Diskuze k filmu (108)

<< novější 5 4 3 2 1
  • 25.1.2019  18:11
  Stoka
  (hodnocení, komentáře)

  Dnes v telce. Jo!!!!!!!!

  • 5.8.2017  13:26
  Narcis
  (hodnocení, komentáře)

  Dá se to někde sehnat v češtině ??

  • 9.5.2016  00:30
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Ruprechtos: Hmmm, počkej, musím zapátrat ve své paměti..tak jsem zapátral a kdyby byla odpověď ano i ne, tak to nijak nesouvisí s "literárně zpracovaným filmem". Nechci vám znalcům filmařiny moc kecat do řemesla, ale kdybyste si přečetli nějaká skripta nebo jednu dvě knížky, které o scénáristice u nás vyšly pro laickou veřejnost, místo přesvědčování druhých na ČSFD, jak strašně filmu nebo scénářům rozumíte, udělali byste pro vlastní dobro lépe.

  Scénář není literatura a film není zpracován literárně.

  • 14.4.2016  12:15
  Badmaniak
  (hodnocení, komentáře)

  : Prosimtě kdo z tebe tahá prachy? :D

  • 12.4.2016  19:52

  Příspěvek byl smazán administrátorem.

  • 10.4.2016  22:16
  JazzCat
  (hodnocení, komentáře)

  Když člověk viděl tohle: https://www.youtube.com/watch?v=VABSoHYQr6k, řekl si, že je to v zásadě jen potvrzením toho, co si o katolické církvi myslel dříve, ale že je to v rámci nadsázky přece jen trochu přehnaná švanda...Po Spotlightu už si tak jistý není a docela mu ztuhne úsměv...

   

  Opravdu...Matička církev je v první řadě především celosvětová mafiánská organizace, založená za účelem prcání malých hošíků, popř. parazitování na duševně poněkud méně obdařených jedincích...

  • 8.4.2016  16:38
  ibeh
  (hodnocení, komentáře)
  • 2.4.2016  13:22
  Ruprechtos
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: Říká ti něco pojem literární scénář?

  na příspěvěk reagoval Castrator
  • 2.4.2016  13:16
  Beckett51
  (hodnocení, komentáře)

  Ruprechtos: Já bych řekl spíše za účast, protože její role byla definice "nevýraznosti" IMHO.

  • 2.4.2016  13:09
  Ruprechtos
  (hodnocení, komentáře)

  Beckett51: Za herectví, mám dojem.

  na příspěvěk reagoval Beckett51
  • 2.4.2016  12:57
  Beckett51
  (hodnocení, komentáře)

  Řekne mi někdo, zaco dostala Rachel McAdams tu nominaci na Oskara?

  na příspěvěk reagoval Ruprechtos
  • 1.4.2016  02:12
  Larrysbride
  (hodnocení, komentáře)

  Duncan66: Hmm, až na to, že to na "Blueray" vyšlo na konci února... A naposledy, když jsem koukala do kalendáře, tak květen ještě nebyl...

  • 31.3.2016  07:33
  Duncan66
  (hodnocení, komentáře)

  Larrysbride: Tak kdyz film vyjde na Blueray 3 mesice pred premierou v CR, tak cemu se divis?

  na příspěvěk reagoval Larrysbride
  • 30.3.2016  20:38
  Larrysbride
  (hodnocení, komentáře)

  Česká premiéra ještě ani nebyla a už skoro 6.000 hodnocení?? O_o

  na příspěvěk reagoval Duncan66
  • 30.3.2016  16:55
  packa
  (hodnocení, komentáře)

  Saraph: A ještě k tomu dlakovlk...

  • 30.3.2016  16:38
  Saraph
  (hodnocení, komentáře)

  Ty vole Batman a Hulk v jednom filmu...

  na příspěvěk reagoval packa
  • 19.3.2016  20:44
  qxkamo
  (hodnocení, komentáře)

  Podla mna, Oscara ziskal pravdepodobne najma kvoli dlhorocnej aktualnosti temy. Co myslite?

  • 14.3.2016  09:30
  packa
  (hodnocení, komentáře)

  GliderMan: Jsme rádi že ses stavil. Díky za názor. Ahoj

  • 13.3.2016  23:18
  GliderMan
  (hodnocení, komentáře)

  Primal Fear je mnohem lepší film na toto téma a Oskara nedostal. Spotlight ho dostal jen pro závažnost tématu a že to je podle skutečné události. Z filmového hlediska je to jen průměrný film.

  na příspěvěk reagoval packa
  • 2.3.2016  02:07
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  jerry12: Precizně zpracované, a to literárně?

  Jestli myslíš tím literárním zpracováním scénář, tak scénář není literatura, s ní nemá nic společného, nesmí s ní mít nic společného, literatura do scénáře a filmu v žádném případě nepatří. Jako amatérský tvůrce, za kterého se považuješ, bys to měl vědět, to je naprostý základ. To jste v diskuzi v Amatérském filmu neprobírali?

  na příspěvěk reagoval Ruprechtos
  • 2.3.2016  02:05
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  jerry12: Scénář, režii, herecké výkony měly špičkové i jiné filmy, podle počtu nominací dokonce víc než Spotlight, tedy by si zasloužily ocenění film roku více podle toho, co píšeš.

  Píšeš hned na začátku, jak je to subjektivní, a pak můj subjektivní názor podrobuješ kritice a svůj názor založený na subjektivní "analýze" a subjektivním hodnocení vydáváš jako ten, který je správnější než ten můj:-D

  Já vyjádřil svůj názor, ty mě přesvědčuješ o tom, že je nesprávný a tvůj správný. Na takovou "diskuzi" si najdi někoho jiného;-)

  • 1.3.2016  22:48

  Příspěvek byl smazán administrátorem.

  • 1.3.2016  20:09
  Gladiator15
  (hodnocení, komentáře)

  Martin741: :))

  • 1.3.2016  19:42
  Martin741
  (hodnocení, komentáře)

  Stallone: davaj si pozor, lebo raz sa mozes vratit domov s polomongoloidnym vyrazom v xichte a blbo sa ti bude sediet 

  na příspěvěk reagoval Gladiator15
  • 1.3.2016  19:29
  jerry12
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: Vidíš? A to je právě to, co je silně subjektivní. Pro mě nebyl Pán prstenů 3 ničím výjimečný, žádné hranice neposouval, stejně tak Forrest Gump, kterého považuji za nejvíc overrated film na ČSFD. Ale rozhodně nesouhlasím, že by neměl dostat Oscara film za téma. Samozřejmě musí mít i nějaké odpovídající zpracování, ale téma je vždycky to hlavní, na což je navázáno vše ostatní... jaký tedy musí být film, aby získal Oscara za nejlepší film? Musí mít precizní režii? Ne, od toho je tu kategorie režie. Musí mít precizní scénář? Ne, od toho je tu kategorie scénář. Nejlepší film je komplexní kategorie, která zahrnuje všechny ostatní kategorie a musí je mít všechny vyvážené a na vysoké úrovni, aby byl nominován a potažmo pak sošku dostal. A to je případ Spotlight - samozřejmě, že si na něj možná za deset let nikdo ani nevzpomene. Možná už ani za dva roky ne. Ale Oscary se udílí za daný rok, a za rok 2015 byl právě Spotlight tím filmem, který má špičkový scénář (a taky za něj dostal Oscara), parádní režii (možná se to na pohled nezdá, ale zkus se podívat znovu a uvidíš, že ta strukturovanost scén je dokonalá), skvělé herecké výkony, alarmující a důležité téma... prostě vše, co by měl kvalitní film mít. Ano, kdyby se měl Oscar udělovat jen opravdu výjimečným filmům, které posunuly hranice kinematografie nebo jsou silně emocionálně zapamatovatelné, tak by se Oscar za film uděloval jednou za deset let. Ale tak se neděje, a v té konkurenci roku 2015 si myslím, že kromě Spotlightu nebyl film, který by byl takovým způsobem dokonalý (ve smyslu toho, že byl kompletně zvládnutý na jedničku). Ani Revenant, ani The Big Short, který se mě osobně líbil hrozně moc, ale když jsem se na Spotlight podíval podruhé (a napoprvé jsem mu dal paradoxně jen 4*) a opravdu ho sledoval a analyzoval, uvědomil jsem si, že opravdu nemá chybu. 

  na příspěvěk reagoval Castrator
  • 29.2.2016  20:29
  TheDarKnig
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: Room je úžasný, děsivý i krásný zároveň.

  • 29.2.2016  20:27
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  jerry12: Nevím který, všechny jsem neviděl, ale i kdyby nebyl žádný, především za téma by se Oskar dávat neměl. Za předpokladu, že téma v tomto případě hrálo hlavní roli. O tom jsem psal v souvislosti se Spotlight.

  Jinak třeba samotný Mad Max svým způsobem výjimečný je, to je nádherná podívaná, ve které se taky dá najít taky zajímavá myšlenka. U Revenantu taktéž, to je nádherný film. The Room jsem ještě neviděl, podle kritik je to taky výjimečná podívaná, která se divákovi zaryje pod kůži na pár dnů (to podle mě dělá film výjimečným, nedostaneš ho z hlavy a jdeš na něj klidně ještě jednou, dvakrát), plus tam je taky myšlenka, téma. Kdyby byl Spotlight třeba o ropných společnostech, ne o církvi, zaujal by stejně? Jestli jo, pak je Oskar v pořádku, jestli ne, pak v pořádku není, protože zaujalo hlavně téma.

  Nemám zájem se přít o kvalitách nebo nekvalitách filmu, jak je tu zvykem, to je věc názoru. prostě mi nejde pod vousy, aby film byl oceněnen především kvůli tomu, že na něco špatného ve společnosti upozorňuje, že se týká tabuizovaných témat apod. 

  Titanic byl sice především podívanou, ale podívanou výjimečnou, stejně Pán prstenů 3, který byl zfilmováním legendárního fantasy díla a to způsobem, ze kterého šel mráz po zádech, jiné oceněné filmy byly něčím nové (Forrest Gump, životní příběh z pohledu prosťáčka například), další byly historické eposy (Braveheart, různé adaptace Shakespeara, Gladiátor, kterého já osobně moc rád nemám), ale za deset let si na Spotlight podle mě moc lidí nevzpomene, a jestli ano, tak proto, že dostal Oscara. Takový je trend, poslední roky podobné filmy Oskary dostávají.

  O vtipu jsem nepsal, to napsal někdo jiný, a taky bych to u špičkového filmu nepoužil, ale prostě mám pocit, z toho co se tady a jinde píše, že Oskara dostalo hlavně to téma. Přestože jde jistě o film velmi vysokých kvalit, jinak by neměl i další noinace.

  na příspěvěk reagoval TheDarKnig , jerry12
  • 29.2.2016  20:21
  Stallone
  (hodnocení, komentáře)

  Já jsem křesťan a ministrant v kostele. Tak mi tady netvrďte nesmysly milý pane.

  na příspěvěk reagoval Martin741
<< novější 5 4 3 2 1
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace