Michael Jackson: Earth Song (hudební videoklip)

Hudební / Krátkometrážní

USA, 1995, 6:42 min

Nicholas Brandt

Michael Jackson

Války, kácení deštných pralesů, zabíjení zvířat pro trofeje ani hladomor Zemi moc neprospívají. Naučme proto naše děti vážit si Země a snad ji i zachránit, když už se to nedaří nám. Já sice nemám rád ufňukané protestsongy ani teroristické činy ochránců přírody, ale způsob, kterým se do věci vložil Michael Jackson, je mi hodně sympatický.(25.11.2014)

Jednoduché, výstižné a som rada, že populárny umelec prezentoval problém tak širokému publiku, na rozdiel od iných, ktorí si hrabú akurát na vlastnom piesočku. Možno keby začali používať mozog, došlo by im, že aj ten ich piesoček je stále na tej istej planéte, ktorú denne zabíjajú svojim sbectvom a nenažranosťou. Aj o tom je Earth song... Mimochodom, neviem, ktorá časť sa tu niektorým zdala patetická, lebo ja som v každom zábere videla kus krutej a brutálnej reality. Pokiaľ je patetické, že si serieme do vlastného hniezda a správame sa horšie ako kobylky, tak v tom prípade sme patetický práve my sami.(18.8.2015)

Michael nám předvedl a zazpíval o tom, kvůli čemu bojoval, co ho trápílo a vytváří si silný a vlastní postoj vůči naši Zemi. Výborně podáno, zazpíváno, všechno skvěle funguje. Radost a zároveň i smutek hudebnímu videoklipu, který nám Michael předvedl v plné své kráse. BRAVO!(17.12.2017)

Lehce patetické, přesto ve své podstatě dost silné a výborně gradující.(22.1.2015)

Nejvydařenější hudební videoklip Michaela Jacksona, protože snad jako jediný dokáže výrazněji obstát i po hudební stránce, což je nezbytný předpoklad pro to, abych vůbec mohl věnovat pozornost hudebnímu klipu jako celku a zaměřit se tak i na vizuální stránku klipu či obsah zpívaných slov. Earth Song všechny tyto složky propojuje skutečně umným způsobem a ve finále tak vytváří velmi působivou baladu o zavrhnutí matky své.(21.4.2016)