Perfektní herecká přehlídka - Peter O´Toole, Phillipe Noiret, Christopher Plummer, Tom Courtenay atd...Divím se, že to vidělo tak málo lidí, protože se tento film dá velmi lehce sehnat. Škoda toho potenciálu ze začátku, který odstartoval velmi slibnou machinaci mezi pohlaváři SS komanda, ale ten konec jsem čekala také trochu ostřejší. Nicméně jímavý nápad na krimi z válečného prostředí. Nejvíce mě udolala ta stopáž, ale vem to čert.(22.1.2013)

Mrazivý thriller se skvěle budovanou atmosférou, od kterého jsem se i přes jeho značnou stopáž, nemohl odtrhnout. Úžasná herecká příležitost pro žulového Petera ztvárňujícího nad míru přesvědčivě sadistického německého generála a okouzlujícího Omara a téměř nenápadného Philippa, kteří během událostí okolo atentátu na Hitlera v roce 1944 vyšetřují brutální vraždy prostitutek. Propojení historických událostí s kriminální fikcí je osvěžující ozvláštnění. Napětí se stupňuje téměř až k neunesení...(15.11.2016)

Na THE NIGHT OF THE GENERALS jsem narazil úplně náhodou, stejně jako třeba na Fleischerův parádní zásek THE VIKINGS. A opět jsem nadšený. Skvělý příběh zasazený do prostředí druhé světové války nenudí ani na vteřinu, ale hlavně musím vyzdvihnout výborné herecké výkony všech zůčastněných. Zejména bych chtěl upozornit na Donalda Pleasence a Petera O'Toola. Nestvá se moc často aby film, který má stopáž skoro dvě a půl hodiny, uběhl tak rychle. Jasný plný počet!!!(19.7.2007)

Pokud něco resp. někdo utkví v paměti, tak je to Peter O'Toole. Generála Tanze trpícího osobními démony ztvárnil s neskutečnou bravurou a s přehledem zastínil zbylý zástup velkých jmen v čele s Sharifem. Příběh s krimi-thrillerovou zápletkou také není špatný, ačkoliv trpí předvídatelností, kterou ale vyvažuje zasazení do prostředí německého důstojnického sboru. Snad to mohlo být o něco kratší, ale stopáž není nic, co by se nedalo přežít. Neprávem opomíjený film. 80%(9.7.2018)

,,…PROČ SE STARÁTE O TO, KDO ZABIL TU DĚVKU? MRTVÉ JE JÍ STEJNĚ LÍP.“ … ,,UŽ JSTE NĚKDY SLYŠEL O EUMENIDES? O ŘADĚ NEPŘÍJEMNÝCH ŽEN, OBČAS ZVANÝCH JAKO FÚRIE. VĚŘÍ, ŽE PROLITÁ KREV VOLÁ PO POMSTĚ. TAK ZAČALA SPRAVEDLNOST.....“ /// Proč by měla německý úřady zajímat mrtvá polská kurva? Zvlášť, když se píše prosinec roku 1942! … Svět mužů s širokejma lampasama na gatích. Hafo konverzací, válečný věci, soukromý věci, trocha toho vyšetřování a tam někde vzadu …. ano, plukovník Claus von Stauffenberg. Divadelní tempo, fantastickej Peter O'Toole, parádní role pro Omara Sharifa a lehce kriminální téma, zamotaný v historickejch souvislostech. Nevím proč, přes všechny ty klady mi připadá, že honěj strašně moc zajíců najednou a k tomu ta (zbytečná) stopáž… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1963 napsal Hans Hellmut Kirst, číst nebudu. 2.) Páč si myslím, že generálové jsou zajímavý. 3.) Totálně rozhodit mě dokáže akorát Vincent. 4.) Thx za titule ,,kvakkv“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(23.5.2013)