Lost After Dark

Scénografie:

Peter Mihaichuk

Kostýmy:

Rosie Fex

Průměr po všech stránkách ALE za co musím, stejně jako i další zde, dát veliké plus je fakt, že v tomto snímku se absolutně nejede podle zavedené šablony kdo kdy zaklepe bačkorama. Takže jsem s potěšením sledoval, jak studentíci padají jeden po druhém ve velmi překvapivém pořadí. Jinak dům byl správně ponurý, Robert Patrick mě pobavil, ale bohužel kanibal sám o sobě moc strašidelně ani nebezpečně nevypadal - U nás v Děčíně u hlavního nádraží máme jemu podobných dvanáct do tuctu a klidně kolem nich po večerech chodíme...Takže v killerovi, kterému bych já osobně šel dát z lítosti dvacku na pivo, vidím asi největší kámen úrazu. Jinak ale slušné dílo na jedno zhlédnutí.(11.10.2015)

Mladé dievča so skvelým prospechom v škole sa rozhodne pridať medzi školských rebelov a tak ich pozve na rodinnú chatu. Uprostred lesa sa im ale pokazí vozidlo, a tak sa snažia nájsť pomoc. Nájdu opustený dom, do ktorého vstúpia, ale keď zistia, že dom patrí miestnej rodine kanibalov, je už príliš neskoro na útek. - Tomuto hororu musím ako prvú vec vytknúť úplne prvú scénu. Ak by dievča spadlo o pár cm ďalej a chytilo sa do pasti, bola by to scéna, ktorú by som si zapamätal na velmi dlhú dobu. Vraždy sú kreatívne, ale kazí ich kamera mimo záber. Ďalej je to už typický slasher, celkom znesitelné dievčatá a černoch s anténou na hlave. U vraha mi strašne chýbala nejaká maska, keďže jeho charakter nebol nijak rozvinutý. Old-schoolovo ladené moderné horory nemusím, ale tento sa dal celkom zniesť. Záver je slubný pre ďalšie pokračovanie, a ak by tvorcovia zapracovali na charaktere vraha, určite by som ho uvítal. + herec z From Dusk Till Dawn: The Series + herec z The Returned(19.8.2015)

Jak nesnášim všelijaký tupý vykosovačky a hlavně ty z minulé dekády, jako jsou nadhodnocený kokotiny typu Pátku 13. či nablblé noční můry, jejiž série jsou jen těžko pochopitelné a sledovatelné všeho všudy tři díly dohromady, o to víc mě tahle pocta žánru překvapila.Stylizace perfektní a překvapivá úmrtnost postav se musí ocenit.Jinak se režisér zuby nehty drží přesných standartů a žánrových klišé.Vraždy mohli bejt opět efektivnější, ale jak už sem psal, nečekal jsem nic a překvapilo mě to, stejně jako mě překvapuje, že starým žánrovkám vpálíte 5* i když jsou to kokotiny ntou a potom na 48% shodíte tuhle poctu žánru, která je natočená s umem i nadšením.55%.(14.9.2015)

• *CARNIFEX*

Skupinka teenagerov ukradne školský autobus, aby sa dopravila na chatu jednej zo študentiek. V odľahlej časti hôr chcú podniknúť súkromnú párty a tak sa poriadne bez dozoru dospelých odviazať. Smelé plány narúša nečakaný problém s odvozom, ktorý sa po niekoľkých kilometroch stáva nepojazdným. Keď už sa zdá, že z danej situácie niet východiska, partii mladých sa naskytá náhradný plán, zabaviť sa v neďalekom, na prvý pohľad opustenom dome. "Na prvý pohľad". Už som zrejme pristarý na sledovanie týchto primitívnych teenagerských slasherov, ktoré vďaka dialógom či konaniu osôb priam sršia stupiditou. Spracovanie formou 80' rokov bude sedieť len samotným milovníkom tohto obdobia. Ja osobne ním nie som, takže z môjho pohľadu bolo jediným plusom občasne, slušne spracované gore. Divák sa taktiež nedočká holých ceckov, čo je pre tento subžáner, v kombinácii s násilím, doslovne požadovaným prvkom. Na záver už len skonštatujem, že je neskutočne smutné, ako je milovník tohto žánru natoľko zmagorený, že nerozozná kvalitu od kvantity. Rok 2015 je za poslednú dekádu, z pohľadu hororu, jeden z NAJSLABŠÍCH, pričom momentálne absolútne niet do čoho "pichnúť" - 45%(24.8.2015)

Po delší době, celkem kvalitní Slasher s lookem 80. let. Kdyby mi to někdo pustil na VHS, tak vážně uvěřím, že se jedná o Horor z té doby. Proto atmosféra už od začátku velice solidní, máme tu partičku, která sčítá 8 lidí, takže je jasné, že o zábavu bude dobře postaráno. Čeho jsem se bál nejvíc bylo, že Gore bude většinou mimo záběr, ale naopak, téměř každá vraždička je vidět. Nejvíce potěší napíchnuté oko na střep a narvané vidle do blondýnky. Po nedávném Hororu Deeper, kde hrála Elise Gatien, jsem se těšil, jak si povede v Lost After Dark a docela mě překvapilo, kam zrovna ona, to tady až dotáhla :o) Samozřejmě nechybí nelogické uvažování všech zúčastněných, ale to by asi nebylo ono, kdyby každý utíkal co může, až domů. A nesmí se zapomenout na klasický, krásný klišé, kdy zabiják ví, kdy a kde má přesně být. Každopádně jsem se parádně bavil a tu čtyrečku, ač slabší, tak dám. (303. hodnocení, HD)(7.12.2019)