poster

Klub sebevrahů

 • Irsko

  On the Edge

 • Slovensko

  Klub samovrahov

 • Velká Británie

  On the Edge

 • USA

  On the Edge

Drama

Irsko, 2001, 85 min

 • Jeremiah
  ****

  Žádnému člověku nevlezete do hlavy, aby jste mu přečetli, co si myslí. Každý člověk se rodí charakterově jiný, na každého má okolí různý vliv. Závidím optimisticky naladěným lidem, jejich pohledu na svět a entuziasmu s kterým se dívají na dění kolem sebe. Naopak sklon k depresím je často dědičný. Na tomto filmu se mi líbí především velká "uvěřitelnost" příběhu, neboť vězte, že pouze láska a sounáležitost s nějakou skupinou podobně "postižených" lidí je jedna z mála možností, jak se z tohoto depresivního marastu dostat.(17.12.2010)

 • Viktooorka
  ****

  Malé příběhy několika bláznů, lépe řečeno několika mladistvích, kteří přišli o blízkou osobu a vypořádali se s tím po svým.. Téma pojato opravdu netradičně.. Pozvolné tempo, blázinec prakticky rekreační středisko, blázni šílení asi jako já (i když já jsem šílenější), střih, který musel dělat začínající student, ale přesto si mě film získal. Je pravda, že z velké části za to může Cillian Murphy, protože jeho herecký projev si mě v posledních letech získal a po příběhu o čaji mě film dostal nadobro.. Malé drama se srdcem na dlani :o)(23.2.2011)

 • Phobia
  ***

  Zhýčkaný arogantní spratek se rozhodne dát si s autem bungee jumping bez gumy, ale blbí holt mají štěstí, tak po zbytek filmu opruzuje ve společnosti obdobně postižených retardů v psychiatrické léčebně. Osobně mi v tom cvokhauzu chybělo pořádné drama, veškerá dynamika dřímala někde pod povrchem a ne a ne se probudit. Taková pohodička v blázinci. Pár momentů pobavilo - třeba "vysvětlení", proč je před televizí nerozbitné sklo, jenže celkově mi chyběla možnost se s nějakou postavou ztotožnit, pořádně ji chápat, držet palce. Nad průměr to imho vytahují akorát dobří herci, jinak je to takový slabý Pigi čaj, žádný delikátní Earl Grey. 55%(17.12.2010)

 • Marqta
  *****

  První půlkou snímku jsem byla ohromená, v druhé polovině se děj na můj vkus zpomalí až moc a celé to drží pohromadě výkony Cilliana Murphyho a Tricie Vessey. To ale nic nemění na tom, že i tak to funguje. Děj plyne nenuceně v pošmourné melancholické náladě s občasnou vtipnou scénou, nebo nějakým tím moudrem. Líbí se mi nakouknutí do života ostatních postav, komentáře doprovázející některé scény a ještě musím vyzdvihnout hned těch několik prvních scén filmu, které mě dokázaly zaujmout i pobavit (což se mi takhle na začátku snímku stane jen málokdy). Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, za normálních okolností bych dala asi čtyři, ale za skvělý výkon Cilliana Murphyho si film zaslouží i tu pátou. ----"Can you imagine someone dead, hanging from the light fixture in their room, thinking, If my doctor finds out about this, I'm fucked?"----"I don't want to die, I just don't want to be alive."----(26.7.2013)

 • dANo
  ****

  Cillian Murphy spolu s Triciou Vessey vytvorili zaujímavý pár mladých ľudí trpiacich samovražednými sklonmi (obaja kvôli strate jedného z rodičov). Sekunduje im Stephen Rea ako ich terapeut v psychologickej liečebni, ktorého rola je však dosť nevýrazná (až na pár stručných rozhovorov s Jonathanom a záverečné gesto). Ináč, veľmi ma potešila kvalitná britská hudba, ktorá filmu dodáva ten správny feeling... Milé, jednoduché, ale k plnému hodnoteniu sa nepriklaniam, lebo vcelku zaujímavý námet sa nepodarilo využiť na 100%.(2.10.2007)