Ben-Hur je epický příběh Ben-Hura (Jack Huston), potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma, jehož adoptivní bratr Messala, vysoce postavený příslušník římské armády, ho křivě obviní ze zrady. Jeho rodina včetně milované manželky skončí ve vězení a on sám je zbaven majetku a odsouzen k doživotním galejím. Po třech letech strávených na moři se Ben-Hur vrací do vlasti s jedinou myšlenkou - pomstít se Messalovi za všechna příkoří, které mu způsobil. Vyzve jej proto na souboj v závodech čtyřspřežím, aby dokázal, že pravda a vítězství stojí na jeho straně. (Forum Film CZ)

Morholt

Klasiku s Charltonem Hestonem sice uznávám jako výborný film, ale na druhou stranu jí nepovažuji za něco nedotknutelného, takže do nejnovější verze jsem šel bez předsudků. Ale to mi nebylo nic platné. Bekmambetov zabředl hned na začátku do bahna průměrnosti a postupem času se do něj potápěl víc a víc. Víceméně to bylo jen celkem slušně obsazené usoužené čekání na závěrečný vozatajský souboj. Ten sice nebyl vůbec špatný, ale zase se nejednalo o nic, co by člověka při dnešních možnostech vystřelilo z tenisek. 35% ()

malylada

Nechápu, proč někdo ve studiu odklepl projekt, který v 50 letech posbíral 11 Oscarů a dodnes působí monumentálně. Předem museli počítat, že terno se konat nebude. Film byl potíraný už od počátku a očekával jsem velkou bídu ve stylu příšerných Pompejí a nakonec to bylo nad očekávání. Hrdinové mi celkově sedli a ve filmu se spíše jedná o bratrské pouto, rivalitu, přátelství, než epický biblický příběh. Vůbec jsem neměl problém, že se film odlišuje od původního a hledá si svoji cestu. Co skřípe, tak je vzhledem k rozpočtu mizerný vzhled, triky a akční scény jsou opravdu na úrovní televizního filmu. Právě v tom bych čekal, že se film pokusí nahnat body a naopak ho sráží. Určitě to není zdaleka ústřel letní sezony. Mé hodnocení je shovívavé vzhledem k tomu, že jsem původní snímek viděl až den po této projekci.......6/10 ()

Lacike

Verziu z roku 1959 som videl raz, ale uplne ma uchvatila svojou myslienkou o tom aka je pomsta nezmyselna vec, comu sa venovala dalsiu hodinu potom, co hrdina dosiahol svoju pomstu. A aj ked nevyznavam ziadne nabozenstvo, tak mi vôbec nevadilo, ze to ponaucenie o pomste do velkej miery čerpá z biblie. Jedine, co po rokoch zastaralo, bola namorna bitka, ktora dnes uz pôsobi komicky. Skoro 60 rocny 4 hodinovy film by bol pre dnesneho mladeho divaka asi nestravitelny. Pre neho je urcena tato dynamicka verzia s vytunenou CGI vizualnou strankou. Dej ostal prakticky rovnaky bez väcsich zmien. Prekvapilo ma, ze ostala aj linia a zamyslenie sa nad zmyslom pomsty. Bohuzial prave tato linia je natolko skratena, ze funguje najmenej a po velkolepom finale so zavodom koni som sa modlil, nech uz je tu co najskôr koniec. Ostatne linie aj v skratkovitom podani funguju vdaka charizmatickej hlavne dvojke. Jack Huston ako Ben-Hur mi bol dokonca sympatickejsi ako Heston a väcsinu polôh zvladol uhrat bezchybne. Len ten zaverecny prerod nedokazal v tom rychlom tempe uhrat ani on. Toby Kebbell ako Messala funguje dokonale v zapornom mode a pokial je este za dobreho, tak uz vtedy cely cas cakate, kedy vytiahne dýku a bodne niekoho do chrbta. Z ostatnych hercov tu ma nejaky zmysluplny priestor uz len Freeman, ktory si znova strihol dobrosrdecneho mentora. Co sa tyka akcie, tak kto pozna original, tak vie, ze môze ocakavet len 2 akcne sceny. Namorna bitka na mori je perfektna a ako jedina trumfne original. Cely cas je prehladna, obsahuje mnoho dlhych zaberov bez strihu a celkovo pôsobi pôsobivo. Konsky zavod je taky kvalitny sucasny CGI standard. Obsahuje aj pôsobive vychytavky a na PG-13 rating je neskutocne krvavy. Ale pri porovnani s originalom, kde vsetko tocili natvrdo bez CGI, nema najmensiu sancu sa mu vyrovnat. Technicka stranka si ale zasluzi pochvalu. Takze vysledkom je film, ktory ma dynamicke tempo a ani na sekundu nenudi a obsahuje 2 kvalitne akcne sceny. Len ta hlavna myslienka nie je sprostredkovana prilis dobre a pôsobi ako nieco navyse. Kto nevidel staru verziu, tak mu novu odporucam a fajnšmekeri ostanu pri starej, ktora aj po rokoch stoji za to. 6/10. ()

corpsy

Sadli si bossovia štúdia Paramount, spolu z režisérom a scenáristami a povedali si na jednom z vychytralích mítingov, že epický román Lew Wallaceho treba predstaviť dnešnej zdegenerovanej generácii divákov? Pretože takto zjednodušiť a zľahčiť majstrovské dielo svetovej literatúry, je doslova hriech kresťanských rozmerov. Mysleli pri tom na skupinu inteligentných ľudí, ktorých takéto zhanobenie viac ako uráža? Mysleli si, že všetci navštevovatelia kín sú naozaj tak dementní, že potrebujú tak infantilne previesť jeden z najslávnejších príbehov na celuloid? Očakávali, že hlavnou skupinou sediacou v sále budú decká urobené cez fejsbúk, permanentne klikajúci po mobiloch, tabletoch a iných, zdravému mozgu škodiacich prístrojov? Omyl, omyl, omyl! Ani ,,majstrovský,, závod štvorzáprahov nenasvedčuje, že ide o kvalitný film. A pri tom Timur je dobrý akčný režisér. Zrovnať túto sekvenciu s verziami B.C. 1925 - 1959, vychádza táto polodigitálna rúbanica s hanbou a so sklopenými ušami. A to sme v 21. storočí, v období nekonečných trikových možností. Radšej obnovenú premiéru tých dvoch starších pánov, ako tohto nového ( bezvládneho ) steroidového mladíka. ()

SaNcHeZ_cz

Nový Ben Hur je přesně tím, co se od něj čekalo. Přímočará blockbusterová rutina, kterou ozvláštňuje jen vcelku slušný Jack Huston a pár slušných momentů s ním spojených. Nad rámec toho je to jen další v rámci možností stravitelný blockbuster, který vás nijak nenadchne ale ani vyloženě neurazí, prostě nudná výplňovka u které mohou davy chroupat popcorn do zbláznění, což je výsledek, který by jiné předělávky kultovních filmů braly všemi deseti. [50%] ()

ArsenalEagle

Předem bych rád řekl, že Oskarově rekordního Bena Hura z 59. roku jsem kdysi dávno spíš neviděl než viděl, proto mám tu výhodu, že mohu hodnotit tento celovečerák nezávisle na jeho starším já. Když byl BH v kinech, přemýšlel jsem, že bych si na něj zaskočil, ale nakonec se tak nestalo. Po 5 letech jsem na něj narazil znovu, a to jen a pouze kvůli Jacku Hustonovi, kterého jsem si naprosto zamiloval v Boardwalk Empire, jakožto neskutečného Richarda Harrowa. Zajímalo mě, jak Jack vypadá s celým obličejem a jestli má svůj typický chraplák i v reálu. A mile mě překvapil. Kebbell s Asbaekem jsou záporáci už podle ksichtu, Morgan Freeman ztvárňuje jednu ze svých moudrých a bohatých (ehm Bůh) rolí a na Nazanin se taky nekouká špatně, jen ta postava židovskýho Michaela Cery byla trochu krkolomná. Musím říct, že 2 hodiny utekly opravdu jak voda, příběhově bylo putování toho hodnýho židovskýho kluka poutavé, dokonce jsem mu i fandil. Výprava vypadá na dnešní dobu vážně dobře, bez hromady CGI se to bohužel neobejde, ale pokud chce někdo čistokrevnou reálii, pustí si 60 let starou verzi. Líbila se mi dynamičnost, celkem dlouhé akce a omezené množství nudné vaty, které se ovšem zcela nevyhneme. Možná si film dokonce zasloužil o nějakou tu minutu navíc a ještě přidat na povedené akci, jenž místy připomínala moji oblíbenou 300. Na závěr si ještě malinko zaspoileruju a zanadávám. Skoro do posledních minut jsem byl připravený dát poctivé 4 hvězdy, ale finální happyend mi zanechal jen odpornou pachuť v puse. Ani sám Ježíš Nazaretský by neodpustil takovýmu hovadu podobné činy, navíc bez špetky lítosti. Ahoj, zničil jsi mi posledních 5 let života, zničil jsi je celé mé rodině, pomohl jsi zlikvidovat Jeruzalém... ale jsi můj stepbro, všechno ti odpustíme a budeme šťastná rodinka... Fakt bych z toho konce blil, což je škoda, protože dobrý výsledný dojem zkazily 3 finální minuty. ()

Riddick77

Nic lépe nevystihuje nového Ben Hura jako výraz zbytečný. Bekmambetovův spektákl chce být moderní, chce být cool a chce přenést dynamiku jednadvacátého století do časů dávno minulých s nešťastným důrazem na efekt, nikoliv na obsah. Bekmambetov tak dobrovolně rezignuje na funkčnost a epičnost celého příběhu, protože svůj snímek zbavuje veškerého půvabu květnatého vyprávění o mezilidských vztazích, spiritualitě, morálce a lásce v mnoha podobách, čímž výjimečně bohatý příběh devalvuje na přímočarou a plochou akčně-dobrodružnou báchorku o pomstě a odpuštění, na níž drtivá většina diváků buď vůbec do kina nevyrazí, nebo po opuštění sálu ihned zapomene. A ani sympatické herecké obsazení, v čele s charismatickým Jackem Hustonem, a několik světlých okamžiků na tom nic nezmění. 3-4/10! Recenze zde. ()

kaylin

Za mě tenhle snímek kandiduje na jeden z nejzbytečnějších remaků, jaké kdy byly natočeny. Myslel jsem, že to budou dvě hodiny proto, aby zde pak byla naprosto neskutečná scéna čtyřspřeží, ale ukázalo se, že ani v tomhle směru nemůže být klasika překonána. Trochu zvláštní, ale je tomu tak. Zbytečný film. ()

JohnMiller

Neviem čo to bolo, neviem pre koho to bolo a nechápem na čo to bolo dobré natočiť znova... Rok 2016 sa vezie v znamení nepodarených remakeov. Keby som nemal slabosť pre obdobie Antiky, starého grécka a Ríma, nemilosrdne by som dal ODPAD! Ale uznávam, že sa na to pozerá dobre, vizuálna stránka je celkom pekná. To ostatné je však veľké nič! Herci,dej, atmosféra... Nič.. Akurát to malo jeden smiešny prvok... A to dredatý Morgan Freeman. ()

gegina31

Tak moc jsem se snažila vyhnout srovnáváí s původním Ben Hurem. Ale to fakt nejde. Že já jsem se na toho původního dívala dřív. Hrozně mi vadilo, že se nedrželi původního scénáře. Na začátku, útok na Římana. Už to mi připadalo mimo. V původním jeho sestra omylem shodila tašku ze střechy a tím pádem to bylo opravdu nevinné. V tomhle Juda ukrýval v domě povstalce a ten potom vystřelil šíp. A pak hrozně vykřikuje jak je nevinný. No tak to teda ani náhodou nebyl! Dále se v původním vrátil domů jako svobodný člověk, v tomhle se ukrýval pořád jako otrok. To úplně ztratilo to zadostiučinění, že ikdyž ho potkal takový osud, dokázal se z toho dostat... A musím říct, že i závod čtyřspřeží byl v originále více nervyrdrásající a žílytrhající. No a posledním hřebíkem do rakve byla závěrečná píseň. To si jako vypůjčili z nějakého romantického cajdáku Deniel Steel? Tím pádem dávám Staršímu Beníkovi ještě o hvězdu navíc. ()

AffectedFace

Sice jsem původní snímek neviděl a už jenom kvůli časové délce mne tak to trochu odradil, ale nový Ben-Hur není zas tak špatné "televizní" béčko. Ano přesně tak. Televizní... Ben-Hur se sice snaží tvářit jako velkofilm století, ale není tomu tak. Herecké obsazení vypadá jak ze Španělské telenovely, kterou právě vysílají na Prima Love. Ikonickou postavou filmu bude jedině Freeman, kterej mi tam taky až tak nesedl... Ale celkově je od tvůrců vidět snaha udělat kvalitní, ale zároveň z vlastní strany vytvořený remake starého snímku, který posbíral několik nominací. Nenáročně dobré béčko se solidním CGI zpracováním. Jenom Rating 15+ nechápu. 60% ()

FilmFan24

Ben-Hur je především o odpuštění a víře, která přináší zázraky. Kamenem nového zpracování pro popcornovou generaci diváků je akční roztřesená kamera absolutně se nehodící k historickému tématu...Střídání rychlých záběrů a velmi stručný konec, kde se všichni po prožitém utrpení šťastně obejmou zazdí veškeré emoce. ()

kinderman

Zajímalo by mě, kdy lidé zodpovědní za vznik tohoto filmu pochopili, že vůbec nefunguje. Bekmambetov by měl zůstat u filmů typu Wanted nebo Abraham Lincoln: Lovec upírů, snaha být seriózní je v jeho případě zcela marná. Wyler byl génius, měl v ruce silný scénář a z jeho tříapůlhodinového filmu (absolvoval jsem letos v kině) nenudí ani minuta. Bekmambetov mě uspával po první čtvrthodině. A když Oliver Wood snímá epický historický film, jako kdyby to bylo pokračování Jasona Bournea, je špatně úplně všechno. Přitom Hathawayův Maršál a Coenovic Opravdová kuráž dokazují, že na základě stejné knihy mohou vzniknout dva vynikající filmy. ()

