Na tak dlouhý film to odsejpalo celkem rychle. Takže to je hlavní plus. Zajímavý příběh a připomínka toho, jaká byla Amerika rasistická země. Samozřejmě Německu v tomhle nešahala ani po kotníky. Ale tenkrát ještě nemohli vědět jak je Německo k lidem kruté a stejně se snažili bojkotovat účast na Olympiádě, ač se sami chovali k černochům jako největšímu póvlu. Nehledě na to, že nedokázali ocenit takovou osobnost, jakou byl Jesse Owens.(27.5.2016)

Kanadský název je trochu přesnější, protože zde jde více méně i o tu politiku. .. Ale rozhodně dobrá podívaná o něčem, co je dobré znát. .... HODNOCENÍ: 75% (4*)(4.8.2016)

Sportovni zanry natocene podle skutecnych udalosti si snad temer vzdy udrzi latku pomerne vysoko. Ne jinak je tomu i v tomto filmu. Pravda, bez nekterych scen a dialogu bych se obesel, jako celek to ve finale ale funguje. Zajimave herecke obsazeni. Ctvrtou hvezdicku pridavam za postavu Leni Riefenstahl a vyobrazeni olympijskeho Berlina.(4.9.2016)

Líbí se mi americká schopnost reflexe vlastní temné historie. Symptomatický konec (Owens přichází na vlastní oslavu vchodem pro služebnictvo) odráží dobové poměry lépe, než mnoho slov.(24.4.2017)

Jesse by si zasloužil víc, než jen tohle.(9.11.2016)

Německo si řeklo, že byli pěkný svině v té době. Kanada si řekla, že USA je takovou sviní po celou svou existenci, akorát to tolik nevyřvává. Tak se rozhodli natočit film o Jessem Owensovi. Černoch, který se doma v USA setkává na každém rohu s rasismem a přijede do země, kde může bydlet i obědvat společně s ostatními (i bělochy). Jenže ne všechno je takové, jak se na první pohled zdá. Protože, i když by Olympiáda, měla být jenom o sportu, tenhle rok to muselo být jinak. Tentokrát to nebylo jenom o závodění. Bohužel, zatímco v Německu už koncentráky nestaví a v USA nemusí černoši sedět v autobuse na zadních sedadlech, příliš se toho za těch 80 let nezměnilo. Alespoň ne v myšlení lidí.(17.8.2016)

Tohle se pěkně povedlo. Má to atmosféru, o něco tam jde. I když je to samé klišé, s klidem se necháte dojmout, bez výčitek svědomí, možná se tomu i trochu divíte, jak snadno to šlo. Nacistický Berlín se vydařil, stadion byl působivý. Pěkný sportovní film s morálním poselstvím. 80%(22.12.2016)

Měl sem obavy,vlastně sem ani nechtěl koukat,ale to by nesměl točit Stephen Hopkins,bylo to naprosto v pohodě.70%.(23.1.2017)

"Race" je rozhodne zaujímavým filmovým počinom. Myslím si, že v rámci histórie to podáva veľmi zaujímavú tému a rozhodne tu sú aj skvelé momenty, ktoré stoja za to. Stephan James je v role J.C.-ho skvelý a rovnako skvelý je podľa mňa aj Jason Sudeikis. Myslím, že zo súčasných hercov, ktorí vyšli v podstate z americkej komédie patrí medzi vtipných, no súčasne aj talentovaných ľudí. Je tu aj dosť historických postáv, ktoré sa mi páčia a film je rozhodne dostatočne pútavý na to, aby nás celý čas udržal. Mám ale trošku pocit, že je to skôr druhá polovica filmu, ktorú chceme reálne vidieť a film sa nezaobíde bez niektorých amerických klišé v prvej časti. A myslím si, že film by bol lepší, keby to urobili v prvej hodinke trošku viac realistickejšie bez amerických prifarbovaní. Keď sa ale dostaneme na olympiádu, vtedy sa dočkáme všetkého čo sme chceli vidieť. A je to veľmi dobre zvládnuté. Myslím si, že fanúšikovia životopisných aj športových a historických filmov si prídu na svoje. "Race" podľa mňa stojí za to vidieť. Takže osobne môžem za seba povedať, čeknite si ho. Hodnotenie: B+(30.5.2016)

Film "Barva vítězství" má rozhodně silné téma, ale bohužel postrádá velký balík peněz, který by z toho vytěžil velkofilm.. Aktuální ztvárnění je dobré, ale věřím, že mohlo být daleko lepší.. Silnou dvojku ústřední dvojku Stephana Jamese a Jasona Sudeikise jsem si užívala, ale některé vedlejší role nemohly být obsazeny hůř (např. naprosto šílený Goebbels).. Hodně mi také vadilo, že postavy byly příliš černobílé, žádná šedá hladina charakterů se moc nekonala.. Riefenstahlová byla napsána tak kladně, že celou úroveň filmu pomalu degraduje.. Celkově zážitek příjemný, jen hodně doslazený.. Německo-kanadská snaha o typické americké sportovní drama se vydařila :-D(21.2.2017)

Vcelku povedené životopisné drama o nejslavnějším běžci 20. století. Jesse Owens zde přitom dostal opravdu kvalitní áčkovou péči. A to nejen daná postava, ale i doba v níž Jesse sportoval a soutěžil. Zvláště slavná nacistická olympiáda v roce 1936 je zde vykreslena až epicky (což údajně i byla), nicméně samotný příběh zůstává díky Bohu maximálně komorní. Tedy, sledujeme Jesseho sportování, dilemata a peripetie s nimiž se na každém rohu střetává. A podané je to naštěstí natolik záživně, že to nejen rychle uteče, ale i to baví. A toho si moc cením. Pokud máte rádi toto téma a dobu, doporučuji zhlédnout snímek: Die Dasslers - Rivalové: souboj o tenisky, který se natáčel z velké části i u nás a okrajově se i Jesseho Owense týká. A to skrze bratry Dasslerovi, kteří poskytli slavnému černošskému sportovci vlastní boty. 75%(1.12.2017)

Příběh nepříliš známého amerického hrdiny, který nakopal zadek Hitlerovi ještě před druhou světovou válkou, je rozhodně zajímavou podívanou, která srovnává americké a nacistické předsudky vůči "nižším" rasám. Samozřejmě se jedná o klasický biografický film, kde můžete sledovat typické scény, kdy hrdina odmítá jít kupředu či bojuje s obyčejnými problémy života. Když to celé však zabalíte do třicátých let, vznikne z toho pěkná podívaná, která člověku ukáže, že Olympiáda nemusí být jenom o soupeření mezi národy, ale také vzájemném přátelství mezi sportovci z různých zemí. 80%(22.4.2018)

Na prvý pohľad obyčajný športový film o mimoriadne úspešnom bežcovi menom Jesse Owens (4 zlaté z jednej Olympiády sa veru nepodaria len tak hocikomu). Oveľa viac ma však na tom celom bavila nie športová stránka filmu, ale skôr to celé politické pozadie a kontrast nastupujúceho nacizmu v Nemecku na jednej strane a americkej segregačnej politike na strane druhej. Jedno horšie ako druhé! Športová stránka filmu ma zas až toľko nenadchla (to bol bežný priemer), ale to ostatné povýšilo tento film nad hranice priemeru. No a Jason Sudeikis ma v roli trénera celkom prekvapil, keďže doteraz ho bol vidieť zväčša v komediálnych filmoch. Drama mu tiež celkom sadla!(8.6.2016)

Vesměs pěkný film, trošku mi to přišlo s tím fašounskem přehnaný, ale budiž, zpracování filmu poněkud netradiční. Dost ponurá hudba. Sportovní filmy mě převážně baví, tento se řadí k lepším, založeno na skutečné události, trošku přibarveno, ale jinak film zaujal. Hlavní hrdina mi přišel mírně neosobní, moc mi v té roli neseděl, proto 4*.(21.8.2017)

75% ... Neísť na OH v Berlíne 1936 ako vyjadrenie nesúhlasu s Hitlerovou rasovou politikou alebo ísť a poriadne ho vyškoliť. Aj toto je príbeh afroameričana Jesseho Owensa - 4-násobného zlatého olympijského víťaza. Miestami to bolo typicky americky sentimentálne, ale odkaz je jasný. No a ten paradox, že po úspešných OH sa vracia naspäť domov, len aby bol opäť súčasťou segregovanej spoločnosti. Absurdné!(31.10.2017)

Víceméně průměrný semi-biografický snímek o jednom nadprůměrném atletovi. Používám předponu semi-, protože film se dopouští několika zcela očividných historických nepřesností, včetně nepovedených skoků obou dálkařů! Proč? Vždyť to nedává smysl! Vždyť velká část zápletky se točila právě okolo Leni Riefenstahl a jejího natáčení olympijských her. Vždyť jsou z toho záznamy! Ta tzv. básnická licence by mi snad ani nevadila, kdyby sloužila nějakému lepšímu účelu. Zde však nebyla k ničemu jinému, než k oživení děje. Tvůrci zkrátka neměli důvěru v to, že budou schopni odvyprávět příběh stejně tak zajímavě, jak zajímavá byla skutečnost, a proto sahají po laciných a předvídatelných momentech. Rozhodně je to drama koukatelné, a pro lidi, kteří Owensův příběh neznají, snad i poučné, jinak ale dost podstatně postrádá opravdovou závážnost, kterou by mohlo dát příběhu šťávu.(13.5.2017)

Film tak čierny, že vám ukradne peňaženku. Dá sa z neho vyextrahovať veľa zaujímavých informácií o živote tohto slávneho bežca. Technológia išla taktiež dopredu a od Hindenburga až po štadión všetko vyzerá skvelo. Taktiež skvelo dobre zachytená atmosféra a ukázané fragmenty života, o ktorých sa veľa nevie. Škoda len tej nadmernej černoty. 3 z 5(22.12.2016)

Natahané to bylo minimálně o půl hodiny a především kecy o rodinných problémech Jesse Owense mě dost nudily, ale na druhou stranu to má obrovský historický, politický a morální přesah, takže nakonec spokojenost. A samozřejmě mě nikdy nepřestane bavit, když někdo něco překazí náckům. 70%(4.3.2018)

Konečne film aj o jednom z najväčších atlétov, ktorý sa snaží objektívne popísať všetky stránky danej doby. Akurát je škoda, že film sa viac zaoberal politikou ako športovou stránkou. A je vidno, že MOV bol skorumpovaný už aj vtedy pred 80 rokmi.(24.5.2016)

"VÍTE TAM NA TRATI, JSTE VOLNÍ. JAK ZAZNÍ VÝSTŘEL, NIC MĚ NEMŮŽE ZASTAVIT. ŽÁDNÁ BARVA, PENÍZE, STRACH ANI NENÁVIST. TAM NEJSOU ČERNÍ NEBO BÍLÍ. JEN RYCHLÍ, NEBO POMALÍ. NA TĚCH DESET VTEŘIN JSTE NAPROSTO VOLNÍ." Výborná pocta jednomu velkému atletu, který aby se prosadil musel dokázat mnohem víc, než jen to, že mu to sakra rychle běhá, protože osud tomu chtěl, že se zrodil do opravdu zvláštní doby. A tak jsme svědky mnoha absurdních momentů, jako třeba toho, kdy jsou černošští atleti v šoku z toho, že na Olympiádě v Berlíně nejsou separátní pokoje pro černé a bílé....a to je na tom filmu to nejlepší. To celkové vyznění a srovnání tehdejších Spojených států s nacistickým Německem dělá z tohoto filmu něco mnohem víc, než jen další z řady životopisných sportovních příběhů. Je to skvělá sonda do tehdejší doby a taky je to sakra dobrá upomínka na to, abych si už konečně stáhnul Olympii. Protože vidět pravého Jessieho a jeho fenomenální vítězství "naživo" za to určitě stojí.(18.7.2016)

Ju..(15.2.2017)