Externí recenze k filmu (13)

 • Aktuality.sk (Lívia Šimčeková)

  "Film vyvolá u diváka mnoho otázok. A o to ide. Má vôbec celibát zmysel? Päťdesiat percent kňazov bolo sexuálne aktívnych. O zvyšnej polovici, poctivo si vykonávajúcej svoje poslanie sa však mlčí. Stred alebo šedý priemer nie je predsa ničím sexy. Ak si obete zneužívania nesú dôsledky počas celého…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) *****

  "Je to zřejmě nejlepší a nejrealističtější film o novinářské profesi, který přináší oslavu investigativního způsobu žurnalistické práce a jejího významu pro zdravý vývoj demokratické společnosti. Spotlight bere žurnalistickou práci vážně a ukazuje ji plasticky, bez příkras a laciného zjednodušování." (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Režisér Tom McCarthy stavil na istotu. Ak nehľadáte akciu, ale postupne budované napätie s umocňujúcim vedomím skutočných udalostí, Spotlight je jasnou voľbou." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Tomáš Aberl) *****

  "Příběhy jednotlivých lidí, vývoj postav, důraz na procítění daných okamžiků a především ohromné poselství dnešní společnosti, to vše staví Spotlight na výsluní filmů a zaslouží si tak svůj koutek v síni slávy. Pocit znepokojení, emoce a nakonec i zadostiučinění jsou přítomné po celou dobu sledování…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Adam Pavlík)

  "Spotlight je dôležitým, odvážnym, a pre obrovskú masu ľudí nepohodlným filmom. No tiež filmom, ktorý sa nespolieha len na príbeh, ale dokáže ho aj bravúrne podať a vytvára tak naozaj silnú katarziu, ktorú v podstate divák prežíva spolu s hlavnými predstaviteľmi, lebo si je vedomý tak ako oni toho,…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) *****

  "Někdo samozřejmě může namítat, že film působí příliš chladně a jakoby odfiltrovaný od emocí, ale to je pravděpodobně součást záměru vyhnout se za každou cenu laciné manipulativnosti. O to víc je ale možná Spotlight ve výsledku efektivnější ve svém sdělení, které i přes onu neokázalost dává najevo…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ****

  "Tom McCarthy, z dřívějška známý hlavně díky festivalových filmům Přednosta a Nezvaný host, natočil esenciálně civilní drama, přecházející do procedurální detektivky, v níž se sice hlavně mluví, ale disponuje natolik strhujícím nábojem, že je v podstatě nemožné se odlepit od plátna. I věta, že někdo…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Scénář je věrný procesní věci práce novináře, zbytečně si nepřikrášluje, nechává své postavy pátrat a rozumně dedukovat a zvažovat pro a proti publikování informací. Snaží se jít po pragmatické stránce novinářského řemesla a trochu jako v detektivce objasnit zločin. Jenomže i překážky, jak je…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ****

  "V roce 2016 má zjevně člověk pocit, že je potřeba někam pospíchat, ale Spotlight není produktem přepálené stopáže. Jeho rozvážné tempo je úmyslem, bez něj by McCarthy divákovi nikdy nedokázal předat onu novinářskou zkušenost, která tak jako tak z dnešní žurnalistiky pozvolna mizí, s výjimkou…" (více)

 • NaFilmu.cz (František Jukl) ****

  "Velký příběh, nebo typická Oscarová návnada? Novinářské drama o jedné reportáži Spotlight je spíše filmem řešícím závažné téma, než filmem, na který do smrti nezapomenete. Dává na obdiv nenápadnou filmařinu, která, včetně herců, ustupuje závažnosti příběhu. Díky jednoduchému stylu vyprávění divák…" (více)

 • Pinbacker.cz (Lukáš Červený) ****

  "Nadhled, který McCarthy vytváří, ale pro svou nekompromisnost nenabízí silnější dojem. Jeho Spotlight je tedy doslova bodovým reflektorem, který si posvítil na historickou událost a bez nafukování ji představil v celé její šíři. Žádná z postav nedostane prostor větší, než ty ostatní a objedeme se…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Spotlight je především poctivý film. Ve zpracování tématu, způsobu prezentace i atraktivity. Záslužně navíc prodlužuje společenský dopad odhalení, které mělo pro katolickou církev minimálně rezonující účinky. Navíc i samotní herci pomáhají svým výkonem pochopit jistou místy i nezdravou umanutost…" (více)

 • 25fps.cz (Jaroslav Stuchlý) *****

  "Spotlight může být označen za ono ušlechtilé drama s velkým tématem, které v oscarové soutěži nesmí chybět. Tato nálepka svádí k použití adjektiv jako strnulý nebo akademický, nic však nemůže být v případě Spotlight dál od pravdy. Přiznám se, že jsem si jméno Toma McCarthyho dal do spojitosti se…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace