My Little Pony: Equestria Girls II

My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA / Kanada, 2014, 75 min

No, nie často sa stáva že by dvojka bola lepšia než jednotka... ale pri Equestria Girls je 100% definitívne že dvojka je lepšia. Takže pozrime sa- Sunset Shimmer. OMG, Sunset Shimmer! V prvom filme som ju nemala velmi rada, pretože bola záporáčka a pretože sa mi jej polepšenie zdalo prirýchle. Ale v tomto? Úplne ma prekvapila! A to som si myslela že Discordové druhé polepšenie z epizody Twilight's Kingdom bolo najlepšie. No omyl! Jej túžba druhým pomáhať, zapadnúť a ako si stále svoju minulosť vyčítala ma fakt dojalo. Teraz je jedna z mojich oblúbených postáv. :D A teraz iné veci- pesničky? Chytlavé. Záporáčky? Prekvapivo sympatické, hoci ich stále nemám rada. Pre non-bronies nič moc, ale Bronies si tam určite niečo najdú. Skvelý film. Už sa teším na trojku. :)(3.3.2015)

Lepší než první díl, civilnější chování postav, kde se pole působnosti neomezilo jen na školu, spousta vtipných narážek na Equestrii poníků a velmi sympatická Sunset, bohužel je od první chvíle jasné přes koho a jakým způsobem se doberou k typickému konci. Za nejlepší hudební kousek považuji "Under Our Spell".(16.11.2014)

Jasné, podobne ako predošlé EqG aj RR vzniklo primárne na to, aby sa z neho vytrieskali prachy. To mi však nebránilo, aby som sa na ňom dobre zabavil. Chytľavý soundtrack, vtip a Sunset Shimmer ako jedna z protagonistiek prebili aj mnou nie veľmi obľúbený Monster High - style celého animáku. S kľudom Angličana 3,5.(26.10.2014)

Musim rict, ze s puvodnim filmem se to neda srovnavat. Ano, mame spoustu chytlavych pisnicek, mame docela zajimave zaporaky, ale jen jednu zakladni dejovou linii. Equestria girls bylo rozfazovano do znovuziskani pratel a tak dal. Rainbow rocks uvidime jen Twilight v depresich, ze neumi napsat magickou pisen, Rainbow Dash, se neustale cpe do stredu deni bez ohledu na city jejich pratel, Fluttershy se boji vseho, Rarity nijak extra nevstupuje a Applejack je jedna z nich, kdo vlastne veci komentuje a nejak resi. Samozrejme, Pinkie je Pinkie a to umi dobre. Celkova myslenka 'Vydame hromady teaseru a cely soundtrack a figurky a ostatni merch dva, tri mesice pred premierovym promitanim filmu' mi prijde jako tah zcela mimo sachovnici. Byl to zajimavy zazitek, slyset treba Trixie zpivat v doprovodu specialni a sobe vlastni muziky, ale celkovy dojem je, ze Hasbro melo na vic.(25.10.2014)

"Kreslený poníkový muzikál ze střední 2" je i podle mě lepší jak první díl, možná je to tím, že už jsem nebyl tak rozladěn z toho jak poníci vypadají v lidské podobě, možné mi víc sedl příběh a hudební stránka, nebo možná byly sirény lepší protivník a možná mě i docela mile potěšila postava Sunset Shimmer v téhle pro mě mnohem sympatičtější roli, no zkrátka kdo ví... Jediné v čem mám jasno je že tentokrát můžu dát 5* i když na 100% to nevidím, spíš na takových dobrých 9/10.(28.5.2015)

• - Jeden z kostýmov, ktoré si Rarity skúša pred vystúpením, pripomína masky členov Daft Punku. (RigorMortis)