poster

Donten ni warau (TV seriál)

 • Japonsko

  曇天に笑う

 • USA

  Laughing Under the Clouds

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Historický / Komedie

Japonsko, 2014, 12x24 min

 • Starletka

  Už po prvním díle mám pocit, že jsem přišla o všechny zbylé mozkové buňky. Ruce pryč. Nehodnoceno(1.3.2016)

 • Jeoffrey
  *

  Příběh situovaný do počátků éry Meiji, kdy bylo nošení mečů zakázáno vládou a ti co s tímto nesouhlasili byli posíláni do speciální věznice umístěné uprostřed řeky. K dopravě kriminálníků přes řeku do věznice byli určeni tři bratři... Toliko volně a stručně přeložený popis k anime. Budu souhlasit s Monoxid je to takový typický fantasy-historický bishounen, hudba není příliš zajímavá a animace je na můj vkus příliš barevná a nijak mě neohromuje. Ale na rozdíl od výše zmíněné kolegyně mi charaktery k srdci příliš nepřirostli, vlastně jediný koho jsem relativně dobře snášel je nejstarší bratr Tenka a pak jeho kamarád co u nich bydlí Kinjo, ten mi taky zase tolik nevadil. Střední bratr mi přišel otravný a ten nejmladší byl místy až nekoukatelný, jediný trošičku zajímavý opravdu ženský charakter, paní učitelka (nepočítám bishoujo vojandu) dostává minimum prostoru. Původně jsem sledoval jen proto, že mě zajímalo co se v té věznici bude vlastně dít a co s tím má Tenka společného, ale s dalšími episodami mě i toto pomalu přestalo bavit a protože si s pozorováním hezkých chlapců nevystačím tak po 4. díle končím. Jednu hvězdu dám, protože úplně špatné to není a v rámci žánru by se to mohlo i líbit. Každopádně vracet se k tomu v budoucnu nebudu... 2,2/10(24.10.2014)

 • Terezinka198
  *****

  Opět anime, které mě upoutalo a už nepustilo. Animace překrásná, Shirasu mě ihned získal... Příběh nejspíš nic moc, ale nemohu prostě dát méně než 5*. Je to opět ten hodně divný pocit, který neumím vyjádřit slovy.(10.7.2016)

 • Teelus
  **

  Momentálně se nacházím před 9 epizodou a vážně uvažuji, jestli má cenu na to koukat dále. Vizuál je sympatický, nějaká ta zápletka se i začíná naznačovat, ale bohužel je to z větší části nuda a mohou za to především nezajímavé, až otravné postavy, zejména při zjevu nejmladšího bratra se mi otvírá kudla v kapse a čím dál tím více i bohužel při scénách se středním, což je dost na pováženou, jelikož je to hlavní hrdina. No uvidím, možná si to nechám jako vycpávku mezi updatem zajímavějších kousků a třeba se to ještě rozjede, ale naději tomu moc nedávám.(30.11.2014)

 • Monoxid

  Viděla jsem pouze právě existující tři díly. Je to takový typický fantasy-historický bishounen. Animace ani hudba vyloženě nesrší kvalitou, ale postavy vypadají sympaticky (a z těch otravných mi zatím pohár trpělivosti nepřetekl). Zdá se, že by se děj mohl velmi zajímavě vyvíjet. Přecejen to je adaptace velice dobře hodnocené mangy. No, nejspíš si přečtu mangu a k seriálu se někdy vrátím...(19.10.2014)