Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fido
  *****

  O moci slova, někdy vyřčeného, někdy znakového, někdy v hlubinách nitra ukrytého, někdy ve stromě nalezeného, někdy tvrdého, ale přesto chápavého a laskavého, vždy však láskou překypujícího. A také Slova, a to vůbec ne na posledním místě, pro nás vtěleného. Ani bych nevěřil, že takový film lze ve Francii roku 2014 natočit. Velká škoda, že hvězdiček nejde přidělit jednou tolik.(21.1.2015)

 • hygienik
  ***

  Tu kocúr, tu kocúr! Na mňa to nezabralo! Ďalší film pre ženy o láske a empatii. No dyť jó, když to divačky chtějí a výrobci papírovejch kapesníku sponzorují, tak ať se to promítá. Teraz vážne: Ak vynechám silný emocionálny drive, ktorý to síce malo, ale ktorý išiel mimo mňa, tak je to priemerný film so zaujímavým námetom.(26.4.2015)

 • cheyene
  *****

  Velmi silný snímek, do kterého když se patřičně ponoříte, nepustí vás. Námět je sám o sobě poutavý a perfektní, ztvárnění rovněž nemá chybu a herecké výkony jsou natolik civilní a uvěřitelné, že ani nemáte pocit, že sledujete "pouhý" film. Příběh Marie nepostrádá emoce, které jsou ovšem divákům předloženy nevtíravým způsobem, což je veliké plus. Jak tu již zaznělo od jiných uživatelů - Příběh Marie není nějak zvlášť ohromující film, ale zato je velice lidský. V tom je právě jeho největší síla.(12.2.2017)

 • terunka003
  *****

  Milé, pozitivní, citlivé, jemné, nevzdávající, láskyplné, lidské. Jak já zbožňuji tyto filmy. Velice citlivě a jemně zpracované téma o hluchoslepém děvčátku, co se chová jako zvířátko, a řádové sestře, která si uložila za úkol naučit toto děvčátko komunikovat. Příběh je plynule vyprávěn, nepostrádá vtip, drama a ke konci i dojemnější chvilku. Film je i vzhledem k tématu pozitivní. Možná tomu přispěl i malý sál a diváci, kteří film prožívali spolu se mnou. Herecky skvělé. ..jaké to musí být žít v tichu a tmě.. (KVIFF2019)(5.7.2019)

 • Pevek2
  *****

  Pribeh Marie je vyborny ve sve urputnosti, ve vyvazovani detailu, ale predevsim v tom, co na takhle klasicky vypadajici story dokaze odvypravet. Kolikrat jsme uz videli nekoho, kdo tvrde bojuje s handicapem sveho sverence. Tady ale k jeho prekonani nedojde zazrakem, ale poctivou a tvrdou praci a trpelivosti. Tim, jak je prekonavana izolace hluchoslepe divky a jejiho okoli se zaroven otevira pro Amerise moznost ukazovat, co je vlastne rec, co je clovek a hloubeji se ptat po rodicovske roli a nakonec i transcendentnu a schopnosti se vyrovnavat se smrti. V nekterych momentech neni Pribeh Marie az tak prekvapivy, jak by mohl byt, ale na druhou stranu nekresli zadne cernobile charaktery, jak by jiste udelal Hollwood. I diky tomu jsou zaverecne emoce tak silne...(12.12.2014)

 • - Marie Heurtinová (Ariana Rivoire) žila po zbytek svého života v Notre-Dame de Larnay u Poitiers, kde zemřela 22. července 1921, ve věku 36 let. Byla vášnivou čtenářkou v Braillově písmu a bezkonkurenční v hraní domina. Nikdy nepřestala studovat a byla průvodcem mladým hluchoslepým děvčatům, která přišla do Larnaye po ní. (sator)

 • - Arianu Rivoire, která je i ve skutečném životě neslyšící, si režisér do role Marie Heurtin vybral až poté, když za ním přišla, že se zapomněla zaregistrovat na castingu. [Zdroj: Cinema] (M.B)