Kocour v botách: Poslední přání

• USA Puss in Boots: The Last Wish (více)
Trailer 5

Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Takové zjištění by zamávalo s mnohem odolnějším charakterem. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí kočičího útulku jako obyčejný chlupatý mazlíček. To by ovšem nesměl mít v patách drsnou Zlatovlásku a její tři drsné medvědí parťáky, kteří s ním mají nevyrovnané účty, a také tajemného Vlka, který šermuje jako ďábel (a možná taky ďábel je). Naděje naštěstí umírá poslední – v Kocourově případě má podobu legendární Hvězdy přání, která by mu mohla obnovit ztracené životy. Jenže taková vzácná věc se nesmírně těžko hledá. Kocour v botách musí spolknout hrdost a uzavřít příměří se svou věčnou soupeřkou, kočičí zlodějkou Čiči Pacičkou. Spolu s ní a novým kamarádem Psem, který kdovíproč předstírá, že je kočka, se vydává vstříc pohádkovému dobrodružství, na jehož konci na všechny čeká odměna. Tedy pokud najdou Hvězdu přání jako první. (CinemArt)

Toren

9/10. Druhý Kocour v botách dokázal, že nepotřebuje všech devět životů ke kvalitní filmařině. Stačí jeden setsakra dobrý a překvapivě vyspělý příběh, dech beroucí vizuální evoluci a obrovské tvůrčí srdce. Sakra… jak já to miluju. Více: ZDE ()

Algernons

Neuvěřitelně našlapaný animák, který bere arogantní postavu Kocoura v botách a protáhne ji příběhem, který ji uzemní a polidští. Od začátku do konce je to našlapaný, hravý, vtipný, akční a kreativní. K tomu naprosto pozvednutý animací, která je opět inspirovaná Spider-Versem. A já to NAPROSTO žeru! Máme tu jeden jasný cíl, pro hromadu postav, který zápasí o první místo. Všechny tyto skupiny jsou zajímavý a zábavný a je radost sledovat jejich cestu. No a do toho je tu HLAVNÍ ZÁPORÁK! TEN TYP HLAVNÍHO ZÁPORÁKA, který za to opravdu stojí, který vám nažene hrůzu a husí kůži, kdykoliv se objeví na scéně. Takového záporáka jsem ve filmu nezažil ani nepamatuju, natož v animovaném filmu. Kocour v botách: Poslední přání je lepší, než jaký má právo být a jedná se o jedno z největších překvapení roku! A to jsem ani nezmínil hromadu hravých a nenápadných vizuálních narážek, ať už všeobecných a nebo filmových! Bude se u toho bavit celá rodina! Více ZDE! ()

EvilPhoEniX

Výborný animák. Opravdu neskutečná jízda, která strká celý Pixar i celou sérii Shreka do kapsy. Má to atraktivní námět a konečně animák, který není jen příběhovkou, ale je naložen i skvělou akcí a parádním humorem a tahle kombinace zkrátka vždy u mne vítězí.  Kocour hláškuje o sto šest, vizuál je takřka revoluční, akční scény mají skvělou choreografii a VLK je záporák roku, z něj šla vyloženě husí kůže. Líbilo se mi, že krom vlka tu jsou další dva záporáci, což je hezky nevšední a celé tohle kocouří dobrodružství nikdy nesešlápne z plynu. Štve mě, že jsem to neviděl v kině. Skvěle odvedená práce po všech stránkách. 9/10. ()

3DD!3

Narvané nápady, existenciálními úvahami o smrti a boží akcí, která kombinuje styl japonské anime s videoherní dynamikou aniž by to působilo blbě. Bezvadný anglický dabing, Banderas se Salmou klasika, ale silný anglický přízvuk Zlatovlásky a Tří medvědů byl geniální tah a Wagner Moura jako Smrt? Jaj! Příběh kocoura protáhne těžkou krizí osobnosti (This Is the End variace na Apokalypsu v animáku pro děcka?) což z něj dělá zajímavější postavu než v Shrekovi. Takového prekvápka už se u Pixaru nedočkáme. P.S: Finální bitka se Smrťákem je parádní. ()

berg.12

Nepochopitelné UFO hollywoodské kinematografie, ve kterém se kdosi rozhodl nacpat porci kreativity, existenciální hloubky a zenové moudrosti do sequelu jedenáct let starého spin-offu. Tohle měl být Shrek 2. ()

Nevka

Poslední přání je osudovým příběhem, který sází na perfektní animaci, skvělé postavy a svět, který vás prostě baví. V úvodu se sice zbytečně dlouho (avšak naposledy) zpívá, ale dejme tomu. Protože ono začne relativně brzo přituhovat. Velká část jednotlivých témat je totiž celkem dospělá a samotný příběh je příjemně temný a ponurý. Krásně to ilustrují i kapky krve, které pomalu stékají po Kocourově tváři a zlověstné hvízdání blížícího se Vlka... Scénář navíc skvěle pracuje s motivacemi jednotlivých postav, takže až na jednostranně psaného Jacka Hornera každý charakter na plátně dýchá a má co nabídnout. Druhý Kocour tak nádherně buduje myšlenku touhy a očekávání, což následně díky poutavým příběhům postav zručně splétá do pavučiny lidskosti, která ve „velkém finále" hned několikrát nefalšovaně dojme. Na závěr tak už jen cítím povinnost dodat, že i přes přítomnost motivů, které si užijí hlavně dospělí je tady spousta atrakcí i pro ty nejmenší. Jinak řečeno – tohle je film pro všechny věkové kategorie. A vzhledem k tomu, že já si tuhle jízdu opravdu užil, nepřestávám doufat, že to nakonec vydělá. Takže všichni povinně do kina! ()

filmfanouch

Kocour v botách se vrátil, aby ukázal, že má pohádkový svět Shreka ještě potenciál. Zábavné a kreativní dobrodružství, kdy tvůrci dokázali přijít se zajímavým námětem s obstojným přesahem…. Více zde ()

bart_

Schválně tomu nadržuju, ale já tenhle comeback největšího sigma kocoura všech dob prostě nemůžu hodnotit jinak.... Jde totiž o neskutečně živelnej, nápaditej, poutavej, zábavnej, a přesto dojemnej animák, který nejenom perfektně využívá pohádkové motivy kombinující postmoderní prvky, goofy-ah! komediální timing, anebo existenciální rozměr své originální zápletky [aneb co se nestane když už máte poslední z 9 kočičích životů?], ale zároveň akcentuje témata, kterými dokáže konfrontovat jak děti, tak dospělé – jmenovitě otázku smrtelnosti, samoty, skromnosti, či empatie vůči druhým. Animační stylizace alá Spider-Verse nemusí sednout zrovna každýmu, ale zato nabízí naprosto fascinující a neuvěřitelně rozmanitou paletu fakt geniálních vizuálních fines a výtvarných nápadů [westernová estetika], za něž by si animátoři zasloužili nohy líbat. A přestože to může na první pohled všechno působit jako jeden velkej a příliš ambiciózní guláš, tvůrci vždy dopadnou na čtyři nohy (stejně jako kočky).... což z Kocoura v botách: Poslední přání dělá nejenom neuvěřitelný překvápko, vizuálně dechberoucí animák, ale i must see záležitost pro všechny milovníky čičinek, a v neposlední řadě prvotřídní dobrodružnou jízdu pro celou rodinu, která vás zahřeje u srdíčka jako nic, co letos vyšlo. Zároveň jde však o nepopiratelný důkaz toho, že pohádkový svět Shreka má jedinečný potenciál stále ještě co nabídnout. Takže jestli po tomhle nedostanem pátýho Shreka, tak podávám žalobu na DreamWorks.... PS: Velký zlý Vlk je zcela beze srandy jeden z nejděsivějších záporáků, co jsem kdy viděl, protože jeho hvízdání nevyženu z hlavy hodně dlouho. ()

HAL

Stylizace animace podobná jako ve Spider-Manovi, ale tady vypadá lacině a postavy vyčnívají z prostředí, lacině vypadá i přejímání prvků snímání akce z anime - Spidey s tím pracoval o několik tříd lépe. Ale aspoň přejali i tu výraznější práci s kamerou, a to vypadá dobře. Jinak docela fajn akční animák, nic ze série jsem neviděl od Shreka 2, to už je skoro dvacet let, tak mě docela fascinuje že pořád ještě přežívá... a to parafrázování a převracení pohádek mi docela sedlo, pořád je to osvěžující (medvědí rodinka byla nejlepší). 7/10 ()

silentname

Mám taký pocit, že Dreamworks po rokoch trošku zrevolučnili svoje animácie. Už to začalo s ich minulým filmom "The Bad Guys" no v prípade "Puss in Boots: The Last Wish" to posunuli na ešte vyšší level. Dali svojim filmom vďaka tomu neuveriteľný šarm, kde farby doslova dostávajú priestor na to, aby sa mohli rozžiariť a vyplniť celý obraz. No to nie je jediné čo je na filme podľa mňa vynikajúce. Je super počúvať doťahovačky medzi Antoniom Banderasom a Salmou Hayek. Vedia si perfektne nahrávať a v tomto filme sú excelentný tím. Uznávam. Komédia je podľa mňa tiež silnou stránkou filmu. Má vtipné postavy, zaujímavé momentky, dostatok energie a zábavy pre celú rodinu. No potom sú tu aj dramatické momentky, ktoré sú ale zvládnuté skvele. Vlk smrti je podľa mňa úplne perfektná postava, ktorú by som si prial v budúcnosti vidieť niekedy znovu. Úžasný dizajn, jeho prítomnosť vždy stojí za to a hlavne je vidno, že to myslí vážne. Je nebezpečný a ohromne fascinujúci. Záver indikuje veľmi skvelú správu, ktorá ma potešila, no dúfam, že to dopadne rovnako super ako v tomto filme. A tiež kocúrové dôvody prečo chce získať želanie a čo sa vlastne stalo medzi ním a Salmou Hayek dáva filmu to potrebné srdce, a dáva to celému filmu trošku iný nádych. Oproti prvému filmu je to určite krok vpred a Dreamworks musím zatlieskať za to, čo sa im podarilo spraviť s ich animáciami. Toto je cesta. Hodnotenie: A ()

