Reklama

Reklama

Píše se rok 1942 a v okupované Varšavě dojde k brutální vraždě polské prostitutky, která byla německou agentkou. Svědek, muž z domu, kde k vraždě došlo, slyšel odcházet muže a zahlédl německou generálskou uniformu. Major Grau z německé rozvědky chce vraha vypátrat. Ve Varšavě v té době působí tři generálové. Generál Kahleberge, který nemá čas na soukromý život, ale občas se chová tajuplně a někam zmizí. Dalším je generál von Seidlitz-Gabler, který si užívá života s dámičkami, je velmi opatrný a vždy se přikloní k té straně, která má navrch. Posledním podezřelým je generál Tanz, německý hrdina od Leningradu, který byl poslán do Varšavy, aby se vypořádal s polským odbojem. Tanz působí především jako dokonalý voják plnící rozkazy, ale říká se o něm, že je šílenec a libuje si v zabíjení. Ani jeden z nich nemá na večer vraždy alibi a všichni se snaží Grauovi vyhýbat. Když se Grau přiblíží k rozuzlení případu, je z popudu generála Kahlebergea povýšen a přeložen do Paříže. (TV Prima)

(více)

Recenze (63)

Inozuka 

všechny recenze uživatele

Mám rád kriminálky z nacistického Německa, ale Noc generálů mi přišla trochu slabší. Ač opravdu hutně obsazené, je to celé takové prkenné a přepálené. Možná k tomu přispělo to, že Omar Shariff opravdu není dostatečně árijský tip na důstojníka Abwehru nebo hojně používaná neoriginální technika (jediné, co sedělo, byl nalétávající Spitfire a pár Kübelwagenů), či dost zvláštní způsob vyprávění ... Nevím, každopádně ani dabing celku nijak neprospěl. Každopádně na film se dívat dá, zvlášť chcete-li vidět majora Cowleyho v nacistické uniformě ... ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,…PROČ SE STARÁTE O TO, KDO ZABIL TU DĚVKU? MRTVÉ JE JÍ STEJNĚ LÍP.“ … ,,UŽ JSTE NĚKDY SLYŠEL O EUMENIDES? O ŘADĚ NEPŘÍJEMNÝCH ŽEN, OBČAS ZVANÝCH JAKO FÚRIE. VĚŘÍ, ŽE PROLITÁ KREV VOLÁ PO POMSTĚ. TAK ZAČALA SPRAVEDLNOST.....“ /// Proč by měla německý úřady zajímat mrtvá polská kurva? Zvlášť, když se píše prosinec roku 1942! … Svět mužů s širokejma lampasama na gatích. Hafo konverzací, válečný věci, soukromý věci, trocha toho vyšetřování a tam někde vzadu …. ano, plukovník Claus von Stauffenberg. Divadelní tempo, fantastickej Peter O'Toole, parádní role pro Omara Sharifa a lehce kriminální téma, zamotaný v historickejch souvislostech. Nevím proč, přes všechny ty klady mi připadá, že honěj strašně moc zajíců najednou a k tomu ta (zbytečná) stopáž… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1963 napsal Hans Hellmut Kirst, číst nebudu. 2.) Páč si myslím, že generálové jsou zajímavý. 3.) Totálně rozhodit mě dokáže akorát Vincent. 4.) Thx za titule ,,kvakkv“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Politický triler zaoberajúci sa operáciou Valkýra, vzťahová dráma, detektívka a vojnový film v jednom. A ono to skvele funguje, keďže je všetko so všetkým pomerne elegantne prepojené. Film síce nemá príliš rýchle tempo, ide vyslovene o starú školu a nedočkáme sa ani bombastických záberov, našťastie tu ale nie sú takmer žiadne zbytočné scény a ak aj by sa mohlo niečo vystrihnúť, tak v každej scéne máme dobovú prvú hereckú triedu, takže je sa na čo pozerať. Určite poteší film dnešného diváka vďaka jeho znalosti akčnejšieho Singerovho filmu, tu je ale Valkýria len jednou z dôležitých dejových línií. Fabula sa tiahne nakoniec naprieč desaťročiami, čo ale vôbec nevadí, na miesto a do konkrétneho času sa vrátime vždy v ten pravý okamžik. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Především thriller zasazený do víc než zajímavého prostředí německého důstojnictva let 1942 - 1944. Trochu zvláštní - především balancováním na pomezí kriminálního příběhu, válečného snímku a čistokrevného thrilleru. Možná ne úplně nejvyrovnaněji napsané a poskládané, ale bezesporu obsahující spoustu skvělých míst, podpořených charakteristickým Jarreho hudebním tématem, podařenou kamerou a celkově mírně dekadentní atmosférou a vyzněním. Herecky nabité neskutečně. Peter O'Toole podává neobyčejně maniakální výkon a je opravdu radost ho zde sledovat, generála Tanze lze bez váhání srovnat s O'Toolovým Lawrencem nebo Lordem Jimem. Zajímavý je Omar Sharif, kterého by vzhledem k jeho egyptskému původu v roli německého důstojníka asi člověk jen tak nečekal, ale svoji postavu muže posedlého spravedlností a nehledícího na válečnou vřavu, jež kolem zuří, ztvárnil rovněž na jedničku. Stejně tak generál Donalda Pleasence je opravdu životnou a dobře odehranou postavou. Trochu slaběji a malinko schématicky pak působí kaprál Hartman Toma Courtnaye a jeho milostný i zbabělecký příběh vůbec. ()

alonsanfan 

všechny recenze uživatele

Mrazivý thriller se skvěle budovanou atmosférou, od kterého jsem se i přes jeho značnou stopáž, nemohl odtrhnout. Úžasná herecká příležitost pro žulového Petera ztvárňujícího nad míru přesvědčivě sadistického německého generála a okouzlujícího Omara a téměř nenápadného Philippa, kteří během událostí okolo atentátu na Hitlera v roce 1944 vyšetřují brutální vraždy prostitutek. Propojení historických událostí s kriminální fikcí je osvěžující ozvláštnění. Napětí se stupňuje téměř až k neunesení... ()

Galerie (30)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama