Kocour v botách: Poslední přání

• USA Puss in Boots: The Last Wish (více)

Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Takové zjištění by zamávalo s mnohem odolnějším charakterem. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí kočičího útulku jako obyčejný chlupatý mazlíček. To by ovšem nesměl mít v patách drsnou Zlatovlásku a její tři drsné medvědí parťáky, kteří s ním mají nevyrovnané účty, a také tajemného Vlka, který šermuje jako ďábel (a možná taky ďábel je). Naděje naštěstí umírá poslední – v Kocourově případě má podobu legendární Hvězdy přání, která by mu mohla obnovit ztracené životy. Jenže taková vzácná věc se nesmírně těžko hledá. Kocour v botách musí spolknout hrdost a uzavřít příměří se svou věčnou soupeřkou, kočičí zlodějkou Čiči Pacičkou. Spolu s ní a novým kamarádem Psem, který kdovíproč předstírá, že je kočka, se vydává vstříc pohádkovému dobrodružství, na jehož konci na všechny čeká odměna. Tedy pokud najdou Hvězdu přání jako první. (CinemArt)

Blackhand47

Po mnoha a mnoha doporučeních jsem si po zopakování celé série nakonec pustil i druhý díl Kocoura v botách... a v prvních minutách jsem si říkal, jak to sakra může být tak populární. Úvodní sekvence je totiž celkem stupidní a kvalitativně přibližně na úrovni prvního Kocoura, ale pak prolog skončí, na scéně se objeví Smrťák a už to začíná šlapat. Animace si vzala jak jinak inspiraci u Spider-Mana od Sony, ale jde na tom po svém a příběh v sobě nese spoustu chytrých myšlenek a dobrých nápadů. Místy to sice pořád drhne, ale ve srovnání s jinými animáky z posledních let je to rozhodně špica. Smrťák a jeho hvízdání jsou naprosto perfektní a škoda, že postava nemá více prostoru. Film je za mě možná příliš overhyped, ale je rozhodně lepší než poslední tři filmy ze Shrekversa. Hodnocení: 80 % ()

Miseet

Velice povedený animák se skvělým příběhem a peckovitým originálním zněním. Jediné co mi na tom vadilo byl vizuál alias multiverse, a to natolik, že jsem hodnotila o hvězdu méně. Nicméně to neznamená, že bych si příběh neužila. ()

Aljak

Puss in Boots (z roku 2011) patrí medzi moje najobľúbenejšie novodobé animáky, a tak som sa veľmi tešil aj na sequel, ktorý prišiel o 11 rokov neskôr. Trochu som sa aj obával, či bude mať Kocúr ešte pôvodnú úroveň. Ale našťastie, príbeh v znamení "Hviezdy prianí" priniesol skutočne zaujímavú dejovú líniu, ktorá mala opäť aj silný morálny záber. Potešili ma aj pokračujúce dôvtipné dialógy, ktoré celý film ešte viac vyšperkovali. Prítomnosť Perrita mi tak trochu pripomínala úlohu Donkeyho v Shrekovi, a mal byť takým spojivkom medzi Kocúrom a Kitty. Ale bolo to fajn, aj tie ostatné záporné postavy tomu dodali kvalitnú rovnováhu. Jediné, čo mi poriadne prekážalo v tomto animáku boli tie japonské komix trhané efekty počas bojových scén, ktoré boli pre mňa mimoriadne rušivým elementom. 4* ()

M.i.k.e

první Kocour v botách byl nenáročná zábava, která se vezla na - v té době už řádně slábnoucí - vlně úspěchu Shreka. Dvojka přichází po víc jak deseti letech a nebylo moc důvodů se na ní těšit. Jenže Dreamworks to vzali z gruntu a přišli s nečekanou peckou, která je jedním z nejlepších animáků roku. Trošku překopali animaci, která má teď blíž třeba k animovanému Spider,manovi (a taky je třeba si na ní zvyknout) a hlavně přišli s dobrým a překvapivě temně laděným příběhem, ve kterém sice nechybí tradiční humor a hodnoty, ale řeší se tu i takové věci jak strach ze smrti. Kocour je pak stále kocour, ovšem tentokrát ho strkají do kapsy prakticky všechny vedelejší postavy, jejichž králem je Vlk. Ten je s hlasem Wagnera Moury jedním z nejvíc creepy záporáků, za kterého by se nemusel stydět nejeden hraný film. Jak sem vlastně nic moc nečekal, tak za tohle pokračování před Dreamworks smekám...80% ()

Lischai

Vizuálně nádherná smršť akce, fórků, dojímání a navrch naprosto skvělý záporák, ze kterého podle mě děti pod 6 let musí nakoupit doživotní trauma. Není to sice úplná dokonalost - příběh je vlastně docela jednoduchý a zároveň postav je tu tak moc, že ne vždy je čas s nimi prožít všechny emocionální zvraty - ale rozhodně vysoký animákový nadprůměr. ()

William_

NEJLEPŠÍ ANIMÁK ZA POSLEDNÍCH NĚKOLIK LET! Povedlo se zde opravdu všechno - dokonalý příběh se povedlo skvěle navázat na dřívější filmy a "nacpat" do filmu pár postaviček známých jak ze Shreka, tak z prvního kocoura. Barvy úžasné, animace dechberoucí a přál jsem si, aby film ještě neskončil. Musím zde vyzdvihnout i český dabing, který se mimořádně povedl a minimálně hlas Martina Stránského zde působí neuvěřitelně dobře a působivě. No a scéna na lodi, kde se hlavní hrdinové plaví na nám velice známé místo za sedmero horami, byla jen třešničkou na dortu. ÚŽASNÁ PRÁCE! ()

vydumnica

Puss in Boots 2: The Last Wish. Animačne určite na vyššej úrovni ako jednotka, príbehovo podľa mňa rovnako pútavé. 75% [Videné v OV] ()

BarryLyndon

Výborný nápaditý akční film se skvělou stylizaci. V podstatě je to další variace na filmy, kdy si jdou po krku nájemní zabijáci. Některé filmy to včetně cituje a dost bych si tipnul, že jsou autoři fandové knižního Zaklínače, už ten název...  Normálně bych dalšího Shreka nechtěl, ale pojmout ho takto by bylo super. 8/10 Opravdu překvápko z ničeho... ()

Rocky88

Tak tentokrát jsem to opravdu nečekal. Shrek 3 a dál, včetně spin-offů, byly filmy vyčpělé a chutnaly jako zvětralé pivo. Druhý kočičák ve škrpálech je naopak nacpaný nápady, akcí, vtipem a díky dortožroutovi i milionem odkazů na všemožné pohádky a filmy (včetně Terminátora 2). Příběh je vynalézavý, závod s protivníky (nástup Zlatky a jejích kašežroutů byl excelentní) napínavý a temný hvozd je vyložená lahůdka. Nesmím samozřejmě zapomenout na Smrt. Takového Grim Reapera může závidět kdejaký film, kde se tahle neporazitelná... nevim ... vyskytuje. Film pro malé i velké, kvalitativně naprosté zjevení. ()

Streeper

Dala bych asi 3,5. Na pokračování, vlastně už třetí díl, jestli se nepletu je to docela kvalitní příběh, který mě dokázal pobavit. Animace je skvělá, i když u akčních scén mi trochu vadilo, že to šlo do komiksu a nezůstalo to u klasické animace, ale je to jen detail. Jinak pohádku hodnotím pozitivně, byla tam akce, zábava, chytlavá píseň, úlisný záporák a pohádkové postavy. Vcelku povedený. ()

Nach

Tak tohle mě potěšilo až do té míry, že jsem ochoten vzít na milost celou shrekovskou sérii i s posledníma nepovedenýma filmama a dát tomuto tvůrčímu přístupu šanci, protože z ničeho se stal jeden z nejlepších 3D animáků posledních let (když opomenu animovaného Spider-Mana). Skutečně mám velkou chuť to vidět zas a znova. Skvěle napsané postavy, zajímavý příběh a pohádková zábava, kterou už jsem tuze dlouho neměl. 90% ()

honajz2

Popravdě, kdyby se to vykašlalo na tu komiksovou stylizaci, kterou u moderních animáků coby údajně revoluční formu vidím potřetí a už napodruhé mi přišla trochu vyčerpaná a přeceňovaná, možná bych dal i plný počet. A kdyby se zmenšil počet akčních scén, tak bych ho dal i bez váhání. Ono sice stále je dost filmů, na které se těším nebo na ně jsem aspoň zvědavý, ale nemalý počet z nich mě od zhlédnutí začne odrazovat hned, co z nich něco uvidím nebo si o nich něco přečtu. A druhý Kocour v botách byl přesně ten případ. Všude to vypadalo na důraz na akci a na tu komiksovou stylizaci, až jsem se začal bát, že nepůjde o nic jiného a tak jsem zhlédnutí odsouval na neurčito. Dnes nadešel čas a ačkoli jsem zpočátku byl ještě skeptický, nakonec jsem se dostal něčeho, co bych v životě nečekal, že uvidím - dětské verze Pikniku u cesty. Potažmo Stalkera, ale ten je naprosto jinde i oproti předloze a tohle srovnání by v tomhle případě bylo krapet mimo. A ne, nepřeháním to a myslím to upřímně. Vždyť se tu taky leze do Zóny, která každému chystá jiné překážky, jen se tu Zóna jmenuje Temný les, Zlatá koule je Hvězda přání a všechny postavy tu dojdou ke stejnému pochopení nebo trestu. Mi neříkejte, že se tím aspoň neinspirovali, je to z toho cítit na sto honů. A já jsem jenom rád, protože díky tomu mě zápletka bavila o to víc a když k tomu připočtu solidně napsaný scénář a zajímavé postavy, nemohu být nespokojený. Takže z něčeho, co se mi od pohledu zdálo jako přehypovaný průser vypadl film, jehož obří hype pořád nechápu, ale osobně mi taky přijde skvělý a to až nečekaně, vzhledem k tomu, že první film moc nedopadl. Navíc to ani není ten moderní, podivný hybrid dětského animáku s "hlubokým" poselstvím, který v sobě má něco pro děti, něco pro dospělé, ale ve finále není pro nikoho, jelikož se nejasným přizpůsobováním všem stává filmem bez cílovky. Mile mě to překvapilo, hodně mile. 4* ()

Kwaichi

Deväť životov v zálohe alebo len jeden? Nuž, keď to má človek (resp. kocúr) v krvi, aj s tým sa dá stvárať kopec zábavy. Pekný príbeh pre celú rodinu. ()

C0r0ner

Silná druhá polovina (postava Smrti over the top) z toho nakonec udělala velmi dobrý film, ale pořád ještě normální animák, který na elitní produkci Pixaru, případně prvního Shreka, nemá ani omylem. To vysoké žebříčkové umístění (6.2.23 213. nejlepší film) je mi záhadou. 80% ()

PavelVanekArt

Neviděl jsem jedničku sice, ale nebyla to potřeba. Grafika o 10 levelů jinde, úplně jak Into The Spiderverse, plno neviditelných narážek na ostatní filmy a příjemně to hintuje dalšího Shreka. Jak na animáky nejsem, tak tohle bylo hodně fajn. Prakticky bych vytknul jen lehkou plytkost příběhu, ale co čekat od pohádky. Vypíchnul bych jednoznačně grafiku, Vlčí zápornou postavu, která když se objevila, tak navodila skvělou atmosféru a hint na Shreka 5. Jestli budou pokračovat podobným stylem, sem s tím. 4* a.k.a 85% EDIT: nechával jsem si poslední hvězdu bokem, skrze animovanýho SM. Ten dle mých očekávání nedopadl, tak tady zvedám na 5* a.k.a 90% ()

