poster

Truth

 • Slovensko

  Pravda

Životopisný / Drama

USA, 2015, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ****

  Drama o kontroverzi s vojenskou službou bývalého prezidenta a předně pak o tom, jak tenký led dokáže být investigativní novinařina v US v rámci věhlasných 60 MINUTES. Není to lehká látka, ale je to slušně podnětný a navíc jsem si celkem dobře připomněl opodstatněnou piplačku se zdroji během psaní akademických prací :) Doteď jsem Blanchettovou nemusel, ale tady se mi líbila, Redford má moc pěknou roli, jo... zajímavá podívaná.(9.4.2016)

 • castor
  ***

  Politika. V Americe je prostě někde jinde. Robert Redford se k ní rád vrací (kupříkladu Hrdinové a zbabělci) a anti-bushovci mu při tom zřejmě zatleskají. Okatě tehdy diváka tlačil na svou stranu barikády a tady to není jiné. Je možná fajn, že se leccos nebojí pojmenovat, ale obávám se, že určití lidé si stejně popel na hlavu nenasypou. Politické téma je vždycky s otazníkem. Pro Středoevropana není tohle konkrétní úplně silné a atraktivní, nicméně látka je podaná poměrně přehledně a zajímavě. Jen jí občas schází dynamika a možná i ostřejší nůžky střihače. Leccos nahoru tahají nejen oscaroví herci v ústředních rolích, velmi slušní jsou i ti, jejichž role nejsou až tak velké. I tak jednou bohatě stačilo!!(11.3.2016)

 • Davies182
  ****

  Wow. Až začne Redford moderovat večerní zprávy, nevynechám ani jednu relaci! Jestli je Spotlight kvalitami vážně ještě o třídu výš než tahle o život sprintující konverzačka z prostředí investigativní dokumentařiny, tak za pár týdnů, až jej uvidím, sním svůj klobouk. Hádám, že oscarové drama bude rozhodně méně učesané a ne tak přehnaně melodramatické, ale stejně: Blanchett a její tým mi vzali dech. Dvě napínavé hodiny o tom, zdali je George W. Bush posera anebo jen někdo neumí dělat seriózní zpravodajství.(5.3.2016)

 • kaylin
  ****

  Robert Redford je tak skvělý herec, že prostě jen hltáte každou vteřinu, kdy je na plátně. Není zde tolik, jak byste si přáli, ale Cate Blanchett mě překvapila neskutečně civilním a přesto procítěným výkonem, který mě bavil. Ona na sebe strhává pozornost a dává tak vyniknout příběhu jedné ženy, která se jen snažila odhalit něco, o čem si myslela, že je pravda. Svět se za to odmění, to je jasné.(22.1.2016)

 • Pedross800
  *****

  "PTÁT SE, TO JE DŮLEŽITÉ. NĚKTEŘÍ ŘEKNOU, ŽE NA TOM NEZÁLEŽÍ. ALE PŘESTANEŠ POKLÁDAT OTÁZKY, PAK AMERIČANÉ PROHRAJÍ." Naštěstí Američané ať už si o nich myslí zbytek světa co chce ty otázky pokládají neustále, čehož důkazem je i tento skvělý film. Po Oscarovém Spotlightu další investigativní pátrání, tentokrát do dob mládí exprezidenta Bushe. Pro Američany ožehavé téma a když se odehrávalo těsně před volbami v roce 2004, o drama je postaráno. Překvapivě přiznávám, že se mně to líbilo ještě víc, než zmiňovaný Spotlight, mělo to větší grády a náboj a hlavně to byla skvělá ukázka toho, na jak tenkém ledě se investigativní novináři pohybují a na jak mnoha věcech záleží. Zcela mě to, zda byl George W. Bush poseroutka vyhýbající se vojenské službě, či někdo neumí udělat precizní reportáž pohltilo a Cate Blanchett podala vynikající výkon. Cítil jsem všechny ty emoce, od euforie k zmaru, kterými skutečná Mary Mapes musela taky procházet no a Redford, to už je specialista na podobný druh filmů. Takže zbývá dodat jediné.....Courage a F.E.A.(18.7.2016)

 • - Chyba ve filmu: Ve scéně po natočení rozhovoru s plk. Burkettem (Stacy Keach) na kameru sedí plk. Charles (Dennis Quaid) a Mary Mapes (Cate Blanchett) na gauči. Plk. předává Mary balíček chipsů, který je natočen zadní stranou, avšak v dalším záběru z jiné kamery je natočen přední stranou. (M1k3k)

 • - Film se točil v Austrálii na žádost herečky Cate Blanchett (Mary Mapes), aby mohla být při natáčení nablízku své rodině. (Dio_Padre)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace