Sedm smrtelných hříchů - Kamigami no gekirin (série)

• Japonsko

Kamigami no Gekirin

• Japonsko

神々の逆鱗

Wrath of the Gods

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2019–2020, 10 h (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Nakaba Suzuki (komiks)

Rie Uehara

Komentáře uživatelů k sérii (5)

• Jeoffrey

To bylo asi tak, první série mě nadchla, bavila, zajímala - dokonce tak moc, že jsem začal číst mangu (což u líného stvoření, jako jsem já, opravdu dost znamená). Druhá série mě bavila už o něco méně, s tím že některé věci prostě byly v manze podstatně lépe zpracované - dávaly mi větší smysl. No a pak přišla tato série a já se začal nudit, velká odhalení na mě v seriálu působila naprosto nezáživně (což ale může být i tím, že jsem je znal předem), tempo mě spíš unavovalo a vizuálně mi tohle zpracování přišlo skoro až otřesné. A to si pak prostě po 6. dílu třetí série řeknete, že z toho vlastně už nic moc nemáte, že se vám nevyplatí se na tohle zpracování vůbec dívat a že si radši zase nalistujete mangu, kde je ten potenciál mnohem lépe opracovávaný. Dokonce ani komentář se vám k tomu v té době psát nechce a dáte se do toho až teď jenom proto, že někdo z vašich oblíbených uživatelů sem zrovna nahodil hodnocení a tak si řeknete, že by nebylo od věci si sem k tomu přeci jen aspoň něco zaznamenat. Drop po 6. díle, kdy pro mě tohle anime prostě tak nějak umřelo... Kdo by to chtěl bodově, tak to co jsem viděl z 3. série je pro mě tak 3,5/10(12.8.2020)

• Kimkong

První půlka plná flashbacků a ukazování historie bohů a démonů. Pak zápletka se zrušením kletby. Celkově hodně zabitý potenciál. Na konci bylo pár lepších momentů s překvapivým koncem některých hlavních postav. Hodně se zde prolínaly spojenectví démonů s ostatními. Celkově ale o dost horší jak předešlé řady. jak z hlediska hudby, tak děje. A cenzury. žádné vtipné momenty, žádné super souboje. Escanor nevyužitý.(4.4.2020)

• DaweForeman

Konečně se něco dozvíme z historie - kdy tu máme archanděly, starodávnou bitvu mezi anděly a démony, něco o Artušovi a Merlin, Escanorovi, Gowtherovi, o několika členech 10-ti přikázání a hlavně původ Meliodase a také záhadu kolem Elizabeth. Je to tedy spíše takové zaměření se na příběh, kdy se poodhalují poslední potřebné skutečnosti, aby mohl být závěr. Bitvy tu sice jsou, ale už jsou v úrovni absurdnosti, což už není zrovna úplně koukatelný a obecně už je to po takové délce trochu nezáživné. Jinak animace a hudba se tak nějak drží na svém.(5.4.2020)

• sh3riff

1. série je jeden z mých nej seriálů .. druhá ušla a třetí je katastrofa .. vypadá to jinak a co mi vadí nejvíc, cenzura .. jako proč? Navíc v nějakých záběrech tu cenzuru neudělají .. prostě nepochopíš(7.2.2020)

Povedená série. Druhá se mně líbila o dost méně. První bych řekl, že byla v zábavnosti srovnatelná. Dozvíme se zde o minulosti některých kladných postav, démonů a archandělů. Ubylo trapných vtipů. Boje pořád přehnané, ale zábavné. Předlohu neznám, proto jsem čekal, že už se příběh uzavře a ono zase nic. Určitě si počkám na další sérii.(4.1.2021)