Lovec vrahů

• USA Homicide Hunter: Lt. Joe Kenda
Ukázka z filmu
USA, (2011–2019), 98 h 14 min (Minutáž: 42–44 min)

Josh Casaubon (vypravěč), Carl Marino, Joe Kenda, Robert Dane Goodwin, Alex Russo, Katie Carpenter, Jamall Rashaud McMillan, Shaquita Smith, Jason Weary (více)

Série(9) / Epizody(136)

Homicide Hunter je americká dokumentárna televízna séria sledujúca kariéru bývalého policajného detektíva Josepha Kendu z Colorado Springs ktorý za svoje pôsobenie v policajnom zbore úspešne vyriešil vyše 400 prípadov vrážd. V každej epizóde plukovník Kenda prerozpráva vyšetrovanie vraždy, na ktorej pracoval, od tiesňového hovoru na 911 až po rozuzlenie v prípade a dolapenie vraha. Prostredníctvom dôkazov a diskusií s vyšetrovateľmi i ďalšími zainteresovanými osobami, seriál vyzdvihuje Kendu s 92-percentnou úspešnosťou vyšetrovania vrážd ako vzorového detektíva. (luco323)

Ukázka z filmu

Hexa

Neviděla jsem všechny díly, nicméně ty, které jsem viděla, byly všechny zajímavé. Pořad je o to zajímavější, že jsou rekonstrukce provázené komentářem od detektiva Kendy, který sám všechny tyto případy řešil a vyřešil. Dokonce se je i snaha, aby herci byli co nejvíce podobní pravým účastníkům vraždy. Za mě jasná pětka :) ()

nascendi

Rád sledujem tento seriál. Zaujímavé je spojenie osobných výpovedí detektíva, samotných vrážd a postupu vyšetrovania. Ale k vyhľadaniu záznamu o seriáli, jeho ohodnoteniu a komentovaniu ma primäl až jeho prvý úspešne vyriešený, staršími kolegami považovaný za neriešiteľný, prípad. V ňom detektív z oddelenia krádeží, vysmievaný staršími kolegami ako "vysokoškolák" sa intuíciou, húževnatosťou a dôslednosťou dopracuje k úspechu. Prvému a zďaleka nie k poslednému. ()