poster

Vykázáni (TV seriál)

 • Velká Británie

  Banished

Drama / Historický

Velká Británie, 2015, 7 h (Minutáž: 60 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Charlie84
  ****

  Hodnoceno po třetím díle. Vzpomínáte na Statečné srdce? Tak já pořád doufám, že to co nám zatím BBC servíruje je taková ta falešná idylka, jakou si zažíval Gibson, než se pomaloval na modro a vyběhl přes hory a doly až k Falkirku. Dá li bůh, začnou se osadníci po nezbytné porci knihovnického červenání brzy navzájem pojídat nebo je začnou pojídat domorodci nebo místní fauna a flóra nebo cokoli jiného, bylo by to záhodno, jinak budu mít já po dalších pár dílech jen pocit pojídání mého drahoceného času. Jako oddechovka prozatím proč ne, irituje mě jen nesmyslně přestřelená hudba, která by tomu asi měla dodávat epický rozměr. Ale je to teda s výstrahou... S01: Tak ne, je to čistá vztahovka v dobových kulisách, ale závěr je uspokojivý, podobných seriálů je jako šafránu, takže tu čtyřku bez problémů rád nechávám.(30.3.2015)

 • tahit
  ****

  Řekl bych pěkně drsné časy, neošizená výprava a výsostně poutavá historka. Mám totiž rád tenhle typ vyprávění už jen proto, že v jistém ohledu to není vycucané z prstu. Pozornost si zaslouží i spousta nádherných záběrů australské přírody(13.7.2016)

 • Eleanor05
  ***

  Já vím, nevypadá to nijak draze a už vůbec ne epicky. Po filmové stránce je to těžký průměr a místo historických problémů se tu řeší hlavně problémy se vztahy, ale i přesto mě tato minisérie prostě bavila. Nemohli za to ani tak ti "hlavní" vykázaní (Elizabeth, Tommy a ten další :o), jako poutavý příběh majora Rosse a Katherine, na který jsem vždycky čekala mezi příběhy postav, které mě bavily o poznání méně. Navíc jsem ještě nikdy neviděla žádný film s tématikou počátků Austrálie, coby trestanecké kolonie Britů. Jenom s tím dabingem se teda mohl Viasat History namakat víc. Opravdu je poznat, když jeden dabér mluví víc postav, než jednu. :D(27.12.2016)

 • Saxos
  ****

  Bohužel jediná série zaniklé velmi dobře hodnocené minisérie 7/7. Pár záporů se najde: hodně nízký rozpočet; žádné masové scény; až moc jednoduchý hlavní link; i v ději zazní smínka o tisíci vyhoštěných a stovnách vojáků, setkáme se však pouze s několika desítkami herců stěžejných rolí. Škoda, že se nenašli peníze a jak to vypadá už se ani nenajdou. Několik linků si zasloužilo pokračování. Třeba jediný přežívající vyhoštěnec v buši, jasně ukazující link popravčího, nebo milostný románek.(22.12.2017)

 • Davies182
  ****

  Za pilot se k těm čtyřem nakonec nějak doškrábu, ale bylo to o takhle malej fous. BBC si celou úvodní hodinu buduje drsnou, poměrně neokoukanou survival atmosféru díky špinavému přežívání v nehostinné zemi (fakt to často připomíná reality show!), aby ji ve finále pohřbila klišoidním twistem jako z učebnice začínajících scénáristů? Ach jo. Herci jsou totiž top, stejně jako zápletka a kulisy, a fakt jsem nečekal, že mě to naláká na celou řadu.(16.3.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace