Deník puberťačky

• USA The Diary of a Teenage Girl (více)

Minnie Goetzeová je předčasně vyspělá dospívající dívka, která žije v sedmdesátých letech v San Franciscu. Poté, co svede přítele své bohémské matky, se snaží pochopit souvislost mezi sexem a láskou. Drama o dospívání nazvané Deník puberťačky se odehrává v roce 1976 v San Franciscu, v době, kdy hnutí hippies postupně mizí ze scény a na výsluní se dostává punk rock. Stejně jako většina puberťaček touží i Minnie Goetzeová (Bel Powleyová) po lásce, přijetí a nalezení smyslu života. Minnie se zaplete s přítelem své matky (Kristen Wiigová) - "nejkrásnějším mužem na světě" Monroem (Alexander Skarsgård) - a prožívá s ním poněkud komplikovaný milostný románek. Následuje pikantní, vtipný a provokativní výčet prvních sexuálních a uměleckých eskapád jedné nerozvážné dospívající dívky. (Cinemax)

Trailer

silentname

Včera som komentoval film The Neon Demon, kde som ohodnotil záver ako absolútne zvrátený. "The Diary Of A Teenage Girl" je podľa mňa celkovo neskutočne zvrátený film. Ale rovnako ako "The Neon Demon" nemyslím to v zlom slova zmysle. Pretože nám veľmi dobre odhaľuje vnútro našej hlavnej hrdinky, ktorá chce spoznať rozdiel a súvislosti medzi láskou a sexom. A občas musí človek skutočne padnúť na najväčšie dno aké existuje, aby našiel cestu späť a uvedomil si niektoré veci. A to je presne aj príbeh Minnie. Nebudem zachádzať do žiadnych spoilerov, no určite je treba povedať, že veľa veci si svojimi rozhodnutiami dievča veľmi skomplikuje. Ale sú to rozhodnutia, ktoré urobila sama a v presvedčení, že koná správne. A to z nej robí zaujímavú postavu, lebo sú to jej chyby, za ktoré sa sama sebe môže zodpovedať. Páčia sa mi vnútorné monológy, ktoré nám viac odhaľujú jej pocity v niektorých situáciach. Možno by to bolo lepšie, keby to film podal celkom vizuálne, ale na druhú stranu sú to skôr slová, ktoré nahrala do svojho kazetového denníka. Takže to podľa mňa funguje. Animácie v kombinácii s hraným filmom sú tu absolútne fantastické a musím pochváliť tvorcov za ich kreativitu. Obdiv z mojej strany a veľká poklona. Vieme asi ako to celé síce nakoniec dopadne, ale napriek jemnej priehľadnosti niektorých vecí som si sledovanie užil. Nemôžem povedať, že by som občas nemal z Minnie pocit, že sa z nej stáva skutočná nymfomanka, ale to je niečo, na čo chcel film pravdepodobne aj reálne poukázať. Možno by som uvítal, keby mala ale väčšiu rolu Kristen Wiig. Je skvelá, a vidíme ju tu veľmi málo. Soundtrack je podľa mňa tiež dobrý. V štýle 70s, ktorý skutočne výborne s filmom ladí. Ja som si osobne sledovanie tohto filmu užil. A ak vám nevadia filmy s veľkým množstvom sexu, erotiky a možno aj trošku zvrátenejších momentov, myslím si, že to nie je zlý film na pozretie. Rozhodnite sa sami. Hodnotenie: B ()

kaylin

Musím uznat, že tohle je film, který se mi hodně zamlouval. Nejenom proto, že je to o sexu, ale i o tom, jak je problematický, pokud mu propadnete. A také díky tomu, že je to tak trochu o komiksu. Jednotliví herci byli naprosto skvěle vybráni, což musím ocenit v první řadě. Bel Powley opravdu může vypadat na těch 14, i když jí je 23. ()

Kamca_

Hodně zvláštní film plný intimních scén. Nemůžu říct, že mě nebavil. Ale pořád mi tam něco chybělo. Možná trochu víc šťávy by to chtělo. Pak bych třeba zvýšila svoje hodnocení. Chvílema mi děj přišel až moc ponurý a depresivní. A taky mi moc nešlo do hlavy, že by se takhle chovala 15ti letá puberťačka v té době ... I když .. všechno je asi možný. 55%- ()

Aljak

Na jednu stranu oceňujem, že to nebola typická americká klišé teenage-dráma, no zároveň ma to svojim obsahom a kostrou príbehu v podstate ničím špeciálnym nezaujalo. Ten zlom prišiel naozaj veľmi veľmi neskoro, až som sa bál že sa toho napokon ani nedočkáme. Mladá lolitka v podaní odvážnej Bel Powley asi až príliš tlačila na pílu a z prvotne naivnej platonicky "zaľúbenej" dievčiny sa vykľula teda parádna promiskuitná děvka. Ale rozhodne zaujímavé, najmä tým odvážnym a neotrepaným námetom - takže aspoň 3* určite. ()

hygienik

SPOILER!! Hybrid medzi artom a americkou teen drámou. Akurát, že sa šlo NA VEC príliš rýchlo i príliš často a vyzeralo to ako hippie príručka voľnej lásky. Minnie sa nechovala ako teenager, ale skôr ako radodajná štyridsiatnička. Až som si kládol otázku, prečo je to celé o dievčati, keď by bolo uveriteľnejšie, že sa takto chová nejaký dospievajúci chalan. Samotná zápletka bola zaujímavá svojou provokatívnosťou. Autorom sa podarilo presvedčivo zachytiť vývoj všetkých postáv. Celý film som si lámal hlavu, ako sa rozotne ten gordický uzol a on sa stále viac zamotával. Vzišiel z toho záver, pri ktorom zostala ovca (konzervatívci) celá aj vlk (feministky) sýty. Skrátka zaujímavý kúsok, ktorý by bol ešte lepší, keby ubral paru. ()

• Scény ve třídě se natáčely ve škole Lincoln Middle School v Alamedě v Kalifornii, a přestože měli filmaři povoleno ve škole natáčet, nechtěli překážet, a tak se všechny scény uvnitř natočily během jedné noci. Iluze dne byla vytvořena světly namířenými za okny třídy a filtry kamery. (hansel97)