The Houses October Built

• Velká Británie The Houses of Halloween

Partia piatich kamarátov podniká netradičný výlet po najstrašidelnejších atrakciách či podnikoch Ameriky. Jedného dňa narazia na skupinku ľudí, ktorí samotný "Halloween" berú vážnejšie, než je to obvyklé. Pôvodne plánovaná zábava so správnou dávkou strachu pred spaním sa odstupom času mení v skutočnú nočnú moru. (*CARNIFEX*)

Raziel_cz

Věděl jsem, že je to rozporuplně přijímaný film a čekal jsem spíš katastrofu. A ono ne. Ve skutečnosti je to jeden z těch originálnějších hororů posledních let. Hrozně zajímavý tématem, zneklidňující ústřední myšlenkou (kdybyste ve strašidelném domě prošli kolem mrtvoly, všimli byste si toho?) a řádně intenzivní bubákováním podivných existencí, které mají strašení jako řemeslo. A což jsou mimochodem (minimálně v low-res rozhovorech) skuteční lidé, takže bacha na to. Graduálně vzrůstající paranoia protagonistů je takřka hmatatelná a konec... konec je moc znenadání uťatý, aby mohl být uspokojivý, ale hej, dvojka prý navazuje přesně v tom momentu a v plánu jsou celkem čtyři díly. Já se teda těším. ()

KUFI

Tradicni found footage s hysterickyma hipsterama z netradicniho prostredi strasidelnych atrakci. Ktery si vybavuju ze sociku na vetsich poutich a netusil jsem, ze neco takovyho prezilo az do dneska. Ta creepy mala holka byla urcite to nejlepsi. Jinak je to typ filmu "podivat a zapomenout". ()

CharlieSs odpad!

Nom..Jeden z hlavních hrdinů někde ke konci řekl "This is shit", což mi přišlo jako perfektní hodnocení celého filmu. ()

Kortexo

Zajímavá myšlenka, ale špatné provedení.Lepší by bylo natočit ryze dokument o halloweenských atrakcích v USA. To by bylo rozhodně zajímavé... ()

joelly01

No bylo to takove creepy. Ne ze bych se bala, ale treba jak ta zenska v masce jim vlezla do auta a zacala vrestet tak se mi trosku asi zjezili vlasy. Ale jinak zadna hitparada. A navic, ja mam ted horory zakazane. ()

LeylaAisha

Zajímavá myšlenka, ale naprosto příšerné provedení.. Herci, scénář, prostě všechno. Jediná věc, která se mi líbila, byla ta děsivá panenka či čo, ale i ta byla nedomyšlena. Jsem lekavec a bojím se skoro všeho, a to hlavně klaunů, ale můžu říct, že tady jsem se nelekla ani jednou. Škoda, veliká škoda.. ()

tXtX

Tak toto v žiadnom, ale v ŽIADNOM prípade nevyšlo. Osobne sa mi ešte nikdy nestalo, aby som zadriemal pri takomto štýle hororu, no dnes sa stalo. Bohužiaľ, The Houses October Built je nehorázna nuda, bez štipky napätia či nebodaj strachu. Film má 90 minút a 80 z toho je čistá a nefalšovaná vata. Absolútne NIČ sa tam nedeje, len bezduché a prázdne kecy o nejakom strašidelnom dome do ktorého sa dostanú 5 min pred koncom, navyše kamera bola miestami tak hnusne rozklepaná, že ma z nej boleli oči, prisahám.. a to mám tento žáner rád a som k nemu zhovievavý. Jedna hviezda za decko s porcelánovým ksichtom. Ruky preč. ()