Devátý život Louise Draxe

Deviaty život Louisa Draxa

• Irsko

Thriller

Kanada / Velká Británie / USA, 2016, 108 min

Spousta lidé by řekla "Ty voleeee, ten "Adža" točí teďka samý hovna, na to se nedá koukat. Kam se poděli, ty horory, který ani nebyly strašidelný a pro skutečný hororový fanoušky to byly úplná hovna?". Víte kam tím mířím? Horns je pro mě stále film, který byl až neuvěřitelně trhlý, ale já stále na ten film vzpomínám s neuvěřitelnou nostalgií a celkově jako na jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. Aja nám zde dokazuje, že režisér není člověk, co poslouchá příkazy scenáristů nebo producentů. Už jenom protože Horns i tento film psali jiní lidé a to samé platí v podstatě o produkci. A i přesto všechno bych řekl, že oba tyto filmy jsou na sebe nějak napojený. Ta charakteristická kamera je prostě pozná a jedno kdo za ní stojí. Prostě je stejná. Když jsem viděl, že Aja zase vydává film, zpozorněl jsem, a když už jsem jenom viděl ten název, žánrové rozložení a přibližný popis toho o čem bude příběh, věděl jsem, že tohle je zase film, co mě dostane. Problémem bylo, že jsem ho nestihl v kině a z nějakého důvodu jsem na něj zapomněl. A pak najednou po asi skoro neuvěřitelným půl roce se k tomu opět dostávám. A skoro přesně dva roky poté, co jsem poprvé a (bohužel zatím) naposledy viděl Horns. No a výsledek je vlastně stejný. Oba filmy mají stejně pokládaný příběh. Mají stejné zvláštní momenty, které si pohrávají se zvráceností. A to celé dává dohromady pro mě šokující a skvělou podívanou. Film jsem si mohl užít mnohem víc, ale to ne ani kvůli tomu, že by ten film natočili blbě, ale protože někdo nebyl schopen udělat korekci titulků. Z nějakého důvodu je tenhle film pro mě topovka. Neuvěřitelná podívaná, co si zaslouží vyzdvihnout. A hlavně se jedná o super herecké doplnění. Dornan nezklamal, ale alespoň jednou si tu košili prostě sundal. Doplňuje zde krásná Gadon, charismatický Paul, který nehraje tak moc jak bych chtěl, pan Platt, který to celé doplňuje, a také málo známá, ale sympatická a krásná Parker. Co víc si pomalu přát? Největší trhlinou ve filmu je to moje jistá averze vůči hlavní postavě samotné, jelikož na mě dělá dojem blbého a sobeckýho kida. I tak... tohle si ještě s láskou pustím několikrát.(18.3.2017)

Zvláštní film. Rozhodně to neni předvídatelný jak zdejší parta chytráků tvrdí, neni třeba si zde honit svoje ego. Film vás k závěrečný pointě směruje sám postupem času a až na konci se ohlídnete a řeknete si JOOO JASNÝ ačkoliv jste do tý doby věděli hovno. Můj hlavní problém je to že titulní postava tady má velmi málo prostoru a je skoro až nepodstatná, čekal jsem něco víc ve stylu Lovely Bones ale tohle téma je zde jen lehce naťuknutý v pár minutách. Většinu času je tak na scéně pan Šedivej Odstín kterej ovšem tak dobrej herec neni. Sympatická postava Olivera Platta je zde taky trochu nevyužitá. Aaron Paul zde ovšem má asi nejdojemnější scénu svojí kariéry a ten závěr je opravdu na slzičku. Celej film vlastně moc šťastně nevyzní, pokud se na to ale koukáte pohledem dospělýho člověka. Možná že právě to byl záměr.(26.1.2017)

Jo - je to v podstatě předělané Pevné pouto... Ano, Dornan není srovna Shakespearovský herec... A ten "šokují zvrat" jsem odhalil už cca v půlce filmu. Navíc to na mě působilo tak, že Aja se celou dobu natáčení vlastně nedokázal rozhodnout, jaký žánr vlastně chce točit. Přesto přese všechno se mi 9.život líbil a nenudil jsem se ani na minutu i přes tu předvídatelnost. Kvůli atmosféře a hravosti jsem odpustil i pár nelogičností (zdejší policie by nevyšetřila ani krádež pastelek ve školce - natož vraždu) a užíval si tenhle mysteriozní mišmaš až do konce.(27.10.2016)

• Arsenal83

Naozaj film bez šťavy, kde sa tej thrillerovej zložky odhalenej na konci možno publikum ani nedočká. Prestane to totiž dovtedy pozerať, dej sa dosť vlečie. Hlavnou myšlienkou je asi tvrdenie, že aj za krásou sa môže skrývať zlo. Sľubované prekvapenie na konci je však dosť predvídateľné. Na Sarah Gadon sa dobre pozerá, ale spolu s Dornanom jej to až tak nejde, nefunguje to.(10.4.2017)

60% - komentář 20ti slovy: Thriller? Spíš mysteriózní, protože člověk dlouho neví co se vlastně řeší a kam to směřuje. Nakonec ale ucházející s překvapujícím koncem.(10.5.2017)

Hmm...predvídateľné, miestami nelogické, no predsa pre mňa niečim zaujímavé. Louis je tak pútavo zvláštne decko, to ma dosť bavilo. Jamie je kus chlapa, no herecky mi to z jeho strany prišlo stráášne slabučké.(15.2.2017)

Zajímavý mix psychologického thrilleru a fantasy.(15.2.2017)

The 9th Life of Louis Drax ako by som len tento film zhodnotila...Neponúkol nič prevratné, skôr to miestami vyzeralo na fantasy. Ale musím uznať, že herecké obsadenie sa s prázdnotou deja popasoval úctyhodne. Herečka Sarah Gadon, celkom prekvapila v dobrom slovazmysle. Chválim postavu Louise, pretože sa mi páčil jeho podzrezaný jazyk. Nakoniec charizmatický Jamie Dornan ten zachránil situáciu a vďaka nemu má film od mňa 3*(8.3.2017)

Aju je na tyhle filmy škoda na druhou stranu se nejedná o špatný film. Když se nad tím člověk zamyslí pointu zjistí cca po půlhodině (3 postavy jedna je v komatu druhá nezvěstná, která zbývá). Doladit nedostatky (policie například vůbec nevyslechne matku a ani ji nepodezírá od začátku je jako podezřelý otec každý chlap je hajzl a násilník, ale na to, aby jí udělaly děcka jí dobří byli jedna osoba je v jeskyni 2 týdny a nedělá pro svoji záchranu nic jen si tam chcípá). Knihu jsem nečetl Alternativy: http://www.csfd.cz/film/360075-zlo-nikdy-nespi/komentare/ http://www.csfd.cz/film/230524-pevne-pouto/komentare/(22.10.2016)

..pokus o všetko v jednom ale má to takú svoju mágiu ktorá mi sadla.(18.2.2017)

• Shanen29

Zvláštní Ajovo zabřednutí v jiných vodách,ale pomalu si pod sebou řeže větev.(15.5.2017)

1 2 následující >>