Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jonathan je jako mnoho dalších teenagerů zvyklý skrývat bolest dospívání za jistý druh humoru. Jednoho dne ho osud přivede do skupiny dospívajících, kteří se se svým strachem a úzkostí pokoušejí vyrovnat a doktorem, který může pořádně prohlédnout jen jeho zevnějšek. Pak se ale Jonathan zamiluje do Rachel a začíná objevovat, že život nemusí být koneckonců tak bláznivý, ačkoli je dobré kvůli všem těm divokým věcem, které se mohou v životě přihodit, nikdy neztrácet humor! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Zhýčkaný arogantní spratek se rozhodne dát si s autem bungee jumping bez gumy, ale blbí holt mají štěstí, tak po zbytek filmu opruzuje ve společnosti obdobně postižených retardů v psychiatrické léčebně. Osobně mi v tom cvokhauzu chybělo pořádné drama, veškerá dynamika dřímala někde pod povrchem a ne a ne se probudit. Taková pohodička v blázinci. Pár momentů pobavilo - třeba "vysvětlení", proč je před televizí nerozbitné sklo, jenže celkově mi chyběla možnost se s nějakou postavou ztotožnit, pořádně ji chápat, držet palce. Nad průměr to imho vytahují akorát dobří herci, jinak je to takový slabý Pigi čaj, žádný delikátní Earl Grey. 55% ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Malé příběhy několika bláznů, lépe řečeno několika mladistvích, kteří přišli o blízkou osobu a vypořádali se s tím po svým.. Téma pojato opravdu netradičně.. Pozvolné tempo, blázinec prakticky rekreační středisko, blázni šílení asi jako já (i když já jsem šílenější), střih, který musel dělat začínající student, ale přesto si mě film získal. Je pravda, že z velké části za to může Cillian Murphy, protože jeho herecký projev si mě v posledních letech získal a po příběhu o čaji mě film dostal nadobro.. Malé drama se srdcem na dlani :o) ()

Reklama

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Poslední dobou se začínám stále častěji zaměřovat na britské filmy. A důvod? Vezmete-li ten samý námět a natočíte jak americkou, tak britskou verzi, můžete si být téměř jistí, že tak první zmiňovaná bude dražší, hvězdnější a po všech stránkách velkolepější. Ale britská, britská bude tisíckrát upřímnější... I zde se jedná o velice povedené drama, které zaujme nejen dějem, ale také všudepřítomnou ironií hlavního protagonisty. Cillian Murphy + (tentokrát obrýlený) Jonathan Jackson = geniální klučičí dvojice, která mne dost silně ponouká k přidání další hvězdičky...;-) ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Veľký malý film. A presne z takýchto sa rodia hviezdy, akou je dnes Cillian Murphy. Ale ak by som mal použiť rovnaký herecký meter a poviete mi, že aj o ďalších hercov, stvárňujúcich ostatné hlavné postavy Rachel a Tobyho, sa dnes bijú filmové štúdia, uveril by som. Srdečný príbeh. Svojou malosťou sa jeho myšlienka nedokáže prejaviť naplno, no aj tak zahreje, občas zamrazí, ale vidíme, že hrejivý a občas dokonca úsmevný pocit dokáže prevládať aj pri téme, akou je táto nemilá. V situáciách, v ktorých sa každý z nás ocitne aspoň v zlomku sekundy. Čerešničkou sú vo veľa scénach presne hodiace sa známe hitové songy. 75%. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Príliš mdlé, málo zaujímavé, či už herecky alebo dejovo. Mladý chce spáchať samovraždu, lebo ten koks bol asi fakt zlý, no na pozorovaní na psychine (na ktoré ide len preto aby sa vyhol väzeniu za ukradnuté auto) sa zamiluje do beznádejnejného prípadu. Prostredie liečebne je pomerne uvoľnené (mladí pacienti majú pomerne voľný režim – bez problémov sa chodia opíjať, so psychoterapeutom chodia na bowling...). Jedno z mála pozitív neveľmi výrazného filmu je ukázanie terapeuta ako človeka pozorne načúvajúceho a snažiaceho sa pochopiť – čo je podľa mňa zmysel psychológie (vypočuť a pochopiť). ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama