Člověk versus vesmír

• USA Man vs. the Universe

Po celém světě muži i ženy sestavují plány, jak proměnit vědeckou fikci na vědecká fakta. Tato nová trojdílná řada představí podnikatele, kteří se hodlají pustit do riskantních podniků mimo planetu Zemi, od snílků až po magnáty, kterým nechybějí finance. K nim mimo jiné patří Elon Musk, zakladatel SpaceX, majitel Virgin Galactic Richard Branson a režisér sci-fi filmů James Cameron. Tento pořad by mohl zásadně změnit váš názor na to, co všechno je ohledně vesmíru možné. (Discovery Channel)

Ydrosten

On to není v jádru špatný dokument. On jen prostě naráží na fakt, že podobné seriály se budou točit pořád znovu a znovu, protože ve světě vědy a vesmíru zvláš´t se každý rok stane tolik nových oběvů, že to jeden seriál pokrýt nedokáže. Seriál obsahuje mnohé teorie, tvrzení a závěry, které už divák znalý podobných pořadů, slyšel nesčetněkrát takže se dozví jen pár novinek, které se odehrály teprve nedávno a jsou čerstvější než raní noviny. Jinak je to obyčejný seriál o tom co už bylo viděno a slyšeno jinde. Dám i přesto 4 hvězdy, protože mě vesmír a všechny ty vědecké věci fascinují už od dětství. ()