Epizody(7)

Jako horká a neplodná země nebývala Austrálie dovolenkovou destinací jako dnes. Ještě v roce 1787 sem byli vykazováni zloději, prostitutky a lupiči, na něž dohlížela řada důstojníků a námořníků. V tomto dramatickém převyprávění uvidíme, jak se i přes hladomor, sucho, úniky, věšení a bičování kolonii dařilo. Jakékoli intimní vztahy mezi odsouzenými byly zakázány, zvláště když ženy byly vnímány jako výhradní právo mužských vojáků. To nezastaví Elizabeth Quinn a Tommyho Barretta, aby se nedovoleně nezasnoubili - což vede k řetězu událostí, které ohrozí a rozházejí všechna nařízení. (Viasat)

Recenze uživatele Eleanor05 k tomuto seriálu (1)

Vykázáni (2015)

Já vím, nevypadá to nijak draze a už vůbec ne epicky. Po filmové stránce je to těžký průměr a místo historických problémů se tu řeší hlavně problémy se vztahy, ale i přesto mě tato minisérie prostě bavila. Nemohli za to ani tak ti "hlavní" vykázaní (Elizabeth, Tommy a ten další :o), jako poutavý příběh majora Rosse a Katherine, na který jsem vždycky čekala mezi příběhy postav, které mě bavily o poznání méně. Navíc jsem ještě nikdy neviděla žádný film s tématikou počátků Austrálie, coby trestanecké kolonie Britů. Jenom s tím dabingem se teda mohl Viasat History namakat víc. Opravdu je poznat, když jeden dabér mluví víc postav, než jednu. :D ()