Martrix

Na animák pro děti to má vcelku propracovaný scénář a místy je to temnější, než by člověk čekal. Postavy Wolfsmrťáka a pera chivavita, byly moc fajn. Přesto je to poselství, nebo pointa tak strašně profláknuté, že mě druhý Pussyboot tématicky míjí. Jsem ale schopen ocenit dobrou filmařinu i snahu studia, posunout žánr o kousek vedle, než je zvykem. Pokud dojde k crossoveru se Shrekem, mohlo by to být zajímavé. 77% ()

campix

Úplně jiná káva než předchozí Kocour v botách. Tenhle sidekick ze Shreka si vybudoval docela slušnou kariéru včetně několika menších sérií. The Last Wish je krásným vrchol této postavy. Neotřelá a přesto velmi zajímavá a zábavná animace. Stále se něco děje a akce je na velmi dobré úrovni. Dobré vedlejší charaktery a motiv smrti, který se poměrně často poslední dobou vkrádá do všech animovaných taškařic. Rozhodně nejlepší animovaný film roku 2022. ()

FrankSusta

Poslední dobou se dost diskutuje o tom, proč má tento počin lepší hodnocení než Avatar 2. Dle mého to je prosté. Avatar sice nabízí neuvěřitelný kinozážitek, jeho záběry a celkově filmařská stránka je neuvěřitelná, však Kocour v botách: Poslední přání má mnohem větší morální hodnotu a je myšlenkově a příběhově mnohem zajímavější a chytřejší než Avatar, kterého ale též považuji za naprosté mistrovské dílo (návštěva dokonce dvakrát v kině). Však toto bylo něco neuvěřitelného. Záchvaty smíchu byly veliké, však vyvážení s ostatními emocemi bylo téměř geniální. Ve mně se rozproudila radost, smutek a strach, což jsem netušil, že opravdu půjde. Přiznám se, brečel jsem u filmu, a ne jednou. Stejně jako jsem se bál, při každém zahvízdání. Film si zároveň pohrává s hromadou citlivých témat, která machoKocoura neuvěřitelně polidšťují a jeho motivacím vnukají náhle nové směry. Láska, svatba, smrt, radost, to vše film bere neuvěřitelně z široka a i vyspělejší diváky to dozajista nejednou dojme. Skoro jsem si až říkal, že stopáž pouhých 101 minut je opravdu málo a několikrát jsem si přál, aby byl film rozdělen na dvě na sebe přímo navazující části, aby všechny tyto myšlenky dokázal co nejlépe vystihnout a podat je tak, jak si zaslouží. Neříkám, že za tu hodinu třičtvrtě se mu to nepovedlo, já jen věřím, že pokračování by bylo stejně kvalitní a mělo by svůj význam. Během toho by se též dali více rozvinout vedlejší postavy, jako byly všichni tři záporáci (jakože tři týmy). I tak nám tvůrci ale dokázali nabídnout jedny z nejlepších filmových záporáků, v čele ale s dechberoucím vlkem/smrtí. Jeho věta ,,I am death, straight!'' mi doteď leží v hlavě, stejně jako strach, co dokázal evokovat. Zkrátka absolutní dokonalost, jeho charakter a ta tajemnost okolo něho j zkrátka úctyhodná. Stejně jako samotný vizuál filmu, který je prostě dechberoucí. Prostě wow! Miluju tenhle film! 10/10 ()

KajusaK

První díl jsem neviděla, ale druhý byl neuvěřitelně našlapaný. Snižuji hodnocení pouze za akční scény, které mi v kině opravdu trhaly oči. ()

NiWi

Kocour v botách aka kocúr v čižmách aka zrzavý chlupáč s kordem je přesně ten animák, který vás zabaví a zároveň nabídne emočně i příběhově vydatný dějový oblouk. Skvělý balanc rodinné zábavy a charakterního vývoje postav jak vedlejších, tak především té hlavní. To vše doplněné o hravou, detailní a kreativní animaci ála Spider-Verse, která nabízí tolik možností a tolik barev, že nevíte kam koukat dřív. Druhá polovina filmu nabízí skvělou pasáž, kdy se vizuální pojetí prolíná s dějovou linkou, a na základě toho mění prostředí kterým postavy prochází, což je zkrátka skvělý nápad. Záporák vlk je děsivý nejen svým vzhledem, ale i tím co představuje, a mrzí mě, že byl dost upozaděn na úkor jiného jednotvárného a značně méně zajímavého „podzáporáka“. Tato legendární mačka je zkrátka nečekaně skvělým a svěžím dobrodružným dílem, a většinu nezajímavých Pixarovek z posledních let nechává hravě za sebou. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka