Ben Hur

Ben Hur

• Austrálie

• Nový Zéland

Historický / Dobrodružný / Akční / Drama

USA, 2016, 123 min (Alternativní: 114 min)

Předloha:

Naomi Shohan

Kostýmy:

Varvara Avdyushko

• SNCIS

Neviděl jsem originál, ovšem toto byl naprosto katastrofální. "Bože, odpusť jim, neb nevědí co činí." To bylo trefné! Předvídatelný příběh, křečovité dialogy, trapná režie, špatní herci - jeden Morgan Freeman, to nezachrání. "První v cíli, poslední v hrobě." Velké zklamání. - 10%.(22.4.2017)

• kaylin

Za mě tenhle snímek kandiduje na jeden z nejzbytečnějších remaků, jaké kdy byly natočeny. Myslel jsem, že to budou dvě hodiny proto, aby zde pak byla naprosto neskutečná scéna čtyřspřeží, ale ukázalo se, že ani v tomhle směru nemůže být klasika překonána. Trochu zvláštní, ale je tomu tak. Zbytečný film.(12.12.2016)

Ale jo. Historický film na jedno zkouknutí(24.8.2016)

• Darth Revan

Nejpříšernější remake z příšerných remakeů. Odpad.(25.8.2016)

• Vyhy

Mé hodnocení není ovlivněno původním úspěšným filmem - jelikož jsem ho zatím neviděl. Neočekával jsem nic jiného než klasický historický blockbuster a ten jsem také dostal. Žel, skoro vše špatně. Dokáži přivřít oči nad jednoduchým příběhem, kde hlavní náplní je pomsta, dokáži přivřít také oči nad špatnou vizuální stránkou - měl jsem pocit, že se dívám na Tv film. Postavy mě ale nezaujaly natolik, abych mohl s nimi soucítit. Spousty hluchých míst, kde má mysl odplouvala jinam. Navíc rychlost příběhu velice škodila.(5.12.2016)

• kinderman

Zajímalo by mě, kdy lidé zodpovědní za vznik tohoto filmu pochopili, že vůbec nefunguje. Bekmambetov by měl zůstat u filmů typu Wanted nebo Abraham Lincoln: Lovec upírů, snaha být seriózní je v jeho případě zcela marná. Wyler byl génius, měl v ruce silný scénář a z jeho tříapůlhodinového filmu (absolvoval jsem letos v kině) nenudí ani minuta. Bekmambetov mě uspával po první čtvrthodině. A když Oliver Wood snímá epický historický film, jako kdyby to bylo pokračování Jasona Bournea, je špatně úplně všechno. Přitom Hathawayův Maršál a Coenovic Opravdová kuráž dokazují, že na základě stejné knihy mohou vzniknout dva vynikající filmy.(28.8.2016)

Celý film není špatný. Herci jsou dobří (Toby Kebell je super) a rozhodně je skvěle natočen. Ale.............. řekněme tak, že mi prvních patnáct minut přišel Ben-Hur jako nafoukaný idiot. A tak by mi asi hlavní hrdina přijít neměl. Vůbec jsem nic necítil když se hlavním hrdinům něco stalo a hlavně............ ke konci se stane něco tak divného a to divné bych klidně nazval propagandou. Opravdu tenhle film celou dobu vypadá jako bojové drama a ke konci to zběhne k propagandě křesťanů. Proč?! No já nevím ale myslím, že producenti asi nemysleli na lidi jiné kultury kteří si na film zajdou. Já v boha nevěřím a prostě mi to přišlo jako WTF. Ale když na tenhle film půjdou židé nebo budhisté nedivil bych se kdyby odešli ještě před koncem filmu. Celou dobu jsem si říkal že tomuhle snímku dám 2 z pěti. Ale celá scéna závodu koňů je tak skvěle natočená že jsem musel dát o hvězdu víc. A upřímně pokud nějak tak vyznívá i původní film nechci ho asi v brzké době vidět. Tento film se tváří jako Gladiátor ale na Gladiátora nemá. A doufám, že Berkomolov konečně natočí Wanted 2. Je mu 55, talent má a je ze Sovětského svazu. Toho přece nejde nemilovat! Ben-Hur ale rozhodně není špatný film. Jenom by tomu prospěl jiný styl a delší délka (Vždyť původní film trval 212 minut!)(26.8.2016)

• mortak

Ben Hur je takové náboženské béčko, které ovšem bylo v roce 1959 natočeno v tak bombastickém měřítku, že si před ním Akademie sedla na zadnici a nastrkala mu jedenáct Oskarů. Nikdy to pro mě nebylo žádné veledílo, či dokonce umění, ale nutno uznat, že to byla slušná dobrodružná podívaná, která si hleděla Charltona Hestona a jeho cesty do arény, a vše ostatní bylo utlumeno. To Bekmambetov tlačí na pilu jak v náboženství, tak v politice, první půlhodina připomíná telenovely, námořní bitva je chaoticky sestříhána, a závěrečný happy end je opravdu over-over-over-top (zvedl se mi žaludek). Závod v aréně ujde, jen u té cimrmanovské strategie "prince Drsoně" bych si na výhru v reálu nevsadil. A tak zbývá béčko, které se sice dá přežít, ale jeho zbytečnost volá do nebes.(6.10.2018)

Na základě hodnocení zdejších uživatelů jsem očekával snůšku keců a děj jalový jako žena po padesátce. Naštěstí se nic z výše uvedeného nekonalo a já jako neznalec předlohy byl nadšen spádem dějové linky a relativně dobrým castingem. V závěru jsem místo urození slzy mrštil letroskopem o zeď. 75%(22.12.2016)

• LadyPupu

Tohle Timur a jeho parta nezvládli.(6.1.2017)

Nového Ben Hura jsem dal spíš tak ze zajímavosti. Na legendu nedám dopustit (ač si ji už tolik nepamatuji a po shlédnutí nové verze si musím Charltona Hestona rozhodně dát znovu), ale tuto verzi jsem si užil. Sice je začátek pro diváka poměrně složitý. Ta jména, ne moc okoukané nebo úplně nové tváře a pár minut jsem docela tápal. Ale od chvíle galejí film jede parádním tempem. Snad jen samotný závěr mě lehce rozčaroval, protože takový happyend se snad v žádné z předchozích verzí nekonal.(10.2.2017)

----- "Jsou to Římané ! Za správnou cenu tě nechají udělat cokoli." ----- Snímek se snaží uchopit prastarý příběh spíše ze střízlivého pohledu ateisty ... což se mu dosti překotně a jaksi nepatřičně vymkne z rukou až v cukrkandlovém závěru, který absolutně nekoresponduje s tím, co už bylo odvyprávěno - a poztrácenou hloubku zpátky do hry stejně nevrátí. Přitom se zápletka až do té doby vyvíjí vcelku uspokojivě - a viditelně si užívá drobné odchylky od předlohy, které ji dílem inovují a dílem zjednodušují ... a proti kterým nic zásadního nenamítám, i když na druhou stranu nejsou nikterak přínosné. Cestou milá zápletka jen tak mimochodem a jakoby nechtěně za sebou trousí neměnné pravdy, kterým na aktuálnosti neubralo ani naše hektické, prý pokrokové jedenadvacáté století. O to překvapivější je její kajícný a poněkud nešťastně uchopený návrat k původnímu vyznění příběhu, které mě nikdy přehnaně neuspokojovalo, neboť pokorným přijímáním osudu a bezpodmínečnou láskou ke všem bližním bez rozdílu zpravidla sobě ani nikomu jinému nepomůžete a cynický a bezohledný svět nezměníte, jen se mu zbytečně a kontraproduktivně vydáte napospas ... Umírněné 3* ... P.S.: 1) Vřele doporučuju stejnojmenné výpravné velkofilmy staršího data, a to z roků 1925 a 1959; 2) Finální závody v aréně jsou vyobrazeny s neskrývanou brutalitou. Nicméně na rozdíl od prapůvodní verze z roku 1925 tentokrát reální koníčci snad nedoznali úhony ... alespoň v to pevně věřím, neboť přístup filmařů k hercům a herečkám z říše zvířat od té doby přece jenom zaznamenal viditelný pokrok. Na druhou stranu ve vyprávění trochu postrádám hlubší vztah šejka Ilderima (a svým způsobem i Ben Hura) právě ke koním.(19.12.2018)

Epický vyprávění,trikově solidní,herečky krásný,příběh strhující.Úchylný hodnocení zdejších mrduců,který vždycky,když někdo vytvoří remake něčeho,co natočil v padesátejch letech nějakej bambula,je až do nebe volající.Já sem spokojenej,bavilo mě to.70%.(19.3.2017)

