Čo ak sú povesti a mestské legendy skutočné? Čo ak mimozemšťania chodia medzi nami a unášajú ľudí na rôzne nemysliteľné experimenty? Sestry Abby a Rebecca sa chystajú odhaliť desivú pravdu, keď v lesoch blízko ich rodinnej chaty objavia neškodne vyzerajúci predmet. Malá čierna guľa je kľúčom k šokujúcemu tajomstvu, ktoré zmení priebeh ľudského osudu. Zariadenie má pre ľudstvo jasné plány a tento svet už viac nepatrí nám. (figliar)

MarekTulen

The Device je fakt zajímavý film, se zajímavými prvky a zajímavým nápadem. Nemám rád tyto filmy, protože nikdy nevím jestli jsem si je užil nebo ne, ale musím říct že špatné to nebylo. Něco to ve mě zanechalo a pokud nemáte co dělat tak vás to i na nějakou dobu zabaví. Film by se dal samozřejmě hodně zlepšit, i tak tento kousek asi doporučuji. ()

Lubikem odpad!

Nesympatickí traja (ne)herci, hlúpe dialógy, otravná hudba, jedna mimozemská guľa, mimozemštania vyzerali ako keby boli zabalení v obväzoch. Kto sa predsa len rozhodne pozrieť si tento film, neočakávajte žáner sci-fi ani thriller, lebo toto bola čistá psycho-dráma s jednou kovovou guľou a troma zlými hercami. ()

schizmo

Pravděpodobně nejkomornější a nejpozvolnější "alien-abduction" film jaký jsem zatím viděl. Příběh je omezen jen na pár herců, o jejichž sympatiích i výkonech by se dalo polemizovat, v hlavní roli je beztak černá koule podivných vlastností, která zamíchá osudy i chováním postav. Produkce velmi úsporná, masky karnevalové, ale z atmosféry na vás občas dýchne feeling starých dobrých X-files. Což samozřejmě k úspěchu nestačí. ()

honajz

MOŽNÝ SPOILER Začátek ještě ušel - tajemství v rodině, „neotřelá“ chata v lesích u jezera, tajemná kulička. Jenže pak si řeknete, doufám, že to nebude jenom nízkorozpočtový Alien cmrdnutý nízkorozpočotvým The Shining, a když ve výsledku, po x minutách vaty a keců o rodině a telefonování s nijak důležitou tetičkou, která do děje nic nepřináší, když pak zjistíte, že fakt o nic jiného nešlo, a že by klidně mohlo jít o jeden ze slabších příběhů třeba Krajních mezí, Zóny soumraku nebo dalších podobných seriálů, cítíte se podvedeni. Spousta náznaků, a nakonec se z toho vyklube jen jalová historka bez jakéhokoliv nápadu nebo zajímavějších myšlenkových variací. ()

maddy

C-éčková, lacná, amatérska sci-i blbosť, ktorá by chcela stavať namiesto hororových výjavov na psychike hlavných hrdinov a zdeptanej situácii, v ktorej sa ocitli, no ako náhle sa v zábere ukáže gumený mimozemšťan, tak celá serióznosť ide v tom momente dole vodou. Nemám nič proti „hororom“ ktoré sa sústredia výhradne na postavy, ale tie sú tu neskutočne nezaujímavé (navyše drhnú aj herecky, kde sú všetci traja aktéri stvárňovaný amatérmi). Ako dráma to je tak mdlé, ako sci-fi laciné a ako horor ani neviem aké, keďže hororový výjav tu je asi jeden a označenie horor by som snáď zo žánru aj vylúčil nebyť tých pár sekúnd, pri ktorých však lacné spracovanie o to viac udrie do očí. Výsledkom je tak rovnaká mizéria ako nedávne mimozemskú kúsky typu Alien Abduction alebo Extraterrestrial. V tých sa však, keď už nič iné, aspoň niečo dialo (aj keď to takmer celý čas bola neskutočná otrava), v Device sa dohromady ani nič nestane. A jedna čierna guľa kotúľajúca sa po stole ma do vytrženia neprivedie. Útrpných, zdĺhavých 90 minút. CELKOVO: 1* (2/10) ()