poster

Amagi Brilliant Park (TV seriál)

 • Japonsko

  甘城ブリリアントパーク

 • USA

  Amagi Brilliant Park

Animovaný / Drama / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2014, 13x24 min

 • Jeoffrey
  ***

  Je to docela originální a to neříkám jen proto, že jsem v životě nikoho neviděl zvát někoho na rande a mířit mu při tom pistolí do obličeje, je to občas i docela vtipné a má to i jistou roztomilost. Hlavní hrdina je relativně fajn chlapík se spoustou nápadů co dokáže k vysněnému cíli využít všech dostupných možností a příliš se při tom neohlíží jak bude před ostatními vypadat. Ostatní postavy jsou vcelku snesitelné, i když místy lehce divné, ale nakonec mi i ten Moffel přestal vadit. Určitě to mělo co nabídnout a je to docela dobře koukatelné, ale bohužel se u mě žádné emoce ani hlubší zájem o děj nedostavili a proto to byl v celku průměrný zážitek s občasnými příjemnými a vtipnými chvilkami.(14.11.2014)

 • Hees
  ***

  Zábavný park a treba ho zachrániť a k tomu pridáme ešte zopár záhad, aby mal divák nad čím tápať? Zoberieme generického hlavného hrdinu a trošku to zamiešame asi tak nejak ako sa voľakedy robili Powerpuff girls a vznikne nám anime hádajte aké? No vznikne nám anime Amagi Brilliant Park, ktoré nikoho neurazí, ale tak isto sa nikdy nikomu nebudete, teda špeciálne fanúšikom anime chváliť, že ste toto videli. Animácia pekná, charaktery bohužiaľ nerozvinuté, hlavný hrdina generický a dve hrdinky tak isto, hudba priemerná a príbeh bohužiaľ nedostatočný na to, aby ste rýchlo púšťali ďalší diel. Pozitívne zostáva teda to, že toto anime je vtipné, pozitívne, milé a tak ak nechcete nič zložité tak tu môžete stráviť príjemných trinásť dielov a z nich sa deje naozaj niečo dôležité v troch maximálne.(30.6.2018)

 • Teelus
  ***

  Protože miluji styl Kyoto Animation, tak si od nich nemohu nic odpustit, tedy sleduji i tohle dílko. Nicméně nepřijde mi to nějak extra zábavné, ba ani zajímavé. No prostě takový průměr, u kterého občas lehce cukne koutek a nakrmí se oko pěkným vizuálem. Což je škoda, zápletka je originální. Shrnu-li to, u mě je to vždy - nemám co dělat, na co se kouknu, á další díl Amagi, tak tedy budiž.(15.11.2014)

 • DaweForeman
  ***

  Vizuálně opravdu pěkný a hudba taky celkem slušná. Příběh - tam už je to trochu kolísající. Zpočátku to vypadá na slušnou zápletku, kdy člověk čeká nějaký drama, ale vše je až příliš pohádkově vyřešený. Zase na jednu stránku se to dívá z pohledu managmentu parku a co všechno to skýtá a člověk si tak nějak může představit, s čím se musí každodenně a všeobecně zabývat. To vše protkáno hodně solidním humorem (opravdu jsem se místy řezal smíchy). Bohužel je tam spousta detailů, které jsou naprosto opomenuty. Onen čaroděj, Kanieho minulost, proč se stalo s Latifou to, co se stalo a spousta dalších nevyřčených věcí. Vzhledem k počítadlu to vypadá na další sérii, ale kdo ví jestli. Také bych řekl, že je tam spousta náznaků dalších stylů, jejichž potencionál není objeven a rozvinut. Nechci se ani vyjadřovat radši k tomu poslednímu 13. dílu, který je spíše speciál, než regulérní díl a je to nehorázná patlanina.(19.12.2014)

 • Terezinka198
  ****

  Kanie a jeho snaha (lehce vynucená zbraní hned v úvodu prvního dílu) zachránit park mě bavila. Všechny možné prostředky jsou zde povoleny. Postupně jsem si oblíbila i Moffela, který mi z počátku lehce vadil. I tak to byl příjemný zážitek. 7/10 PS: Poslední díl nehodnotím, protože jsem u něj málem usnula. To byl pokus o špatný vtip, opravdu. :P(2.12.2019)