• dr.fish

Umučení Krista a Gladiátor v jednom? Tak to teda těžko realizovat. Pan režisér se taky nedokázal rozhodnout zda akci či evangelium a tak radši zůstal bezradný. Výsledkem je kostýmní lobotomie s dějem telenovely. Naprostá katastrofa. Tvůrcům se nepovedlo natočit slušně ani ten závod v cirku, takže jedinou sekvencí, která mne zaujala, byla námořní bitva v délce deset minut. A za ni dávám 20%.(31.12.2016)

• Mishqo

40% ... Jak môže niekto toto spraviť tak bezchybnej, emocionálne intenzívnej klasike akou Ben-Hur [1959] je? Takéto veci by nemali byť ani povolené. Žiaľ, nepredstaviteľné sa stalo skutočnosťou a verejnosť musela čeliť tomuto remaku. Neviem akože čo mám povedať - exteriéry boli krásne a akčné scény slušné, ale inak to nesiahalo originálu ani po členky, pretože ten nebol iba bohapustou jednorázovou popcornovou zábavkou, ale niečím oveľa epickejším a zmysluplnejším.(22.1.2017)

Sice jsem původní snímek neviděl a už jenom kvůli časové délce mne tak to trochu odradil, ale nový Ben-Hur není zas tak špatné "televizní" béčko. Ano přesně tak. Televizní... Ben-Hur se sice snaží tvářit jako velkofilm století, ale není tomu tak. Herecké obsazení vypadá jak ze Španělské telenovely, kterou právě vysílají na Prima Love. Ikonickou postavou filmu bude jedině Freeman, kterej mi tam taky až tak nesedl... Ale celkově je od tvůrců vidět snaha udělat kvalitní, ale zároveň z vlastní strany vytvořený remake starého snímku, který posbíral několik nominací. Nenáročně dobré béčko se solidním CGI zpracováním. Jenom Rating 15+ nechápu. 60%(25.3.2017)

• Sabrewulf

Na špatných filmech nebývá úplně nejhorší to, že nejsou dobré. Nejhorší je, když nejsou ani tak špatné, aby se člověk nad jejich blbostí bavil, nebo je měl jako guilty pleasure. Moje očekávání bylo, že když Timur, který má za sebou příšerné splácaniny jako jsou hlídky a Lincoln, přijde s další digitální splácaninou, která bude moc cool a moderní. Už po půl hodině mě udivilo, že ten film je na jeho poměry docela seriozní. To je ale tak všechno. Hnusně digitální voda při přepadení na moři a digitální závody čtyřspřežení jsou jediné akce ve filmu a nijak zvlášť zábavné (a to i negativním způsobem). Prostě film, který si už nikdy nepustím ani jako kulisu k počítači, protože je jednoduše nezábavný a zbytečný. Prázdné nic.(26.12.2018)

• Prometheus69

Ben Hnůj.. prostě bible... co dodat? O_o(31.1.2017)

• elanius

(17/2017) / V každom aspekte tomu niečo chýbalo, historický príbeh mohol ťažko prekvapiť a v remaku vyznel vyslovene ťažkopádne. Verím, že nadšenci si mohli z filmu niečo odniesť, pre väčšinu ale úmorný kus. (4/10)(11.2.2017)

Jako u všech remaku, neznám předlohu, nemá mě moc co překvapit, ani zklamat. Král vedlejších rolí Morgan Freeman je tu zajímavější než bratříčkovské popichování. Průměrná oddychovka na které jdou vidět peníze a dvě hodiny docela utečou.(7.9.2017)

• Johnny.ARN

Predfilmové prognózy neklamali. Ben-Hur je dvojhodinový blábol, určený ani sám neviem komu. Nezachraňujú to ani dve skvelé scény, ktoré to má. Dlhé kecavé pasáže, v závere absolútne nelogické konanie postáv, bez dobového feelingu a ukrutne dlhé. Ale tak čo iné sa dalo čakať od človeka, čo dal svetu zakrivenú dráhu guľky, povedzme si na rovinu. Na druhej strane, dej nieje úplne na zahodenie a ani CGI nebolo vyslovene odstrašujúce. Škoda len toho celkového výsledku. 2 z 5 ( Kino Dukla Svidník )(26.8.2016)