Eskort

všechny plakáty
Krátkometrážní / Horor
Česko, 2014, 16 min

obitus

Roman Kroufek: Taková anekdotka útočící na hodně nízké pudy. Rozhodne funkcni, bavili jsme se, ale nejsme nestranni. Škoda, ze člověk nevidí víc do mytologie. Roman Vojkůvka: hezky jsi to napsal, muzes to dat na csfd ()

eraserhead666

Mno, abych pravdu řekl, po kulervoucím Neusínej 2 jsem z Eskortu trošku zklamaný. Hlavně mi tam chybí alespoň malinko výraznější příběh, něco, co z toho udělá více než jen přehlídku hodně povedených efektů, gore, holčičí nahoty a litrů prolité krve. Alespoň trošku náznak nějaké pointy, nebo něčeho, co by celý film vedlo z bodu A do bodu B, takhle prostě jen v tom gore stagnuje někde kousek za bodem A (jímž je objevení jistého předmětu). Takový trošku návrat k Total Detoxu, který se taky koncentroval spíše hlavně na to gore než na příběh. A já bych tak rád věděl trošku více co a proč. Když už zmiňuji negativa, vadil mi nevýrazně šedý obraz, který rozplizával všechny barvy do jednotvárné šedi. Ale není to špatný film, to už by se musel Vojkůvka jo snažit, aby natočil pořádně špatný film. Herecky je to fajn, holky jsou fajn. Oceňuji konečně pořádnou nahotu v českém amatérském snímku (samozřejmě mimo amatérského porna). A to ne proto, že bych si při tom tahal za oháňku, ale proto, že mi vždycky hrozně vadilo, jak scény, které vyžadují nahotu jako věc přirozenou, filmaři ojebávají různými schovávačkami a násilnými střihy a úhly kamery. Prostě když tam ta nahota má být, tak ať tam je, nebo ať tam ta scéna vůbec není. V tohmle ohledu klobouk dolů. Druhou věcí jsou triky a masky, ty jsou velmi povedené. A samozřejmě poslední scéna, to je krása. ()

evilmind

Eskort beru v rámci Romanova portfolia prostě jako takovou anekdotu - krátkou a vypointovanou. Tedy v tom smyslu slova, kde point znamená něco špičatého nakonec. Triky a masky tradičně na dobré úrovni, nahota přesně kde má být aniž by se stala samoúčelnou, a ta hudba, ta je prostě parádní. I v místech, kde se nic neděje, a to doslova, jako třeba v úvodních titulcích, je nepříjemně řezavá a mrazivá, a parádně graduje dění na obrazovce tak, aby si užil i slepej. Trochu zklamanej jsem byl jen z kamery/střihu, přijde mi to pořád místy příliš statické a amatérské. ()

kaylin

I když před těmi triky padám na zadek, protože jsou skutečně hnusné a jsou uvěřitelné, tak film mě svým smyslem a svým pojetím tolik nezaujal. Je to taková hororová hříčka, která má hodně drsnou pointu, ale celou dobu, co jsem snímek sledoval, jsem si opakoval jednu jedinou otázku: Proč? Proč se to děje? To pozadí mi tady jednoduše chybělo, protože jinak celý snímek vlastně vyznívá jen samoúčelně, což je škoda, protože je vidět, že se tvůrci hodně snažili a chtěli se předvést. Trochu lepší scénář a bylo by to výjimečné dílo. V českých podmínkách přesto klobouk dolů. ()