Hlídací psi

(pořad)
TV spot 2
Reality-TV
USA, 2012, 30 min

Představujeme Mikea, Roberta a tým Black Dog, tedy Černého psa: všichni jsou odborníci na architektonické „nezpracované" poklady. Navštěvují zchátralé budovy a vrstvu po vrstvě hledají prvky designu, které se vyjmuty a vyčištěny stanou výdělkem v jejich záchranném podnikání. Ať jde o objev litinového dřezu, okna s barevným sklem, mramorovou krbovou římsu z Carrary nebo postel s nebesy. Tým přetvoří starou vanu na divan, postaví lavičku ze staré pelesti postele či vytvoří lustr ze sudu na víno. Cestují napříč USA, aby našli tyto poklady, a cestou po nemovitostech zachraňují např. přádelnu bavlny z 19. století v Severní Karolíně nebo jezerní srub ve Virginii. (Travel Channel)

TV spot 2

FFilipCZ

Obrovská spokojenost. Oživení a vylepšení už tak skvělých Salvage Hunters tím, že se tady se historické a architektonické kusy nábytku a doplňků nezískávají bravurním ovládáním negociace, ale rychlostí, jakou chlapi z týmu Black Dog umějí rozebrat, než si ho do parády vezme demoliční četa. Černí hafani mají většinou na "vybílení" baráku pouhý den (u velkých projektů dny dva), kdy rozeberou okna, dveře, stoly, krbové římsy, podlahy a ostatní skryté cennosti a šup s tím do náklaďáku. Ale nemyslete si, rozebrat barák, skladiště nebo hotel, to není jen tak. Musí se u toho taky trošku přemýšlet, aby vám to celé nespadlo na hlavu. To vše a ještě k tomu neuvěřitelná sympatičnost téhle partičky, která navíc sází jeden fórek za druhým, si zaslouží 5* bez mrknutí oka. Škoda jen, že je tak málo dílů (já sehnal 2 série po 5 dílech). ()