Ben Hur

Ben Hur

• Austrálie

• Nový Zéland

Historický / Dobrodružný / Akční / Drama

USA, 2016, 123 min (Alternativní: 114 min)

Předloha:

Naomi Shohan

Kostýmy:

Varvara Avdyushko

• SNCIS

Neviděl jsem originál, ovšem toto byl naprosto katastrofální. "Bože, odpusť jim, neb nevědí co činí." To bylo trefné! Předvídatelný příběh, křečovité dialogy, trapná režie, špatní herci - jeden Morgan Freeman, to nezachrání. "První v cíli, poslední v hrobě." Velké zklamání. - 10%.(22.4.2017)

• Kanalizato

Po dlouhe dobe mam opet chut dat zaporne hodnoceni, tentokrat alespon -2 hvezdy. Takovouhle stupiditu jsem opravdu necekal, ani od filmu teto ketegorie.(10.2.2017)

Jeden mladej srač, kterému pomohli .. střela z luku a celej život je jinak. Jsou tam souboje, láska, víra.. no tvl.. je tam i ježíš :) chtělo to lepší efekty, výpravu.. a mohl to bejt sakra trhák.. ale i tak to je příjemná podívaná. 70%(7.3.2017)

• waska

Bez napětí, bez atmosféry, i když dobře udělané, tak naprosto zbytečné.(9.3.2017)

• Juto

Čo to znamenalo to neviem veď režisér Timur Bekmambetov má správne oko, na tomto filme bolo najhoršie hlavne vizuálne efekty.To nechápem.(30.10.2017)

Porovnavat original z roku 1959 a tento remake je jednoducho nemozne,stara verzia bola velkolepe dielo,takze tomuto filmu z roku 2016 dam tri hviezdicky,ale s prizmurenim oci...:-)(11.4.2018)

• LukeSharp

Někdy dokáže samotný závěr udělat celý film. A někdy ho zase celý dojebat. Hádejte, který případ je tohle....(10.5.2018)

Film je to dobrý, pokud to člověk vidí jednou, je to fajn, ale tomuhle filmu prostě nejvíc chybí akce. Přitom momenty, kdy by se to mohlo slušně rozjet, tam jsou (například souboj Řeků a Římanů na moři), ale film se snaží spíše o nějakou výpravu a akce tu chybí.(7.1.2017)

• Pafnuc

Bože, taková kokotina.(8.1.2017)

Pompéznost vymizela, avšak akční stránka filmu je naopak překvapivě dobrá. Scény na Galejí se mi vryli do paměti. Chvílemi jsem uvažoval nad 4/5 avšak happy endy jsou ostudou každého filmu.(28.1.2017)

Kdybych pouze zakusil scénu galejníků při olympijské veslařské disciplině, věřil bych, že jde o jeden z nejlepších filmů současnosti. Leč film je plný i dialogů a osobních příběhů, které jdou plynule jak umírající křeček v kolovrátku a filmu neuvěřitelně škodí, jsou křečovité a nápadně odfláklé. Na stranu druhou věřím, že můj milovaný Berkmambetov nemohl natočit film podle svých představ, ano jeho otisk, jeho práce a epické záběry, to vše zde máme! Ale za režisérem musel stát houf kravaťáků s kufříkem dolarů, kteří, ví co je umění a co jak natočit a tak můžou do všeho kecat. Ano, to jsou ti, co za obrázek s nacákanou barvou všemi směry, nebo oranžový čtvereček dají i pět mega, protože to je umění...a proč si to myslím? Protože tato smečka psychopatů dnes řádí v každém odvětví od umění po industriální výrobu. Jediný kdo si nenechá kecat do práce a může si to dovolit je snad Cameron a Spielberg. Bekmambetov bude muset vypít ještě hooodně hořké kávy, než v Hollywůdu natočí svůj velkorzpočťák v opravdu vlastní režii. A já vám říkám, že to bude maso! Do té doby je nový Ben Hur zmrvená brzda Bekmambetova, který brzy šplápne na plyn....snad(30.1.2017)

• kacir

Timur si už asi v Hollywoode nezarežíruje..a ani by už nemal. Strašne slabé, originálu sa toto nerovná ani po sandále.. Toto nemalo vlastne ani vzniknúť, úplne zbytočné, celé zle.(5.4.2017)

He to příjemná a pohodová podívaná na kterou se dá koukat.(15.2.2018)

• pestak

Remaky takových legendárních filmů by se neměli točit.(25.8.2016)

první Hur kterýho sem viděl, originál ještě dostuduji, nicméně viděno v kině a příjemně převapilo... hlavně Ježíš(27.8.2016)

Moje hodnocení: 70%(3.9.2016)

Celkom zaujímavý snímok odohrávajúci sa na popredí biblického a miestami zázračného života Ježiša Krista, pričom život spasiteľa príbeh dvoch nevlastných rozhádaných bratov len zľahka lízne (čo považujem za veľkú devízu filmu). Filmu by veľmi prospelo skrátenie o cca 20 - 30 minút, aktuálna rozvláčnosť uberá na atraktivite pomerne slušne zvládnutého vizuálu ale aj celkom pozerateľného príbehu. Sranda je, že počas filmu som si viac krát povedal, že efekty a ich dynamika sú skutočne slušné...no pri absolútne našlapaných záverečných titulkoch, som zmenil názor - ten film mohol byť v CGI ešte o kus lepší (end titles rulezzz). V globále ale môžem povedať, že pomerne neznámy režisér (myslím, že chalan od tvorby klipov a tvorca Wanted či Lincolna ako zabijáka upírov) nakrútil celkom príjemnú historickú...rád by som napísal, že drámu, ale záverečný happy end uberá na kvalite filmu. Dramatický šat by tomuto snímku prospel a podľa mňa ho posunul o level vyššie.(4.9.2016)

• eSakk

100% cancer. Myslím , že do zítra umřu na zástavu srdce .(16.9.2016)

• amyth

Nudné, trapné, obtěžující, neustále se opakující ..... Hollywood chrlí jednu slátaninu za druhou stylem copy paste. Tato "nová adaptace" knihy Wallace je doslova urážející(23.9.2016)

• mira007

Při srovnání s legendou z padesátých let dávám jednu hvězdu, že je to takové barevnější, ale celkový dojem - zbytečný film o ničem.(2.12.2016)

Očakávania som mal nulové, pretože som nepočul žiadnu chválu. Napriek tomu mi na tom filme nič významné nevadilo. Film síce nie je nijako významný, ani nápaditý, ale nie je ani stratou času. Natočený je pekne a nevadila mi ani pomalšia prvá polovica, kde je vykreslený vzťah dvoch bratov. Dokonca by som si ho možno pozrel znova. Kto to ide pozerať s predsudkom že film je zlý, s podobným pocitom aj odíde. Ale ak do toho idete s čistou hlavou, je to vlastne príjemné prekvapenie. Poznámka nakoniec: Záverečné titulky takisto stoja za pozretie.(4.12.2016)