The Houses October Built

Bobby Roe

Andrew Strahorn

Mark Binder
  • maddy

Ďalší z tisícky nezajímaných found footage snímkov, avšak tento má aspoň aký taký nápad s prechádzkou po amerických domoch hrôzy a neomieľa len ohraný koncept s domom posadnutým duchmi alebo čímkoľvek iným a rodinou ktorá si musí každé zakývanie stoličky natočiť na kameru. Tým pádom je aj to natáčanie na ručnú kameru celkom opodstatnené (aspoň v prvej polovici) a vďaka využívajú reálnych atrakcií a slušných masiek to pôsobí aj dostatočne autenticky. Prvé polovica preto celkom drží pozornosť, aj keď nemá ucelený koncept a jazdí sa len o jedného haunted house k druhému. Výrazne sklamanie nastáva až v samotnom záverečnom zúčtovaní, ktoré by malo gradovať do napínavého finále a chce až silou mocou vzbudzovať strach, ale po predošlých minútach v skutočných domoch hrôzy to pôsobí neuveriteľne umelo a navyše pri tom nie je odrazu absolútne nič vidieť (dlhá scéna so zhasnutým svetlom hovorí svojou otravnosťou samá za seba). Ako horor to je dosť slabé, pretože pri Houses October Built sa totiž nie je čoho báť, ani to nemá absolútne čím prekvapiť, ale pokiaľ vás zaujímajú americké domy hrôzy tak to je prvú hodinku celkom zaujímavá prehliadka s pár prvoplánovými lakačkami a občas aj nepríjemnou atmosférou (asi tak dve scény s nemým dievčaťom v bielej maske), pri ktorej nerozčuľujú žiadne otravné postavy. No to bude asi stačiť málokomu na vyššie hodnotenia. CELKOVO: 2* (4/10)(30.10.2014)

Päť kamarátov chce nájsť najdesivejší strašidelný dom v Amerike. Netušia však, že pracovníci strašidelných atrakcií berú svoju prácu až príliš vážne a sú ochotní kvôli zábave zachádzať až za hranicu zákona. - Po takmer troch rokoch som si tento horor pozrel znovu, aby som si trochu oživil spomienky pred prichádzajúcim sequelom. V prvom komentári som písal, že ide podla mňa o jeden z najpodceňovanejších Found Footage hororov roku 2014, kedy tento subžáner dosiahol vrcholu a bol týmto spôsobom natočený takmer každý druhý horor. Môj názor zostáva rovnaký, pretože mne to jednoducho úplne sedí. Vynikajú hlavne perfektné masky na čele s dievčatkom z posterov, neopozeraná téma Halloweenskych strašidelných domov a dynamické tempo. Má to aj viacero nedostatkov, ktoré však tentokrát opomeniem a keďže som sa aj pri druhom pozeraní dobre bavil, rád tomu zvýšim hodnotenie.(20.6.2015)

• kaylin

Film „The Houses October Built“ se schovává za to, že v domech hrůzy se používají masky, a tak je možné použít v podstatě jakoukoli masku a bude to stále uvěřitelné a považované za originální. Ale vraždící králík? Opravdu? Film, který je o domech hrůzy, ale skutečně hrůzu vzbudit nedokáže, to rozhodně není nejlepší známka pro horor, který jen dál jede v trendu levných hororů, které nemají čím překvapit.(20.2.2015)

• *CARNIFEX*

Partia piatich kamarátov podniká netradičný výlet po najstrašidelnejších atrakciách či podnikoch Ameriky. Jedného dňa narazia na skupinku ľudí, ktorí samotný "Halloween" berú vážnejšie ako by bolo treba. Pôvodne plánovaná zábava so správnou dávkou strachu pred spaním sa odstupom času mení v reálnu nočnú moru. "F.F." z malej časti skombinovaný so "shockumentary", ktorý okrem nápadu a mierne zimomravej atmosféry v poslednej 15 minútovke nepriniesol nič na čo by si divák pamätal. Je v podstate stratou času a môžte sa mu smelo vyhnúť. Verte mi, o nič neprídete - 25%.(25.10.2014)

• Havaj8

Dokoukával jsem to až napotřetí, jenom abych to mohl plnohodnotně ohodnotit. Parta lidi -> nezajímavá. Kamera -> na poměry FF hrozná. Atmosféra -> minimálně. Příběh -> o ničem. No opravdu nenajdu moc kladů na tomhle snímku. Dá se souhlasit s těma maskama. Na to člověk nemusí bejt expert, aby ho dokázala vyděsit kvalitní maska. Ale masku si dneska do filmu umí sehnat kde kdo, takže to není až takovej kumšt. Kort když se jedná o takovej žánr, tak je to povinnost. Každopádně do dneška jsem o strašidelných domech neslyšel a tenhle film mě v tom zřejmě ani nepodpoří.(20.9.2016)