Dzeyna

Nevím, pro jakou věkovou kategorii je toto určené. V kině byli malé děti i puberťáci a dokonce i samotní dospělí. Je to sice poměrně povedené, ale že by to byl nějaký odvaz se říct nedá. ()

Stanislaus

První kocouří celovečerák na mě zapůsobil spíše průměrným dojmem, zatímco Poslední přání mě v kině zcela uhranulo. Díky netradiční animaci alá letošní Zlouni či dřívější paralelní Spider-Mani získal snímek jakoby na dalším, nevídaném rozměru, který chvílemi silně evokoval komiksovou tvorbu a dodával Kocourovi na akční šťávě. Pak je tu samozřejmě příběh, který je sice ve své podstatě jednoduchý a v závěru diváka nepřekvapí, nicméně zanechá hluboký dojem. Když to maličko přeženu, měl jsem při sledování téměř dojem, jako bych se díval na Logana v rámci shrekovského univerza: Kocour si poprvé uvědomuje svou smrtelnost a možná by měl prásknout do svých legendárních bot. Filmu rozhodně nechybí jistý přesah a s tím spojené cílení na starší diváky, kteří vedle přenádherného vizuálu ocení právě i existenciální otázky, jimiž se snímek zabývá. Třešničkou na dortu byla postava "Vlka", jehož hvízdání opravdu nahánělo husí kůži. ()

Jirka_Šč

Zábavné, příjemné, fajn a odlišné i tím, že nás ke sledování postrčilo jedno z Prťat (14), kterému se to líbilo :). ()

rollman1

Musím uznat, že jsem ani netušil, jak moc se tohle povede. V první řadě je třeba vyzdvihnout animaci, která prošla razantní změnou a je víc cepována do komiksového stylu (Nedávné Into The Spider-Verse vypadá hodně podobně). Vše je nádherně barevné, stylové, pestré a každá lokace ve filmu, ať už Temné lesy nebo Řeka odpočinku, mají své neodolatelné kouzlo. Další bod letí za natočenou akci, která překypuje nápady, vtipy a lecjaké akční filmy, by se tady mohly něco naučit. K tomu dopomáhá dobrý hudební doprovod z něhož srší Španělsko až k Vám do obýváku.  Snímek také krom akce a vizuálu, hodně stojí na postavách. Ať už zmíním samotného Kocoura, kterého dabuje opět Antonio Banderas nebo nově příchozí, kde každý má svůj příběh k odvýprávění. Kupříkladu postava Vlka je ve filmu ultimátní zlo a kdykoliv se objeví na scéně, naskakuje husí kůže, dětí utíkají z kina a z pohádky jedeme do regulérního hororu. Za mě nejlepší ‘’záporák’’ v animácích.  Suma sumárum jsem nadšen. Dlouho jsem neviděl tak skvělý animák, který je více mířen na starší publikum. Nechybí dynamická a nápaditá akce, výborný soundtrack a příběh, jenž uvede do hry plno zajímavých postav. I když to spěje k očividnému konci, pořád budete překvapeni, co se před Vámi děje a budete se usmívat po celou dobu stopáže. Trojka snad do 5ti let. Ps. Hned chci Spin-off s Vlkem, po němž děti budou mít z kina těžkou depresi ()

Houbiczska

Na dnešní dobu nadstandartně fajn animák, který dospělého diváka výrazně nesere, nenudí, není plný okoukaného cringe a klišoidních scének a ve výsledku vlastně úplně dostatečně zabavil. Má to humor, je to místy akční, jindy roztomilé a jestliže je to i pro starší publikum takhle solidní, pak pro děti je to jasná trefa do černého. Příjemně strávená dvouhodinka. ()

ArsenalEagle

Kocour v botách (2) je bez nadsázky jedním z nejkompletnějších a nejlepších animáků, které jsem kdy viděl. V Kocourovi je prostě všechno, skvělý, poutavý a témata přesahující děj, naprosto vynikající animace (využívání a kombinace různých typů animací), perfektní spektrum zajímavých postav, nápaditost, hravost, hudba. Kdo by si pomyslel, že by po nijak výjimečné jedničce a celkově slabší čtyřce Shreka vznikne naprosto dechberoucí film, který má tolik co nabídnout z tohoto světa. Na své si přijdou děti, na své si přijdou rodiče i ti, co chtějí jen vidět dobrý film. Celou dobu v kině jsem měl pocit, že Kocour vznikal s láskou, že do toho dali tvůrci to nejlepší a skutečně, nemám, co bych vytknul. Moderní pohádka, přitom zábavné a neuvěřitelně poutavé dobrodružství, které baví! ()

Pierre

♪Kdo je náš velký hrdina!!! U pokračování Kocoura v botách jsem ani nečekal, že na konec vznikne, natožpak, že zaznamená takový úspěch. Takže ačkoliv mě to nejdřív ani moc nezajímalo, a u prvních ukázek mi přišlo , že půjde spíše o podivný dětinský bizár podobný seriálové verzi, nakonec mě to hodnocení (aktuálně neskutečných 86 % ) vyburcovalo. Shreka  jsem nikdy neoblíbil až tak moc jako třeba Já padouch nebo konkureční Dobu ledovou ale neznám nikoho, kdo by ho neměl rád (jako Tiramííísu.:D) a konečně můžu alespoň věřejně přiznat, že mi vůbec nevadí ani zatracovaná trojka. Ke čtyřce mám nostalgii (moje druhá návštěva multikina a taky společně se třetí Dobou ledovou první film, co jsem si kdy sám stáhl.:D) ale dneska se mi zdá nudná a Kocourova sólovka neurazí, ale ani nenadchne.  Takže i já jsem překvapen, když musím říct, že po 11 letech, kdy si asi všichni mysleli, že je všechno okolo Shřeka dořešené vyráží do kin Kocourovo druhé pokračování, které se takhle povedlo. Trochu mi vadilo, že vlastně nezůstal nikdo z tvůrců původního Shreka a musela se změnit animace kvůli moderním trendům (jsem v tomhle prostě konzerva, já zkrátka vyrůstal na jiné). O to více mi přišlo, že to bude úmělé pokračování. Ale dočkal jsem se vskutku skvělého animáku. S původním Shrekem to navzdory pár milým odkazům nemá ani napodruhé moc společného, ale je to fajn. Daří se kombinovat infantilní roztomlilý humor a  osudovým příběhem,  posunem postavy Kocoura o level dál. I  když jsem si třeba ani nemyslel, že by mě ještě mohla zajímat, ale tady je její obrat velmi zajímavý.  Jsou zde odkazy na jiné pohádky, což patřilo do původního Shreka.  Všichni rovněž právem chválí skvělou  zápornou Vlka, přičemž osudový střet s bitvou v závěru je výborný moment. Ale  já jsem měl radost, že nechybí ani typický animácký šmrksa , který chodí okolo a háže hlášky jako je třeba v Době ledové Sid. V tomto ohledu mě potěšil rozněžnělý pes Perro. A konečně, ten nový styl animace se mi po chvilce, co jsem zvykl líbil a celé to moc pěkně vypadalo, i když ani ta tradiční by nevadila. Takže celkově super jízda s navrch pěkným zamyšlením o samolibosti a tom, kolik vlastně takový kocour potřebuje životů. ()

Colby Sawyer

Jo, Cameron kutil sequel Avatara víc jak dekádu, jen aby ho porazil Kocour v botách. Naprosto zaslouženě! Tady se tvůrci utrhli ze řetězu a na jednoduchou “pohádkovou” kostru naroubovali kupu dospělých motivů, které si berou inspiraci z Logana a RDR2, a nebojí se z toho dělat záležitost čistě pro již odrostlé publikum. Poslední přání je místy vyloženě temné a některé situaci bych dítěti vskutku vysvětlovat nechtěl. Navíc si tu pučilo animaci ze Spiderverse či Arcane, takže to celé vypadá náramně. To, co vypadalo jako naprosto zbytečný spotřební pohrobek kdysi slavné série, je nakonec jedním z nejlepších animáků poslední dekády. ()

Související novinky

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme…

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Ke konci roku opět nastal čas na pravidelnou bilanci toho nejlepšího, co na poli kinematografie letos vzniklo. Vybraní uživatelé se v předchozím příspěvku již podělili o svá osobní doporučení na…

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Mezi výborným Zlatým okem a ještě lepším Casinem Royale natočil režisér Martin Campbell taky moderní reboot (a pak výrazně slabší sequel) jiné slavný franšízy. Řeč je o Zorrovi z roku 1998, v němž si…

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

15.03.2022

Krátce před zveřejněním prvního traileru oznámili tvůrci pokračování animáku Kocour v botách kompletní hlasové obsazení nového filmu. Snímek Puss in Boots: The Last Wish tak představí kromě…