M.i.k.e

původního Hura jsem do teď neviděl,takže mě Bakmambetovův remix zase nenaštval tolik.Vizuálně je sice fajn a třeba scéna na lodi,nebo finální souboj čtyřspřeží vypadají dobře,na druhou stranu je všechno zbytečně sráženo tím,že sám hlavní hrdina je v mnoha fázích filmu vyobrazen pouze jako standardní idiot (minimálně na mě tak působil).Vlastně skoro všem (s vyjímkou Freemana) chybí potřebná dávka charsimatu pro podobný druh filmu a ve výsledku to prostě nepůsobí dobře.Nebýt už zmiňovaného vizuálu,nejspíš bych sáhnul po dvou hvězdách...60% ()

Vyhy

Mé hodnocení není ovlivněno původním úspěšným filmem - jelikož jsem ho zatím neviděl. Neočekával jsem nic jiného než klasický historický blockbuster a ten jsem také dostal. Žel, skoro vše špatně. Dokáži přivřít oči nad jednoduchým příběhem, kde hlavní náplní je pomsta, dokáži přivřít také oči nad špatnou vizuální stránkou - měl jsem pocit, že se dívám na Tv film. Postavy mě ale nezaujaly natolik, abych mohl s nimi soucítit. Spousty hluchých míst, kde má mysl odplouvala jinam. Navíc rychlost příběhu velice škodila. ()

bourec

Epický vyprávění,trikově solidní,herečky krásný,příběh strhující.Úchylný hodnocení zdejších mrduců,který vždycky,když někdo vytvoří remake něčeho,co natočil v padesátejch letech nějakej bambula,je až do nebe volající.Já sem spokojenej,bavilo mě to.70%. ()

Juto

Väčšinou ide o adekvátne prerozprávanie, ale s chvíľami nešikovnosti, pri ktorých budete prevracať oči. Film má zle vykreslené postavy a chýba mu emocionálna sila originálu. Ale ani vizuálne efekty nie sú niečím výnimočné, čo je pre mňa prekvapením, pretože film natočil režisér Timur Bekmambetov. 4/10 ()

pakobylka

----- "Jsou to Římané ! Za správnou cenu tě nechají udělat cokoli." ----- Snímek se snaží uchopit prastarý příběh spíše ze střízlivého pohledu ateisty ... což se mu dosti překotně a jaksi nepatřičně vymkne z rukou až v cukrkandlovém závěru, který absolutně nekoresponduje s tím, co už bylo odvyprávěno - a poztrácenou hloubku zpátky do hry stejně nevrátí. Přitom se zápletka až do té doby vyvíjí vcelku uspokojivě - a viditelně si užívá drobné odchylky od předlohy, které ji dílem inovují a dílem zjednodušují ... a proti kterým nic zásadního nenamítám, i když na druhou stranu nejsou nikterak přínosné. Cestou milá zápletka jen tak mimochodem a jakoby nechtěně za sebou trousí neměnné pravdy, kterým na aktuálnosti neubralo ani naše hektické, prý pokrokové jedenadvacáté století. O to překvapivější je její kajícný a poněkud nešťastně uchopený návrat k původnímu vyznění příběhu, které mě nikdy přehnaně neuspokojovalo, neboť pokorným přijímáním osudu a bezpodmínečnou láskou ke všem bližním bez rozdílu zpravidla sobě ani nikomu jinému nepomůžete a cynický a bezohledný svět nezměníte, jen se mu zbytečně a kontraproduktivně vydáte napospas ... Umírněné 3* ... P.S.: 1) Vřele doporučuju stejnojmenné výpravné velkofilmy staršího data, a to z roků 1925 a 1959; 2) Finální závody v aréně jsou vyobrazeny s neskrývanou brutalitou. Nicméně na rozdíl od prapůvodní verze z roku 1925 tentokrát reální koníčci snad nedoznali úhony ... alespoň v to pevně věřím, neboť přístup filmařů k hercům a herečkám z říše zvířat od té doby přece jenom zaznamenal viditelný pokrok. Na druhou stranu ve vyprávění trochu postrádám hlubší vztah šejka Ilderima (a svým způsobem i Ben Hura) právě ke koním. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

22.12.2014

Chilského herce Pedra Pascala možná znáte jako prince Oberyna ze Hry o trůny. Tahle role mu přihrávala nejen nové fanoušky, ale také pozornost Hollywoodu, takže se v příštích letech začne objevovat i… (více)

Cinecittà – návrat ke slávě?

Cinecittà – návrat ke slávě?

30.11.2014