Rozhodne viac ako len o športe. Ja osobne som bol najviac zvedavý ako si tvorcovia tohto snímku poradia, respektíve podajú údajne odlišné vnímanie farebných ľudí v USA či židov v samotnom Nemecku. Rozdiel medzi politikou vtedajšej doby vo fašistickom štáte či pohľade na černochov v bohom zasnúbenej zemi bol len minimálny. O tom svedčí aj samotný záver. To že je tento film propagandou vykresľujúcou húževnatý boj za spravodlivé vnímanie židov národom z poza oceánu, ktorý bol počas športových podujatí v samotnom srdci tretej ríše oslavovaný úhlavným nepriateľom rovnako emotívne ako Rocky v Moskve po víťazstve nad Ivanom Dragom je jedna vec, no na druhej, toto je história opierajúca sa o fakty, pričom človeku naozaj neostáva nič iné len skonštatovať, že pri spracovaní obdobných snímkov s podobnou tématikou to americká produkcia s pohrávaním emócií diváka skrátka vie.(29.5.2016)

80% - komentář 20ti slovy: Zbytečně natahované a naopak závody uspěchané, ale natočené "sympaticky". 5ti minutová scéna "bez střihu" při vstupu na stadión a závod je maximální top!(8.6.2017)

Film poukazuje na rasovou nesnášenlivost v Americe, stejně jako Skrytá čísla, snímek, jež jsem hodnotil před tímto a také jsem ho chvíli před tímto filmem viděl. Každopádně mnohem méně. Více se řeší samozřejmě sport a nacismus a především Olympiáda. Životopisné filmy nutně nemusí být dramatické od začátku do konce. A proto nechápu některé hodnotitele, že píšou o nudě. Já mám rád filmy dle skutečných událostí, i když si scénaristi vždycky ještě vymyslí kolem tu omáčku, kvůli dramatičnosti, vím, že tohle se opravdu stalo a proto je to pro mě o dost důležitější. O to víc oceňuji závěrečné fotografie všech důležitých postav a také sdělení, co se s nimi dělo pak. Herecké výkony mě potěšily a dost se povedly i efekty. Podle mě příběh není nudný. Naopak, děj běží jen o něco málo pomaleji než Jesse Owens a je dobře, že Hitler dostal na pr..l. Já víc nemám co dodat. Neříkám, že mě děj přimáčkl k židli a nepustil ani na wc, ale na druhé straně jsem se nenudil a od filmu jsem dostal, co jsem čekal.(30.7.2017)

Důstojný životopisný film o sprinterovi Jesse Owensovi se mi líbil. Navzdory limonádovému a místy moc filozofujícímu odéru to byl fajn příběh, který byl poutavě odvyprávěný a já si zapamatuju asi toto: 1) výpravné retro 2) rasismus v USA vs. rasismus v nacistickém Německu 3) atmosféra nacistického Němeceka na jedničku 4) i jako čistě sportovní film dobré 5) celkem historicky poučné, jak se asi přidělovala olympiáda nacistickému Německu. Za mne čtyři hvězdy asi i proto, že mám slabost pro filmy 2SV a blízské okolí. http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/race/(1.8.2017)

Nenápadný film, u kterého po dokoukání s překvapením zjistíte, že vlastně šikovně na daném půdorysu zvládnul atmosféru doby, milostnou linku i obě hlavní témata Jak dosáhnout cíle přese všechno + Když máš černého Petra v Americe raného 20. století. Čtvrtá * za dokonale včleněnou německo-nacistickou llinku, a pár črty famózně vyseknuté Goebbelse a Riefenstahlovou (ty by mohl Race závidět leckterý velkolepý válečný film z druhé světové).(25.11.2017)

Ačkoliv život Jesseho zrovna průměrný nebyl, o filmu toto již říct nemůžu. Bohužel dialogy i herecké výkony samotné tedy nesahají ke zlatým příčkám hereckého umění. Dost absurdní byla i situace s rasistickou politikou - ačkoliv Německo bylo odsuzováno za rasismus, na americké straně bylo v tomhle směru vše v pořádku?! No zkrátka Amerika jak v minulosti, tak i dnešní - falešná, řešící problémy cizích, ačkoliv sama se chová mnohdy i hůře...(31.3.2018)

Nedávno som si hovoril, že filmov o rasovej diskriminácii je tak mnoho a pritom každý z nich opakuje stále tú istú myšlienku. S týmto názorom som sa pustil do Race, bez očakávania. Možno práve to ma presvedčilo v to, že som práve tu, tu zmenu našiel. Inú schému nepodobajúc sa žánrom jeho bratom, odlišné algoritmy emócií. Zapôsobil na mňa tak ten beh? Šport obecne? Perfektný Stephan James? Nacisti, ktorých nikto nemá rád a na druhej strane deutschlanďáci milujú? Rok filmu nabitému emóciami? ... Bolo to všetko a ešte oveľa viac. Možno mi tam niečo chýbalo a niečo by som odstránil, ale výsledok ostane taký istý ako teraz. Od kedy black friend navštívil germáncov, pociťoval som sním každú nadávku na jeho osobu. Jeho vyrovnanie sa s árijským tlakom. Chcel som sa sním smiať, piť sním čiernu rakovinu alebo povedať židovi Samovi, aký jeblý nápad je sa vysmievať nazi so židovskou hviezdou pred očami. Film ma prekvapil. Veľmi. Nabudí Vás telom, dušou ukáže aký sme každý iný a nenechá Vás vzdať aj keď budete posledný.(25.5.2016)

Úžasné téma, kdy jeden malý černoušek natrhnul celou nacistickou řiť. Záhadou pro mě ovšem zůstane, jak to někdo může tak pohnojit a natočit to prakticky bez emocí. Škoda.(26.5.2016)

Příběh tohoto sportovce si zaslouží kvalitní zfilmování a tady se to naštěstí povedlo. Asi i díky tomu, že to není americký film. No vždyť kdyby to američané natočili taky podle pravdy, nevyznělo by to pro ně moc dobře. Sám Owens nikdy netvrdil, že by ho Hitler svým postojem nějak urazil. Mnohem více ho totiž mrzel postoj jeho vlastního prezidenta. „V Německu jsme měli stejné hotelové pokoje jako Němci. Po návratu do USA jsem nemohl ani jet v přední části autobusu, vyhrazené pro bílé. Nemohl jsem žít, kde jsem chtěl. Prezident mě nepozval do Bílého domu, aby mi potřásl rukou. Nestál jsem mu ani za telegram. Hitler mě neurazil, urazil mě Roosewelt,“ poznamenal k celé záležitosti hořce Owens.(28.5.2016)

Jesee Owens. Pre niekoho známa a pre niekoho neznáma postava dejín atletiky. Tvorcom sa podarilo ma tak zaujať, že som po záverečných titulkách pozeral na hodinky a neveril vlastným očiam že už je toľko hodín. Pochopil som to až neskôr, keď som videl stopáž 134 minút. Bolo tu veľmi jasne ukázané, že politika sa do športu montuje už dlhšiu dobu a krivé charaktery sa nájdu na obidvoch stranách aj v rôznych dobách až po súčasnosť. Herecké obsadenie sa podarilo a cítil som sa ako na olympiáde v r 1936. Ďaľší skvelý počin v tvorbe filmov podľa skutočných udalostí.(31.5.2016)

65 %(5.6.2016)

• DoneBone

Další film který překrucuje historii,druhá světová válka je jedna velká lež.(9.6.2016)

Skvelí filmík. Žiadne hluché miesta, výborný herci, skvelý scenár, pekný obraz... parádička... vidieť to všetko a zároveň nacistov, ktorým natrhol prdel nigga je proste na nezaplatenie...(26.6.2016)

Neviem do akej miery je Race spracovaný historicky korektne, ale veľmi príjemne sa na naň pozeralo, určite si ho niekedy pustím zas.(11.9.2016)

Für mich - 75%, - /úvodních zhruba 90 minut před olympiádou docela protahovaných a to, jak vypadal Goebbels v podání Barnabyho se teda moc nepovedlo/, + /podle skutečnosti a postavy Carice a Jeremyho se mi docela líbily/, hodnocení - slušný životopisný film o legendě se 4 zlatejma jménem Jesse Owens, celkem to ušlo, takový solidní průměr(8.4.2017)

Ako sa Jesse Owens stal športovou superstar a čo všetko musel prekonať a čo ho medzitým sprevádzalo. 75% Nie je to rozhodne film len o športe ale aj o politike a rasizme.(13.6.2017)

Příběh Jesse Owense stál dozajista za zfilmování. Inu, když černoch vyhrál v Berlíně před zraky Hitlera čtyři olympijský medaile, muselo to pro Führera být takřka to samé, jako když o pár let později přišel o 6. armádu.(5.7.2017)

Sportovní drama,které se chvílemi utápí samo v sobě.Naštěstí přichází úctyhodný závěr,takže dobrý.Trochu až moc dilemat proč nezávodit a proč jo,asi to přišlo autorům málo komplikované. Nejzajímavější je ovšem ukáza života v tehdejší segregované Americe a jeho střet s olympijskou a zároveň i nacistickou myšlenkou.(23.10.2017)

Nedávám moc často 4 hvězdičky, hlavně u snímků založených na skutečných událostech, což tento je, a navíc je skvěle zahraný a má pro mě tu správnou atmosféru - díky za bezva filmový zážitek. Nesu za týden kamarádovi do práce půjčit originál :)(19.3.2018)

Super film. Mám rád tuhle tématiku. Hitler se musí převracet ještě v hrobě jako mu to ten černoch natřel :).(19.4.2018)

Skvělý film ve všech ohledech! Při minimalistickém rozpočtu jednotek milionů dolarů je to neuvěřitelně vizuálně, herecky, atmosférou a kvalitativně udělané. Super film, co pravděpodobně ctí historii. Hodnocení: 90%(12.7.2018)