• Morholt
  ****

  Pokud něco resp. někdo utkví v paměti, tak je to Peter O'Toole. Generála Tanze trpícího osobními démony ztvárnil s neskutečnou bravurou a s přehledem zastínil zbylý zástup velkých jmen v čele s Sharifem. Příběh s krimi-thrillerovou zápletkou také není špatný, ačkoliv trpí předvídatelností, kterou ale vyvažuje zasazení do prostředí německého důstojnického sboru. Snad to mohlo být o něco kratší, ale stopáž není nic, co by se nedalo přežít. Neprávem opomíjený film. 80%(9.7.2018)

 • Koly
  *****

  Na THE NIGHT OF THE GENERALS jsem narazil úplně náhodou, stejně jako třeba na Fleischerův parádní zásek THE VIKINGS. A opět jsem nadšený. Skvělý příběh zasazený do prostředí druhé světové války nenudí ani na vteřinu, ale hlavně musím vyzdvihnout výborné herecké výkony všech zůčastněných. Zejména bych chtěl upozornit na Donalda Pleasence a Petera O'Toola. Nestvá se moc často aby film, který má stopáž skoro dvě a půl hodiny, uběhl tak rychle. Jasný plný počet!!!(19.7.2007)

 • Pohrobek
  ****

  Především thriller zasazený do víc než zajímavého prostředí německého důstojnictva let 1942 - 1944. Trochu zvláštní - především balancováním na pomezí kriminálního příběhu, válečného snímku a čistokrevného thrilleru. Možná ne úplně nejvyrovnaněji napsané a poskládané, ale bezesporu obsahující spoustu skvělých míst, podpořených charakteristickým Jarreho hudebním tématem, podařenou kamerou a celkově mírně dekadentní atmosférou a vyzněním. Herecky nabité neskutečně. Peter O'Toole podává neobyčejně maniakální výkon a je opravdu radost ho zde sledovat, generála Tanze lze bez váhání srovnat s O'Toolovým Lawrencem nebo Lordem Jimem. Zajímavý je Omar Sharif, kterého by vzhledem k jeho egyptskému původu v roli německého důstojníka asi člověk jen tak nečekal, ale svoji postavu muže posedlého spravedlností a nehledícího na válečnou vřavu, jež kolem zuří, ztvárnil rovněž na jedničku. Stejně tak generál Donalda Pleasence je opravdu životnou a dobře odehranou postavou. Trochu slaběji a malinko schématicky pak působí kaprál Hartman Toma Courtnaye a jeho milostný i zbabělecký příběh vůbec.(17.4.2008)

 • Inozuka
  ***

  Mám rád kriminálky z nacistického Německa, ale Noc generálů mi přišla trochu slabší. Ač opravdu hutně obsazené, je to celé takové prkenné a přepálené. Možná k tomu přispělo to, že Omar Shariff opravdu není dostatečně árijský tip na důstojníka Abwehru nebo hojně používaná neoriginální technika (jediné, co sedělo, byl nalétávající Spitfire a pár Kübelwagenů), či dost zvláštní způsob vyprávění ... Nevím, každopádně ani dabing celku nijak neprospěl. Každopádně na film se dívat dá, zvlášť chcete-li vidět majora Cowleyho v nacistické uniformě ...(31.3.2019)

 • majo25
  ***

  Hlavne skvelé herecké osobnosti na čele so skvelým O'Toolem robia z tohoto vojnového snímku zaujímavé dielo, mierne netypické a originálne. Pretože vyšetrovanie jednej či dvoch prostitútok na pozadí likvidovania tisícov ľudí počas 2. svetovej vojny je neobvyklé. Samozrejme, nie všetko originálne je aj dobré, spomeniem napr. preklenutie vyšetrovania do súčasnosti, ktoré príbehu podľa mňa neprospelo. Stratila sa tým špecifická atmosféra. Projekt Valkýra je do filmu vsunutý zase prvoplánovo, čím čiastočne vznika nehomogénny filmový guláš. K tomu krutá stopáž, ktorá jednoducho nevie udržať po celý čas tempo a vzniká plno hluchých miest. Hodnotenie: 65%(21.7.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace