C.I.A. Krycí jméno: Alexa

Joseph Merhi

Richard Pepin

Louis Febre

• choze

Nudné merhiovské akční béčko s Lamasem a Kinmont (Alexa), jeho partnerkou z ODPADLÍKA a životní družkou, s níž se ten rok rozvedl. Nechybí čip, jaderná hrozba, padouch trestající své neschopné pohůnky vyřezáváním oka břitvou, místnost s chlápky trénujícími bojová umění, arénní bitka na život a na smrt, ani chabé hlášky, ale i když jsou mezery mezi fádními akčními scénami chvályhodně krátké a sveřepá Kinmont má něco do sebe, na jednu hvězdičku se to nevyškrábe. Film se o rok později dočkal volného pokračování, ve kterém se objevil i třetí odpadlík Branscombe Richmond.(7.4.2009)

• castor

„Je to vysoce sofistikovaná verze masivního paralelního mikroprocesoru. V tomhle případě odhaduju, že jeho paměť může překonat jeden trilion za milisekundu…" Musel jsem to po dobrých snad patnácti letech vidět!! Prostě musel.. Ještě předtím, než to bezvýznamný černoch koupí, sežere jeden veledůležitý čip, jeho pohřeb se promění v jatka, páč čip chce banda bezdůvodně střílejících idiotů. K pitvě (v noci u bazénu!!) a získání čipu dojde ale až o několik bezvýznamných minut později, aby si ho zločinci mohli jen tak ukrást, jakoby se nechumelilo. To už se hlavní hrdinka (na hraně zákona) nechá osouložit „Odmrdlíkem“ Lamasem, který ji slíbí, že ji zařídí setkání s dcerou. Uff.. hodně náročné pokoukání, doprovázené mizernými souboji, nijakými hereckými výkony, tvůrčí impotencí a prapodivným střihem. Ale hvězdu z nostalgie si to rozhodně zaslouží..(3.4.2012)

• Campbell

Od režiséra Merhiho jsem viděl asi tak 2 filmy a už ty mi stačily k tomu abych věděl kdo to je. Ted se k tomu přisral i tenhle film, kterej je neuvěřitelně přiblblej a není ani nikterak zábavnej. Jediný čím je tenhle film zajímavej je "vrah" Simspon. I když moc dobře nehraje tak jsem byl na něj celkem zvědavej, a samozřejmě celkem pěkná Kinmont, to je celkem kost. No a nakonec i ten Lamas, kterýho jakž takž můžu. Ale celej film je prostě špatnej, nijak moc ho nedoporučuji spíše fanouškům béčkům, ale myslím že ani oni si nepřijdou moc na své.(9.1.2012)

• SeBig

Lamas a ty jeho filmy. To vždycky stojí za to. Většinou tam vždy figuruje temná tichá akce v modrém světle. Děj mě nebavil, Alexa mi byla ukradená, Lamas se tam tváří jak kdyby spolkl semeno moudrosti světa a nějakýho ost jsem si tam snad ani nevšiml. Těžká nuda..jen ty přestřelky.(11.1.2019)

• honajz

Nic proti fandům Lamase, ale na rozdíl od Dolpha Lundgrena nebo Van Damma mi nikdy nepřišel jako nějaký drsňák. Schválně se podívejte hned na začátku prvního dílu, když drsňák Lamas kráčí mezi policejními auty - náhle kolem něho projede motorka a on se lekne, až nadskočí. Asi filmaři jeli na první dobrou, tak tenhle lapsus nevystřihli. S ocáskem z vlasů připomíná Lamas hodně Odpadlíka a k tomuto seriálu najdeme i další souvztažnosti. Třeba v obou dílech těchto filmů hraje dřívější Lamasova manželka, již jsme mohli vidět i ve zmíněném seriálu. Děj obou filmů není důležitý. V prvním nějací chlápci obsadili budovu, nevíme proč, ani proč drží rukojmí, ale jeden z nich spolkne čip, o který se na jeho pohřbu začnou zajímat zlí lidé, protože bezdůvodně zastřelí kostelníka i varhanistu a ještě se smějí. Však jim smích brzy dojde, protože policie nikdy nespí askoro všechny je postřílí a z té jedné přeživší, která byla hodná a jediná říkala, aby nestříleli, udělají tajnou agentku a komplice. Ve druhém dílu zase jde o nějakou holčičku, která je shodou okolností dcerkou hajzlíka, co ukradl zase nějaký mikročip či co, se kterým by nejspíš ovládal počítače na celém světě a začal třetí světovou válku - nebo prostě něco v tom smyslu. Ale děj by mi byl šumák. Nejhorší na obou filmech je však to, co tahle béčka dělá dobrými béčky - akční scény. Jestliže se protivníci mohou chovat co nejstupidněji, tihle je ještě předčí. Až někdy čekáte, že skutečně se nejen přestanou krýt, jako to dělají, ale ještě vylezou a začnou prosit: "Kilni nás, ať máš nějakou radost." A Lamas takhle napřáhne prst - a protivníci, hu, popadají jak zralé hrušky, krev cáká všude okolo. Inu, asi nějaké tajemné asijské bojové umění. Střih těchto bojůvek by se uplatnil u přenosů diskuzí z českého parlamentu, anebo střihač nemohl najít nůžky, to je také možné. Jedno s druhým - bojové scény vypadají nejen amatérsky, to bychom urazili amatérské filmaře, nejen klišovitě, ale myslím, že i malé děti, které se naučí zacházet s videokamerou, by je natočily lépe.(24.6.2009)

• 5150

Moje první setkání s "tvorbou" Josepha Merhiho dopadlo rozpačitě. Akce je tady opravdu mnoho a často jde o celkem slušné, efektně natočené explozivní či kaskadérské kousky, ale stejně to celé jaksi dře. Hlavní problém bude asi v tom, že Lorenzo Lamas je tady trochu ve stínu své půvabné ex-manželky Kathleen Kinmont, která většinu "hrubé práce" obstarává za něj. Bohužel na kontaktní akci nemá (teda kromě toho parádně vysportovaného tělíčka) potřebné předpoklady a taková Cynthia Rothrock je pro ni nedostižná meta, ta by jistě dokázala tohle akční béčko "dokopat" minimálně na 2*. Takto zůstává mé hodnocení na 1,5*.(24.9.2011)

Průměrné akční béčko s hlavními protagonisty Odpadlíka. Jeden ještě z těch lepších akčňáků na které se dá dívat a neotvírá se Vám kudla v kapse. Na nedělní odpoledne slušná podívaná. 50%(14.4.2015)

Kinmontova ukazala kozenky,Lamas ji jako spravnej porno borec obtezkal a jeste stihnul par otockama poslat par zlotrilcu do pekla. Thrash jako vysitej. Me se to libilo(21.1.2012)

Kvalitní béčkový film se vším co k němu patří. A to v tom dobrém. i vtom zlém.(20.5.2009)

• Hapretor

Ty vole, Lorenzo Lamas, ty seš fakt mamlas! Pane Merhi, vy taky! Když toto neuvidíte, o nic nepřídete.(5.5.2011)

• Sintiroma

Já myslel že Lamas bude hlavní hrdina filmu a nakonec to je ta jeho stará,tak to bylo první zklamání,další a hlavní zkamání byl nesmyslný děj a pošahaný hlavní zloduch.Ale docela dobrá hudba k filmu,hodně podobné seriálu Odpadlík.(7.7.2009)

• argo.smile

Blbost. Nedokazal som to ani dopozerat(6.2.2016)