poster

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's Island of Dr. Moreau

Dokumentární

USA, 2014, 97 min

Režie:

David Gregory

Hudba:

Mark Raskin

Střih:

Douglas Buck
(další profese)
 • movie
  ****

  Perfektní dokument o tom, jak souhra nešťastných rozhodnutí, studiových panáků, Vala Kilmera a Marlona Branda zničila fascinující vizi Richarda Stanleyho a došlo ke vzniku legendárně špatného snímku OSTROV DR. MOREAU. Richard Stanley mohl patřit mezi tvůrce, kteří definovali současnou, nebo alespoň devadesátkovou sci-fi, namísto toho se z něj stal orel sestřelý v rozletu.(7.11.2016)

 • EdaS
  ****

  Ano, i jeden z nejhorších filmů všech dob má svůj příběh. A pořádně šílený. Teď už se na něj asi budu muset podívat.(9.8.2015)

 • JamesSi
  *****

  Dokument o tom, jak se natáčení velkorozpočtové holllywoodské adaptace knihy H.G. Wellse změnila v souboj egoistů, kteří se snažili vyjebat s natáčecí skupinou. Island of Dr. Moreau začal jako snový projekt artového režiséra Richarda Stanleyho, ale byl nakonec nahrazen Johnem Frankenheimrem, který byl přeci jen pro studio více zvladatelný a klasičtější režisér. Avšak namísto, aby film zvládnul projekt a herecké obsazenstvo mu přerostlo přes hlavu. Jestli chcete vidět dokument o pomalé jízdě do hlubin šílenství - Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's Island of Dr. Moreau je tu pro vás. 4/5 protože grafické zpracování dokumentu by mohlo býti lepší.(1.8.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace