní výpovědí na toto téma. Jen kdyby si nepřizvala trikové génie z Asyla, nenajala scénáře po lobotomii a neobsadila herce, jež hrají nejlépe pod vlivem. 10% Hvězda za neplánovanou zábavu. ()

noriaki

Pamatujete si scénu z Jurského parku, kde se Laura Dern až po lokty hrabe v kupě stegosauřích sraček? Tak nějak takhle se cítím když píšu komentář na Z Nation. Nebudu předstírat že v zombie filmech jde o logiku a realističnost, ale čeho je moc, toho je příliš. Začneme samotným procesem nakažení. To že se člověk promění v nemrtvého zhruba během pěti vteřin je sice z medicínského hlediska zvláštní, ale čert to vem. Zajímavý je způsob přenosu. Krví to očividně není, protože postavy se v ní brodí taky skoro až po lokty a žádný virus si na ně netroufne. Zato když je kousnou, to je jiná. Možná to má nějakou logiku, ale tu si bohužel scenáristé nechali pro sebe. Škoda. Aby se revanšovali, tak se vyřádili na postavách. Shodou náhod se nějak stalo, že apokalypsu přežili jen samí ultra drsňáci, pro které je potřeba vypadat co nejvíc cool a nad věcí stejně velká a často i větší, než pud sebezáchovy. Takže žádné zlomené charaktery, nebo nedejbože psychologie. Ale hlášky, předvádění se a srandičky. Není to moc zábavné ani napoprvé a s přibývajícím časem a stálým opakování téhož jde kvalita epizod strmě dolů. Tak to dopadá, když nemehla parazitují na seriálu, který sám o sobě nestojí za moc. ()

geklon

Walking Bad. Jasný důkaz toho, že když je něco v kurzu, ujme se i to co by bez pop hysterie nemělo vůbec šanci. ()

VanTom

SEZÓNA 1: Každý může mít svůj vlastní z-seriál (protože zombie jsou v kurzu), řekli si v SyFy a ve spolupráci s nechvalně proslulým studiem The Asylum tak učinili. A vzniklo guilty pleasure jak vyšité. Nemá smysl se v čemkoliv šťourat, tohle je čiročiré laciné céčko, oproti "konkurenci" se vymezující hned z počátku: "Bože, jak já nesnáším morální dilemata!" A protože si svou roli uvědomuje, potutelně sází hlášky a jeden totálně šílený nápad za druhým (znado, zunami); pravda, jejich zpracováním už neoslní, ale snaha se cení. :-) Já se fakt chvílemi bavil víc než u souběžné 5. série chodících mrtvých. *** SEZÓNA 2: S nějakou kontinuitou si tvůrci hlavu moc nelámou, spíše se snaží navázat smrští ještě neskutečnějších a bláznivějších situací, do kterých hrdiny uvrtávají (z-tráva, z-muzeum (se skvělým cameem G.R.R. Martina)). "Kvalita" ovšem tentokrát kolísá o něco výrazněji (nahoru i dolů). ** SEZÓNA 3: Dle mého se výraznější zaměření na "seriálovost", tzn. děj a postavy, vymstilo a jasně odkrylo, o jak tupou a levnou produkci se tu jedná. Dříve spásné bláznivé zombíkovské bizarnosti nerozumně ustoupily do pozadí před ambiciózním, avšak spatlaným, děravým, přihlouplým (a v akci veskrze nudným) konfliktem Murphyho mesiášské snahy zbudovat komunitu jím ovládaných "směsek" a cíle ostatních mu ji překazit získáním jeho krve = vakcíny, posléze jeho modré, skokově dospívající dcery Lucy. ** ()