Videli ste už tú známu fotografiu, na ktorej chirurg kontroluje funkcie pacienta po úspešnej transplantácii srdca, ktorá trvala 23 hodín a v pozadí spí jeho asistent? Mne sa dostala do rúk nedávno, a to som ani netušila, že čoskoro uvidím skvelý POĽSKÝ film o tomto chirurgovi. Film aj o tom, že bez odvahy nikto nikdy nikam nedošiel.(26.5.2015)

Vyborny zivotopisny film, ktery se opira o velmi zajimavy namet a silnou postavu polskeho kardiochirurga, ktereho vytecne ztvarnil Tomasz Kot. Skromna vyprava, ktera je o to vice jakoby skutecne vypadla z 80. let. Ani po technicke strance neni filmu co vytknout. Bohove bez debaty zaslouzi to nejvyssi hodnoceni.(13.5.2019)

Sexy Kocour mě dostal ve Studené válce. Životopisný snímek o Otci transplantací srdíček v Polsku se mi podařilo zhlédnout až dnes a Kot si mě zase spolehlivě omotal kolem prstu. Nenormálně charismatický chlap, vynikající herec, kamera ho doslova miluje. A já taky. Porodní bolesti královského lékařského oboru snímek vystihuje věrně, přestože chvílemi působil až moc zadýchaně. Pár deci kardioplegického roztoku by mu prospělo. Každopádně se jedná o film kvalitní, atraktivní, perfektně nasnímaný, zahraný, s výborným scénářem, dobovou výpravou a s notoricky známou, parádní fotografií na konci filmu. Dosud jsem netušila, že je na ní zrovna docent Religa. Polská kinematografie je ve výtečné formě, BRAVO! 💗👍(22.8.2019)

Film o fajčiarovi kardiochirurgovi. :( Rozhodne som čakal od filmu viacej, nepáčil sa mi ani herec ani jeho výkon, ani taký "šedý" pohľad na Poľsko osemdesiatych rokov. Tá narážka na politický systém v Poľsku (stretnutie doktora s tajomníkom komunistickej strany a jeho "nenapadnými bodygardmi" a zrovna pri pamätníku padlých rusov za oslobodenie Waršavy, pche) !!!!(21.1.2019)

Neohromil ma ani príbeh, ani jeho filmové stvárnenie. Stret silnej individuality so straníckou verchuškou bol iba ľahko naznačený, pohľad na lekárov kachličkujúcich si svoje budúce operačné sály bol rovnako neuveriteľný ako pohľad na kardiochirurga, ktorý väčšinu filmu prefajčí a pri neúspechu sa spíja pod obraz Boží. Ale celkovo som bol spokojný, pretože okrem zmienených rušivých momentov bolo z filmu zreteľné, že dovedenie nejakého sna do realizačnej podoby vyžaduje bezohľadne nadchnutého človeka, zmiereného s tým, že popri jeho ceste za snom budú pomníčky tých, ktorí pomohli vytvárať skúsenosti a naprávať omyly.(18.4.2017)

• - Ako je vo filme vidieť, Dr. Zbigniew Religa (Tomasz Kot) bol tuhým fajčiarom. V roku 2009 zomrel na rakovinu pľúc. (IceQueen)

• - Zbygniew Religa byl v letech 2005–2007 polským ministrem zdravotnictví. (majky19)

• - Zbygniew Religa se svým týmem provedl první úspěšnou transplantaci srdce v Polsku v roce 1985. (majky19)