Les feux de la chandeleur

• Itálie

La divorziata

Hearth Fires

Francie / Itálie, 1972, 95 min

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1972 - Nominácia na 1. cenu(13.1.2013)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(9.9.2006)

• Pierre

Zvrácený příběh, přetažený za vlasy s prapodivnou psychologií postav. Vůbec jsem netušil, co má provedení filmu reflektovat. Místy jsem totiž vůbec nechápal co se děje, protože dění na obrazovce párkrát naprosto nekorespondovalo s předchozím děním. Na palici už je jen začátek a následný časovavý skok. Vypravění zkrátka nemá žádnou stavbu. Smutně je i to, že ani Anička s Rochefortem nedokázali zabránit tomu, že postavy nepůsobí zajímavě a já obecně jsem vůbec nevěděl, co si o nich mám myslet. A nepřišel jsem na to ani díky patosovitému závěru. Z filmu si tedy odnáším jen jednu otázku. Co tím chtěl básník říci? Nelíbilo se mi to, ale netřeba dávat nízké hodnocení šedým a distribuci ignorovaným filmům, které v této Republice vidělo tak maximálně 40 lidí. Takže zaokrohluji na dvě.(7.10.2017)

Skvělý film, s geniální Annie Girardotovou, o tom, co všechno se může stát, když si nevěří ani blízcí lidé.(21.7.2015)

• Martin741

Mam rad stare, neobjavene filmy - casto sa tam skryvaju klenoty. Tu ale pisat o filme je zbytocne. 20 %(19.9.2020)