Příběh Marie je taaak šíleně nemastnej, neslanej film. Rozhodně to není špatné, ale vůbec nic to ve vás nezanechá. Měla jsem v průběhu filmu strašně smíšené pocity a ve výsledku z toho moc moudrá nejsem. Asi největší pozitivum je, že tam měl tolik prostoru francouzský znakový jazyk, ALE absolutně netuším, nakolik to byla nějaká jeho čistá forma. To už bych se tu ale zamotávala do něčeho jiného. Takže super, že ten film vůbec je, ale bohužel je to takový nijaký.(29.4.2016)

O moci slova, někdy vyřčeného, někdy znakového, někdy v hlubinách nitra ukrytého, někdy ve stromě nalezeného, někdy tvrdého, ale přesto chápavého a laskavého, vždy však láskou překypujícího. A také Slova, a to vůbec ne na posledním místě, pro nás vtěleného. Ani bych nevěřil, že takový film lze ve Francii roku 2014 natočit. Velká škoda, že hvězdiček nejde přidělit jednou tolik.(21.1.2015)

Kterak jedna řeholní sestra místo zahradničení zkoušela navázat vztah s hluchoslepou dívkou. Řekl bych, že to není nic snadného ani v současnosti, natož tu cestu najít sama na konci 19. století. Film stojí na soustředěných hereckých výkonech i precizní režii. Snad jen poslední záběr tlačí trochu moc na pilu, ale budiž to filmu odpuštěno. Jinak je totiž po všech stránkách výborný (90%).(13.1.2015)

Není určitě snadné natočit film beze slov a přitom výsledek vypadá tak lehce! Žádné filmové frajeřinky, žádné přehánění a zbytečné hollywoodské ždímaní slz z diváka. To se mi líbí, jednoduše a hezky Trošku mě mrzí, že jsem se nedozvěděla, jak se hluchoslepí učí významu abstraktních slov, zejména příslovcí (špatně, brzy, úmyslně, náhodou,...). Jinak perfektní,(24.6.2015)

Neuveriteľné, čo mi dokázal sprostredkovať Jean-Pierre Améris s dvomi úžasnými herečkami - Isabelle Carré a Ariana Rivoire !!! Najmä Ariana, predvádza naprosto geniálny, uveriteľný, zázračný herecký výkon, aký nemá obdoby ! Herečka určite nie je hluchoslepá, dokázala sa prevteliť do postavy so zložitým a nesmierne náročným handicapom, keď má dve postihnutia naraz, nie je len nevidiaca, ale aj nepočujúca, zároveň, o to väčší oriešok, ako ju naučiť vymaniť sa spod škatuľky divokého zvieraťa, ktoré si zoberie pod čepiec, odvážna sestra Marguerite, ktorú taktiež čaká vyčerpávajúca skúška jej doterajšieho života, ale aj stotožnenie sa so situáciou, kvôli ktorej jej nezostáva trošku viac dní života, ktoré by mohla stráviť v blízkosti svojej žiačky, Márie. Sestru si zahrala Isabelle Carré. Extrémne bravúrny a emotívny film, ktorý mi dosť brnkal na nervy, aby som si udržal suché očné kanáliky, lebo som bol toľkokrát tak dojatý, že som tomu nedokázal zabrániť. Nehanbím sa za to, lebo je to ľudské. Veľmi inšpiratívny snímok, ktorý uvedie diváka na správnu cestu, ak má nejaké problémy, tak to ešte nič nie je v porovnaní s takými ľuďmi, ako je Mária, ktorí boli, sú, a budú medzi nami, ktorých by som povedal, že je ako šafranu !(17.8.2016)

• - Arianu Rivoire si režisér do role Marie Heurtin vybral až poté, když za ním přišla, že se zapoměla zaregistrovat na castingu.(Zdroj: Cinema). (M.B)