Ushinawareta mirai wo motomete (TV seriál)

• japonský

失われた未来を求めて

In Search of Lost Future

Animovaný / Drama / Romantický

Japonsko, 2014, 12x24 min

Docela hodně povedené anime. Další příběh o teoriích času a snaze změnit minulost - to já prostě můžu. První polovina spíše vypadala jako klasická stereotypní atmosféra ze studentského života nějakých osob, ale to se naštěstí s druhou polovinou vylepšilo o dramatickou stránku a snaze vyřešit onen problém, kdy se postupně jednotlivé hádanky začaly odhalovat a vše začalo dávat spojitost. I když ten konec je pořád takový nejasný, tak stejnak se to dobře sleduje. Řekl bych snad jenom to, že by to mohlo mít trochu větší hloubku - trochu více napětí a také ony vedlejší příběhy jednotlivých postav rozpracovat (dá se to sice trochu odhadovat, ale svým způsobem to Nagisa v posledním díle trochu lépe shrnula něco na způsob "Kdo ví, jak vypadá život mého alternativního já" ). Animace je hodně slabá, ale hudební stránka bych řekl, že je perfektní.(21.12.2014)

• Jeoffrey

Z toho co jsem o anime věděl před jeho shlédnutím jsem čekal něco hodně mysteriózního s temnou atmosférou. Při sledování prvního dílu jsem ale nejdřív málem usnul a když došlo na romantický moment, tak jsem ani nějak nechtěl pokračovat, nějak jsem nechápal co má to co vidím společného s tím o čem to má být... Naštěstí nečekaný konec spojený se záhadným objevením Yui pro mě vše zachránil a já vydržel docela dlouho, než mě to časem zase omrzelo a do dalšího sledování jsem se musel občas i nutit... Zkrátka vypadalo to zpočátku zajímavě a já měl velká očekávání ohledně různých zápletek, které se ale postupně začaly z části vysvětlovat (a já např. pochopil, že autor asi někdy viděl Terminátora) a také místy zamotávat (různé paradoxy spojené s aktivitou Yui ). Kdyby to mělo temnější atmosféru, tak bych byl asi spokojený, ale takhle je z toho spíš slice of live, romantika + harém s trochou toho nadpřirozena, spoustou nudného vysvětlování a keců okolo a s nepříliš výraznými postavami (až na vysloveně nesnesitelného Američana Kennyho), nulovým humorem, ale celkem snesitelnou animací a hudbou a místy (na můj vkus málo) i zajímavou zápletkou. Celkově je to u mě za 2*.(1.11.2014)

• Echelon1

Vezmite Clannad, hocijaký film o cestovaní v čase, a spravte z toho nudný a nefunkčný hybrid žánrov (pcha, ironické vyčítať to práve anime). Plagát, žánre, a hlavne fakt, že sa to odohráva v astronomickom klube – to všetko pôsobilo lákavo. No je to nezvládnuté. Produkčnou časťou aj logikou, ktorú tu nejdem rozoberať, lebo by som musel spoilerovať. Zápletku som odhalil už na konci prvého dielu, čo by nebol problém. Avšak ak 8 dielov máte dojem, že pozeráte nejaké nudné Slife of Life, niečo nesedí. Ale hlavne, že ta dáme v pár momentoch trošku ečči (v romantickej sci-fi dráme!!!), to je to najdôležitejšie na svete. Ja fakt nemám slov. Niekoľko krát som to chcel vzdať, a po každom diely som sa doslova nútil k ďalšiemu a hovoril si: „Bože, predsa sa tam musí začať niečo diať!“ Vôbec sa to nemuselo odohrávať v astronomickom klube, kľudne postačil klub čumenia do steny. Vyšlo by to narovnako, k tomu by tá neopísateľná nudnosť (okrem chuderky Yui) postáv bola aspoň uveriteľnejšia. Skrátiť to o polovicu, alebo prinajlepšom urobiť z toho dvoj-trojdielny film, potop by to bolo únosné. Prvé 2/3 sú tak naťahované, až to fyzicky bolí. Náhle sa to zbytočne príliš zrýchli a preskakujeme časové intervaly o sto-šesť. //// Dúfal som, že na konci to prinesie niečo, čo vo mne zanechá nejaké dobré/kladné pocity, ale nestalo sa. Strata času.(21.7.2017)