Kocour v botách: Poslední přání

• USA Puss in Boots: The Last Wish (více)

Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Takové zjištění by zamávalo s mnohem odolnějším charakterem. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí kočičího útulku jako obyčejný chlupatý mazlíček. To by ovšem nesměl mít v patách drsnou Zlatovlásku a její tři drsné medvědí parťáky, kteří s ním mají nevyrovnané účty, a také tajemného Vlka, který šermuje jako ďábel (a možná taky ďábel je). Naděje naštěstí umírá poslední – v Kocourově případě má podobu legendární Hvězdy přání, která by mu mohla obnovit ztracené životy. Jenže taková vzácná věc se nesmírně těžko hledá. Kocour v botách musí spolknout hrdost a uzavřít příměří se svou věčnou soupeřkou, kočičí zlodějkou Čiči Pacičkou. Spolu s ní a novým kamarádem Psem, který kdovíproč předstírá, že je kočka, se vydává vstříc pohádkovému dobrodružství, na jehož konci na všechny čeká odměna. Tedy pokud najdou Hvězdu přání jako první. (CinemArt)

AdaMM

Velmi slušný animák, hláškuje se v něm o sto šest, Vlk / Smrt je hrozivý a postavy jsou fajn. Když se ale podíváme na příběh, tak je to vlastně dost moc klasika, lehce banální "cesta za lepším já". Ale bavil jsem se, ne že ne :) předpokládám, že v angličtině to bude ještě o kousek lepší. ()

Deusmachin

Tvl! Prečo je to tak skvelé?! :D Oproti tomuto vyzerá prvý diel ako odpadný brak! :D (Áno, mám rád jednotku). Užasne emocionálne jadro ktoré dokáže neskutočne dojať a pohladiť po duši. Skvelá animácia inšpirovaná Spider-verse a pridáva do kotla kreatívnym animačným nápadom vymedzujúce sa kopírovaniu Pixaru. Toľko nápadov a malých detailov z ktorých väčšina sa hravo zúročí. Skvelé postaví, ad už staré známe alebo úplne nove (pokiaľ odhliadneme od adaptovaných postáv), ktoré majú svoje dejové oblúky a emocionálne vyvrcholenia, a ten záporak... ten je tak desiví, charizmatický a zapamätateľný že sa automatický presunul do mojich top5 DreamWorks zaporákov. Ja popravde nemám ani čo vytknúť... možno až na tie efekty rýchlosti ale to je tak všetko. Pokiaľ bude DreamWorks produkovať stále viacej takýchto klenotov, budem nanajvýš spokojný. 9,5/10 ()

UhLee

(8,5/10). Musím říct, že jsem vůbec nečekal že filmové dozvuky roku 2022, budou takto silné. Kocour v Botách mi vytřel zrak svým uvědomělým příběhem, který je místy nesmírně hluboký. Je to jeden z mála filmů, který vlastně ani nevyžadoval pokračování a nikdo o něm do posední chvíle nevěděl. O to větší mám z takového úspěchu radost. Studio Dreamworks se očividně ošklivě popálilo se ždímáním série Shreka, takže na to teď jdou trochu jinak a opatrněji. Jde to vidět na nádherné animaci, kterou jsme měli možnost vidět v Paralelních světech, nebo Zlounech. Ten, komu tento styl nesedl, tak bude nejspíše trpět. Avšak člověk, který tomto stylu animace propadl, bude u vytržení jako malé dítě. Film překypuje zajímavými postavami. Perrito byl tím roztomilým elementem, který u animovaných filmů zkrátka nesmí chybět. Když se na to podíváme ještě z jiného pohledu, tak byl krásnou ukázkou toho, jak to nejspíše ve světě zvířat funguje. Hlavní rozdíl mezi psy a kočkami je v různém pohledu na svět (naivitě). Za normálních okolností by to Jacku Hornerovi stačilo s jeho pohádkovými serepetičkami na první místo. To by však tvůrci nesměli mít v rukávu mnohem silnější eso. Vlk se srpy v tlapkách byl něčím nevídaným. Už dlouho jsem v žádném animovaném filmu (možná ani v hraném filmu) neviděl, tak působivého záporáka. Při každém nástupu na scénu se mi naježily všechny chlupy a běhal mi mráz po zádech, podobně jako Kocourovi a lapal jsem po dechu. Výborné představení v hospodě, chemie mezi ním a Kocourem a závěrečná konfrontace. Jeho pískání mi zní v uších doteď. Druhý Kocour v Botách přišel jako blesk z čistého nebe a jeho kvalita všem vyrazila dech. Je to hravé, vtipné díky meta humoru (ale není to cringe), tempo se hýbe svižně jako samotný Kocour. Inspirace slavným westernem je už jakousi pomyslnou tečkou dokonalosti. Tímto okamžikem prohlašuji Kocoura v Botách za krále animovaného filmu roku 2022. ()

Motinski

Neveril som že je to v sérii ešte možné ale od druhého Shreka som tu nezažil podobne nápaditú zábavu. Animácia je inovatívna, možno nie až tak ako som čítal v recenziách ale nevadí to. Kocúr v botach dospel a vážne témy mixuje pre všetky vekové kategórie. Bavili má všetky postavy, najviac ale určite Vlk a pes. Oproti prvému dielu skok minimálne o triedu vyššie a ak dostaneme pokračovanie aké naznačil koniec budem sa tešiť ako na máločo medzi animákmi. Rýchle tempo, prepracovaná akcia, niekedy až v štýle anime a príbeh ktorý je krásne uvedomelý. Plný morálných otázok a silných scén. Niektoré Pixarovky ma síce emočne dostali viac, no nato že som nemal veľké očakávania, ide o príjemné prekvapenie. ()

Lachtaan

Rok 2022 se rozhodl být magickým rokem filmu a vedle pokračování Top Gunu, které po nepříliš kvalitní jedničce nikdo nechtěl, aby jej nakonec všichni milovali, přinesl i sequel k animáku, na který rovněž spousty lidí zapomnělo, aby po zhlédnutí jeho čerstvé dvojky zažívalo naprostý rauš. Tenhle animák má všechno, co já si přeju od stoprocentního kulturního zážitku - výtečný humor, precizní animaci, naprosto srdceryvné momenty a silný dospělácký přesah, který zaručí, že jste i ve 23 letech v kině na animáči naprosto právem. Nejen úplně poslední scéna mi bude na srdci ležet ještě poměrně dlouho. [viděno v Cinestar Plzeň 17.1.2023] ()

DragonnCZ

9/10. - Krásný animák, jeden úchvatný vyspělý příběh s Kocourem v hlavní roli, který pobaví svou nápaditostí, vtipy, akcí, úchvatnou animací a sounddesignem😍 (Pomrknutí na výbornou paletu barev.) Sakra já si to musím dát ještě jednou někdy. ❤️ ()

Ryuuhei

Humor mi místy přišel moc na sílu a ne tak přirozený, jako třeba v původním Shrekovi. Ale jinak musím uznat, že se nový Kocour v botách všestranně povedl. Uměl si udělat srandu sám ze sebe, parodoval kde co a přitom dokázal vykreslit svůj úhlavní příběh smysluplně a bez zbytečných zajížděk. Byla to zkrátka jízda od samého začátku. Výprava bavila, obě hlavní party taky a došlo zde u každého k nějakému osobnostnímu vývoji, což je výsada lepších snímků. Ani záporák nebyl k zahození a nedocházelo u něj k žádným zbytečným klišé - prostě přímočaré zlo, jak má být. Film měl i hromadu temných momentů, které ho hodně odlišovaly od odlehčenějších předchůdců (kromě děsivého přízraku zde nechyběla ani krev a zástup groteskních smrtí). Nesmím pominout ani kreativní vizuální styl, který se od svých digitálních předchůdců stylisticky odlišil a nakonec k velkému dobru. Ze začátku se mi moc nezamlouval, ale přišel jsem mu rychle na chuť, stejně tak i často schválně stylizovaným soubojům o nižší snímkové frekvenci (kdo nepochopil jejich sarkastickou podstatu, má smůlu). Jo, jsem spokojený. Čekal jsem po ohlasech sice kdovíjaké zázraky, ale druhý Kocour v botách splnil úlohu kvalitního animáku téměř na jedničku. Bylo to barevné, dynamické, zábavné, jen si nejsem jist, zda každým momentem úplně pro děti. ()

Qitek

Vynikající animák. Vynikající záporák. Z dokonalosti mu ubírá pouze fakt, že první ani ne třetina filmu je natolik dynamicky našlapané monstrum ( styl, tempo vyprávění, humor i akce ), že zbytek působí jako ztráta dechu. Jinak je to laskomina pro malé i velké. ()

Mrkvič

Vtipná zápletka, krásná animace podtržená zajímavou stylizací při akčních scénách a nejlepší záporák za posledních X let, co se i hraných filmů týče. Děti film bavil. Mě film bavil. Ideální rodinný film. Jen ten smrťák byl možná na děti až moc strašidelný, ale to se mi právě hodně líbilo. A aspoň jsem si při jeho scénách užil trochu víc tulení. ()

oveckaoa

Od dob Shreka 2 nejlepší film  v franšíze a jeden z nejlepších animáků od Dreamworks.   Animace je parádní (ten obr z traileru vypadá jinak než tam)  a i příběh je dobrý. Velké plus je i to, že není cílené na malé děti jako to dělá Pixar a i záporáci se povedly speciálně ten vlk (ten se pokazil bohužel na konci)  a zlatovláska. Líbí se mě i to, že všichni až  na jednoho  měly normální přání a nebyla to vláda nad světem. Jsou zde i narážky na Shreky , cvrček z Pinokia  a hodně se zde pracuje i s kouzelným světem. Potěší i konec s narážkou na Shreka 5 a celkově to možné spojení postav vypadá zajímavě. P.s. Dreamworks má nové logo a vypadá lépe než to minulé jsou tam i postavy z dřívějších filmů a nabízí to nové možnosti. ()

Dreaker.24

Kocourova postava si tu prošla fakt silným charakterovým vývojem, což je to, proč je to tak skvělý. Vyzdvihnout bych chtěl záporné postavy, nebo aspoň toho nejlepšího a to je “smrt”, ne smrt jako taková, ale ten vlk, což je na animovanou postavu docela děsivá postava a to je potřeba uznat. O animaci netřeba psát, tu tu vychvaluje tak 80% zdejších komentářů. Parádní animák. ()

elanius

(79/2023) / Krásne nakreslené a vôbec animácia 'top notch'. Zábavné pre malých aj veľkých. Puss je taká celkovo side kick postavička, prvý film nebol bohviečo. Ale tu si to kocúrik obhájil. (8/10) ()

lykan9

Až nad míru jsem překvapený, jak se Poslední přání podařilo. Tohle jsem opravdu nečekal, obzvlášť po vzpomínce na jedničku. Kocour v botách 2 je vtipný, napínavý a zábavný animovaný film, který mě připomněl doby, kdy animované filmy opravdu za něco stály. Dokonce bych si díky tomuto výkonu i přál trojku a doufám v propojení se Shrekem. ()

VasaX

Ale jo, budu štědrý a přikloním se k té páté, dvojka se povedla, plná humoru, akce, referencí jak na "Shrek universum" tak na popkulturu/ostatní pohádky tak i na filmy/kino samotné. Tematicky se to hezky střídalo, od gagů po děsivé momenty s "chmurným žencem". Hodinka pětatřicet jak (dobré) víno. Příběh to má intenzivní jak kuchyňské prkénko za pět litrů, vizuálně se to drží moderní CGI s tím, že když se de do větší akce, tak se přepne na takový ilustrovaný styl s anime dikcí, což je prvně nezvyk, ale pak je to vlastně svěží a fajn. Jak setkání čokolády se solí. Překvapivě to má i sebereflexi, hloubku a v podstatě žádné neduhy moderní kinematografie, co se nám přelívají i do animovaného filmu. Slyšel jsem nadšené ohlasy a teď vím, že to nebyl jen počáteční hype. Očividně se občas musí přes dekádu počkat, než se přijde správná konjunkce, která spojí to nejlepší ze starého i nového. ()

BROKEN_

Skvělý animák. Kocour v botách: Poslední přání je parádní ukázka toho, že i když to vypadá, že značka toho asi už moc nenabídne, tak po slabších předchozích filmech se studio DreamWorks vytasilo s parádním animákem. Samotná animace je fantastická a hltal jsem každý záběr. Celkově děj krásně utíká a není zde hluché místo. Postavy parádní: Kocour si zde projde vývojem, Čiči pacička ho krásně doplňuje, nová postava psa je zábavná a při jeho scénách jsem se královsky bavil, tři medvědi s blonckou taky super a mají ke konci pěkný završení svojí dějové linky, no a Vlk..... ty bláho nevím, kdy jsem se naposledy takhle bál u animáku z nějakého záporáka. Vždycky když byl na scéně šel z něho respekt a jeho pískání dokázalo vyvolat husinu. Nemám co bych filmu vytkl. Dalšího Shreka na kterého láká poslední scéna si rád dám, ale hlavně když to bude ve stylu, jako je tento Kocour. Ta animace je parádní a Shrek tento upgrade potřebuje. Takže jsem s tím! 9/10 ()

hroubek

Hodně povedený a zábavný animovaný film, u kterého mě teď dost mrzí, že jsem ho neviděl na velkém plátně. Kocour v botách: Poslední přání je ten typ pokračování, které hravě překonává jedničku a ukazuje, že tahle série v klidu může pokračovat dál, pokud tvůrci budou mít dobré nápady jako zde. Funguje zde skoro všechno. Zajímavý příběh, nové postavy, hlavní záporák, hlášky, akce a samozřejmě hrdina bez bázně a hany, který si musí projít zajímavým vývojem. Tvůrci si s filmem, příběhem, animací a s postavy opravdu hodně moc vyhráli, a já jsem jako divák hodně moc spokojený. Takže pokud za pár let bude další díl, tak v tom kině budu. ()

Brain-D

Tohle byla opravdu nezastavitelná jízda, která byla kreativně omračující a jednoduchými vtipnými nápady odzbrojující. Na první díl vás to donutí naprosto zapomenout a vysoce se tento snímek kvalitativně dá přiřadit k prvním dvěma dílům Shreka či i dost digitálně podobným Spider-manským Paralelním světům. 90% ()

Sany33

Príbeh: Kocúrovi sa minuli všetky mačacie životy a tak musí nájsť riešenie ako ich prinavrátiť inak ostane navždy gaučovou mačkou a svet zabudne na slávneho šermiara zo Snatiago de la Compostella. Herecké obsadenie:  Tu by som sa vyjadril k slovenskému dabingu v ktorom som film videl a ten bol úžasný ako vždy pri animovanej tvorbe. JE to už taký zlatý štandard. Prevedenie: Animácia vyhrala na plnej čiare. Súboje síce vyzerajú trocha dosekane ale vo finále to pôsobí živo a hravo. Príbeh ako celkom funguje geniálne. Dialógy ale aj monológy majú hlavu a pätu a záporák je jednoducho vynikajúci. Pocity: Humor bol primerane dávkovaný a popravde dosť som sa bavil. Zo záporáka išla hrôza, možno trocha viac ako by mala v animáku, ale mne to nevadilo aj keď moja dcérka chcela utiecť z kina. Pridaná hodnota: Plnohodnotné pokračovanie príbehu el diablo Gato. 92% ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka