Komentáře uživatelů k filmu (134)

 • gegina31
  *****

  Na tak dlouhý film to odsejpalo celkem rychle. Takže to je hlavní plus. Zajímavý příběh a připomínka toho, jaká byla Amerika rasistická země. Samozřejmě Německu v tomhle nešahala ani po kotníky. Ale tenkrát ještě nemohli vědět jak je Německo k lidem kruté a stejně se snažili bojkotovat účast na Olympiádě, ač se sami chovali k černochům jako největšímu póvlu. Nehledě na to, že nedokázali ocenit takovou osobnost, jakou byl Jesse Owens.(27.5.2016)

 • kaylin
  *****

  Netuším, jestli to bylo záměrem filmu, ale podařilo se mu ukázat kazy všech stran, takže tak nějak cítíte, že v těch dějinách není nikdo dokonalý a není nikdo naprostý hajzl. Snad až na Goebbelse. Každý má svoje chyby, ale přece jen tu něco krásně vyniká. Sportovní duch, přátelství a naděje. Nemůžu jinak, tenhle film mě dostal. A přiznám se, že s Leni bych se chtěl setkat.(20.5.2016)

 • Wiikii
  ****

  Kanadský název je trochu přesnější, protože zde jde více méně i o tu politiku. .. Ale rozhodně dobrá podívaná o něčem, co je dobré znát. .... HODNOCENÍ: 75% (4*)(4.8.2016)

 • slunicko2
  ***

  Líbí se mi americká schopnost reflexe vlastní temné historie. Symptomatický konec (Owens přichází na vlastní oslavu vchodem pro služebnictvo) odráží dobové poměry lépe, než mnoho slov.(24.4.2017)

 • Kolikokoli
  ****

  Německo si řeklo, že byli pěkný svině v té době. Kanada si řekla, že USA je takovou sviní po celou svou existenci, akorát to tolik nevyřvává. Tak se rozhodli natočit film o Jessem Owensovi. Černoch, který se doma v USA setkává na každém rohu s rasismem a přijede do země, kde může bydlet i obědvat společně s ostatními (i bělochy). Jenže ne všechno je takové, jak se na první pohled zdá. Protože, i když by Olympiáda, měla být jenom o sportu, tenhle rok to muselo být jinak. Tentokrát to nebylo jenom o závodění. Bohužel, zatímco v Německu už koncentráky nestaví a v USA nemusí černoši sedět v autobuse na zadních sedadlech, příliš se toho za těch 80 let nezměnilo. Alespoň ne v myšlení lidí.(17.8.2016)

 • viperDavid
  ***

  Jesse by si zasloužil víc, než jen tohle.(9.11.2016)

 • dr.fish
  ****

  Tohle se pěkně povedlo. Má to atmosféru, o něco tam jde. I když je to samé klišé, s klidem se necháte dojmout, bez výčitek svědomí, možná se tomu i trochu divíte, jak snadno to šlo. Nacistický Berlín se vydařil, stadion byl působivý. Pěkný sportovní film s morálním poselstvím. 80%(22.12.2016)

 • bourec
  ****

  Měl sem obavy,vlastně sem ani nechtěl koukat,ale to by nesměl točit Stephen Hopkins,bylo to naprosto v pohodě.70%.(23.1.2017)

 • Nach
  ****

  Vcelku povedené životopisné drama o nejslavnějším běžci 20. století. Jesse Owens zde přitom dostal opravdu kvalitní áčkovou péči. A to nejen daná postava, ale i doba v níž Jesse sportoval a soutěžil. Zvláště slavná nacistická olympiáda v roce 1936 je zde vykreslena až epicky (což údajně i byla), nicméně samotný příběh zůstává díky Bohu maximálně komorní. Tedy, sledujeme Jesseho sportování, dilemata a peripetie s nimiž se na každém rohu střetává. A podané je to naštěstí natolik záživně, že to nejen rychle uteče, ale i to baví. A toho si moc cením. Pokud máte rádi toto téma a dobu, doporučuji zhlédnout snímek: Die Dasslers - Rivalové: souboj o tenisky, který se natáčel z velké části i u nás a okrajově se i Jesseho Owense týká. A to skrze bratry Dasslerovi, kteří poskytli slavnému černošskému sportovci vlastní boty. 75%(1.12.2017)

 • T-pack
  ***

  Víceméně průměrný semi-biografický snímek o jednom nadprůměrném atletovi. Používám předponu semi-, protože film se dopouští několika zcela očividných historických nepřesností, včetně nepovedených skoků obou dálkařů! Proč? Vždyť to nedává smysl! Vždyť velká část zápletky se točila právě okolo Leni Riefenstahl a jejího natáčení olympijských her. Vždyť jsou z toho záznamy! Ta tzv. básnická licence by mi snad ani nevadila, kdyby sloužila nějakému lepšímu účelu. Zde však nebyla k ničemu jinému, než k oživení děje. Tvůrci zkrátka neměli důvěru v to, že budou schopni odvyprávět příběh stejně tak zajímavě, jak zajímavá byla skutečnost, a proto sahají po laciných a předvídatelných momentech. Rozhodně je to drama koukatelné, a pro lidi, kteří Owensův příběh neznají, snad i poučné, jinak ale dost podstatně postrádá opravdovou závážnost, kterou by mohlo dát příběhu šťávu.(13.5.2017)

 • ProNotor
  ****

  Vesměs pěkný film, trošku mi to přišlo s tím fašounskem přehnaný, ale budiž, zpracování filmu poněkud netradiční. Dost ponurá hudba. Sportovní filmy mě převážně baví, tento se řadí k lepším, založeno na skutečné události, trošku přibarveno, ale jinak film zaujal. Hlavní hrdina mi přišel mírně neosobní, moc mi v té roli neseděl, proto 4*.(21.8.2017)

 • Mishqo
  ****

  75% ... Neísť na OH v Berlíne 1936 ako vyjadrenie nesúhlasu s Hitlerovou rasovou politikou alebo ísť a poriadne ho vyškoliť. Aj toto je príbeh afroameričana Jesseho Owensa - 4-násobného zlatého olympijského víťaza. Miestami to bolo typicky americky sentimentálne, ale odkaz je jasný. No a ten paradox, že po úspešných OH sa vracia naspäť domov, len aby bol opäť súčasťou segregovanej spoločnosti. Absurdné!(31.10.2017)

 • silentname
  ****

  "Race" je rozhodne zaujímavým filmovým počinom. Myslím si, že v rámci histórie to podáva veľmi zaujímavú tému a rozhodne tu sú aj skvelé momenty, ktoré stoja za to. Stephan James je v role J.C.-ho skvelý a rovnako skvelý je podľa mňa aj Jason Sudeikis. Myslím, že zo súčasných hercov, ktorí vyšli v podstate z americkej komédie patrí medzi vtipných, no súčasne aj talentovaných ľudí. Je tu aj dosť historických postáv, ktoré sa mi páčia a film je rozhodne dostatočne pútavý na to, aby nás celý čas udržal. Mám ale trošku pocit, že je to skôr druhá polovica filmu, ktorú chceme reálne vidieť a film sa nezaobíde bez niektorých amerických klišé v prvej časti. A myslím si, že film by bol lepší, keby to urobili v prvej hodinke trošku viac realistickejšie bez amerických prifarbovaní. Keď sa ale dostaneme na olympiádu, vtedy sa dočkáme všetkého čo sme chceli vidieť. A je to veľmi dobre zvládnuté. Myslím si, že fanúšikovia životopisných aj športových a historických filmov si prídu na svoje. "Race" podľa mňa stojí za to vidieť. Takže osobne môžem za seba povedať, čeknite si ho. Hodnotenie: B+(30.5.2016)

 • venison
  ****

  Film "Barva vítězství" má rozhodně silné téma, ale bohužel postrádá velký balík peněz, který by z toho vytěžil velkofilm.. Aktuální ztvárnění je dobré, ale věřím, že mohlo být daleko lepší.. Silnou dvojku ústřední dvojku Stephana Jamese a Jasona Sudeikise jsem si užívala, ale některé vedlejší role nemohly být obsazeny hůř (např. naprosto šílený Goebbels).. Hodně mi také vadilo, že postavy byly příliš černobílé, žádná šedá hladina charakterů se moc nekonala.. Riefenstahlová byla napsána tak kladně, že celou úroveň filmu pomalu degraduje.. Celkově zážitek příjemný, jen hodně doslazený.. Německo-kanadská snaha o typické americké sportovní drama se vydařila :-D(21.2.2017)

 • carlos 2010
  ****

  Konečne film aj o jednom z najväčších atlétov, ktorý sa snaží objektívne popísať všetky stránky danej doby. Akurát je škoda, že film sa viac zaoberal politikou ako športovou stránkou. A je vidno, že MOV bol skorumpovaný už aj vtedy pred 80 rokmi.(24.5.2016)

 • Aljak
  ****

  Na prvý pohľad obyčajný športový film o mimoriadne úspešnom bežcovi menom Jesse Owens (4 zlaté z jednej Olympiády sa veru nepodaria len tak hocikomu). Oveľa viac ma však na tom celom bavila nie športová stránka filmu, ale skôr to celé politické pozadie a kontrast nastupujúceho nacizmu v Nemecku na jednej strane a americkej segregačnej politike na strane druhej. Jedno horšie ako druhé! Športová stránka filmu ma zas až toľko nenadchla (to bol bežný priemer), ale to ostatné povýšilo tento film nad hranice priemeru. No a Jason Sudeikis ma v roli trénera celkom prekvapil, keďže doteraz ho bol vidieť zväčša v komediálnych filmoch. Drama mu tiež celkom sadla!(8.6.2016)

 • Pedross800
  *****

  "VÍTE TAM NA TRATI, JSTE VOLNÍ. JAK ZAZNÍ VÝSTŘEL, NIC MĚ NEMŮŽE ZASTAVIT. ŽÁDNÁ BARVA, PENÍZE, STRACH ANI NENÁVIST. TAM NEJSOU ČERNÍ NEBO BÍLÍ. JEN RYCHLÍ, NEBO POMALÍ. NA TĚCH DESET VTEŘIN JSTE NAPROSTO VOLNÍ." Výborná pocta jednomu velkému atletu, který aby se prosadil musel dokázat mnohem víc, než jen to, že mu to sakra rychle běhá, protože osud tomu chtěl, že se zrodil do opravdu zvláštní doby. A tak jsme svědky mnoha absurdních momentů, jako třeba toho, kdy jsou černošští atleti v šoku z toho, že na Olympiádě v Berlíně nejsou separátní pokoje pro černé a bílé....a to je na tom filmu to nejlepší. To celkové vyznění a srovnání tehdejších Spojených států s nacistickým Německem dělá z tohoto filmu něco mnohem víc, než jen další z řady životopisných sportovních příběhů. Je to skvělá sonda do tehdejší doby a taky je to sakra dobrá upomínka na to, abych si už konečně stáhnul Olympii. Protože vidět pravého Jessieho a jeho fenomenální vítězství "naživo" za to určitě stojí.(18.7.2016)

 • Johnny.ARN
  ***

  Film tak čierny, že vám ukradne peňaženku. Dá sa z neho vyextrahovať veľa zaujímavých informácií o živote tohto slávneho bežca. Technológia išla taktiež dopredu a od Hindenburga až po štadión všetko vyzerá skvelo. Taktiež skvelo dobre zachytená atmosféra a ukázané fragmenty života, o ktorých sa veľa nevie. Škoda len tej nadmernej černoty. 3 z 5(22.12.2016)

 • Pavlínka9
  ***

  Přišlo mi to hodně jakože "velkolepé" - snažili se z toho udělat něco, co se mi ale moc nelíbilo a rozhodně se mi nelíbil ten "styl", jak se snažili klást důraz na to - černoch - nacisti - Goebbels a přísný výraz. Je to jako ve výsledku dobré téma - určitým způsobem v tu dobu pro nacisty dost potupné, ale styl, jakým to bylo natočené mi prostě nevyhovoval. Překvapil mě Sudeikis, který mi připomínal Kevina Costnera a jednoho, u kterého si teď už hodinu nemůžu vzpomenout na jméno :D :D Ale prostě mě to překvapilo v tom, že mi Sudeikis přišel takový "dospělý" a působil na mě hodně vyzrále :) :) :) Ale jinak to bylo takovéto, co si pustíte o víkendu na ČT1 či ČT2 a příjemně si u toho odpočinete...:) Nic víc :)(24.3.2017)

 • Maynard.
  ****

  A máme tady další „rasistickej“ kousek. Tentokrát se to odehrává v JŮESEJ, což není nic neobvyklýho, ale co je velká změna, tak že se příběh nějak po půlce přesune za velkou louží a to přímo do Ádovi III říše. Takže tady máme hnedle dva pohledy na černochy. No, ale po pravdě ten americkej pohled byl mnohem růžovější než v ostatních filmech, asi to nechtěl rejža příliš hrotit. O Jessem slyšel asi každej sportovní fanda, takže vlastně i já, ale moc sem o něm nevěděl. Pravda je taká, že sem se toho nedozvěděl příliš mnoho, páč jeho příběh tay začíná rovnou na vejšce, takže z jeho mládí se nedozvíš nic. Co bylo ale skvělý, tak naplněnej Berlínskej staďák, kterej byl jistojistě symbolem velkýho vítězství nácků. Uplně bych chtěl viděl Áďu, když mu před vlastníma očima běhá po jeho antuce černoch, kterej si nakonec odnesl 4 zlatý medaile. Nejrači by ho viděl ve vlaku směrem Polsko, ale takle na Olympiádě by to bylo takový blbý ho rovnou deportovat :o). Jeho konkurent z Německa (skokan do dálky, kterej mu při závodech pomohl a pak si společně oběhli čestný kolečko) skončil o poznání hůř – šoupli ho do první linie, kde to pochopitelně nepřežil. Každopádně bych měl uplně náladu si u tohodle filmu pobrečet, ale rejžovi se nepovedlo zadrnkat na tu správnou citovou strunu. PS před tím sme si dali kousek Orel Eddie a tam teda ta citová struna bručí perfektně, skoro jako guma od trenek :o)).Dobrou(11.5.2017)

 • m.a.t.o.
  ****

  „Pán Owens, očakávam veľké veci. Čokoľvek iné, než zlato bude pre mňa veľkým sklamaním." – „Určite iba žartoval." Race som si pozrel iba kvôli zaujímavej ústrednej téme "nacistických" letných olympijských hier. Napriek tomu (alebo skôr vďaka tomu), že sa v prvej polovici režisér Hopkins sústreďoval na Owensov vzostup, osobný život i politické čachre-machre v olympijskom výbore a samotné hry boli odbavené v trochu rýchlejšom tempe, než som dúfal, musím povedať, že som nadmieru spokojný. Veľmi zaujímavo pritom vyznieva samotný záver filmu, kde sa dozvedáme, že americká vláda si s tou nacistickou v danej dobe "vďaka" svojej rasovej politike nemali zas tak veľmi čo vyčítať. 80 %(17.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace