Michael Jackson: Earth Song (hudební videoklip)

Hudební / Krátkometrážní

USA, 1995, 6:42 min

Nicholas Brandt

Michael Jackson

Komentáře uživatelů k hudebnímu videoklipu (16)

Války, kácení deštných pralesů, zabíjení zvířat pro trofeje ani hladomor Zemi moc neprospívají. Naučme proto naše děti vážit si Země a snad ji i zachránit, když už se to nedaří nám. Já sice nemám rád ufňukané protestsongy ani teroristické činy ochránců přírody, ale způsob, kterým se do věci vložil Michael Jackson, je mi hodně sympatický.(25.11.2014)

Nejvydařenější hudební videoklip Michaela Jacksona, protože snad jako jediný dokáže výrazněji obstát i po hudební stránce, což je nezbytný předpoklad pro to, abych vůbec mohl věnovat pozornost hudebnímu klipu jako celku a zaměřit se tak i na vizuální stránku klipu či obsah zpívaných slov. Earth Song všechny tyto složky propojuje skutečně umným způsobem a ve finále tak vytváří velmi působivou baladu o zavrhnutí matky své.(21.4.2016)

Michael nám předvedl a zazpíval o tom, kvůli čemu bojoval, co ho trápílo a vytváří si silný a vlastní postoj vůči naši Zemi. Výborně podáno, zazpíváno, všechno skvěle funguje. Radost a zároveň i smutek hudebnímu videoklipu, který nám Michael předvedl v plné své kráse. BRAVO!(17.12.2017)

Lehce patetické, přesto ve své podstatě dost silné a výborně gradující.(22.1.2015)

Jednoduché, výstižné a som rada, že populárny umelec prezentoval problém tak širokému publiku, na rozdiel od iných, ktorí si hrabú akurát na vlastnom piesočku. Možno keby začali používať mozog, došlo by im, že aj ten ich piesoček je stále na tej istej planéte, ktorú denne zabíjajú svojim sbectvom a nenažranosťou. Aj o tom je Earth song... Mimochodom, neviem, ktorá časť sa tu niektorým zdala patetická, lebo ja som v každom zábere videla kus krutej a brutálnej reality. Pokiaľ je patetické, že si serieme do vlastného hniezda a správame sa horšie ako kobylky, tak v tom prípade sme patetický práve my sami.(18.8.2015)

Za mě je to jeho nejlepší song i klip. Je hodně emotivní, intenzivní, pravdivý a má poselství. Mě spolehlivě naskočí husí kůže a ženou se mi slzy do očí a podle komentářů nejsem sama.(11.1.2018)

Snáď najdokonalejšie videoklipové Michaelove posolstvo, pri ktorom by sa malo aj tomu najväčšiemu hajzlovi topiť srdce.(14.6.2015)

• arcticsky

Klip ze závěrečného, kňouravého období umělce - někdejšího interpreta takových pecek jako je Beat It, Dirty Diana, Thriller nebo Bad.(13.4.2020)

Pokud by existovala nějaká speciální soutěž pro klipy s poselstvím, tak by tento Jacksonův počin byl asi nejvážnějším kandidátem na celkové prvenství. Přestože je to možná trochu prvoplánová píseň, tak Jackson dokázal naléhavost poselství naprosto dokonale interpretovat.(21.2.2016)

Známý eko song i klip, ve kterém Michael vyjádřil své pocity. 5/5(18.1.2015)

Jacksonům smutný ekosong jak od national Geographic. Prvoplánová, ale jinak celkem působivá obžaloba destruktivní stránky lidské civilizace.(28.10.2014)

Smutnej, ale bohužel pravdivej...:-((4.10.2014)

Když jsem tenhle klip viděla poprvé, byli mi 4 roky. Co já jsem se nabrečela u kácení lesů a zabíjení slonů. A hle! O 20 let později se nic nezměnilo....NÁDHERA!(22.11.2015)

Jeden z nejlepších a nejuprimnejsich klipů všech dob.Jako pro me samozřejmě...Song skvelej ...Moment ,kdy odletí poslední trpělivá tříska, hroší rodinka ztratí mamku či se intoxikuje poslední kapka pitny vody....Vždycky brecim .(23.7.2016)

Peckaaa(14.3.2015)